13 filmov o psoch, ktoré musíte vidieť

972 Shlédnutí 0 Líbí se

Každý milovník psov zbožňuje filmy so štvornohými maznáčikmi. Často sú emotívne a ukvapne pri nich aj slza, ale jedno majú spoločné, zobrazujú psa ako toho najvernejšieho spoločníka. Existujú filmy, ktoré vznikli na motívy skutočných udalostí alebo podľa knižných predlôh. Niekde zvieratá rozprávajú, iné sú viac reálne. Niektoré sú už staršieho dátumu, ale nikdy neomrzia a ďalšie sme mohli len nedávno vidieť v kinách. Aký film o psoch patrí k vašim najobľúbenejším?

Hačikó - Príbeh psa

Tento film z roku 2009 je hviezdny obsadený, hlavnú rolu univerzitného profesora si zahral Richard Gere. Jeho verným spoločníkom je akita inu, ktorá ho každý deň sprevádza na hlavnú stanicu a poobede, keď sa vracia z práce, tak na neho čaká. Jedného dňa sa však profesor z práce už nevrátil, ale Hačikó na neho stále verne čaká. Film bol inšpirovaný skutočnou udalosťou a na vlakovej stanici bola na počesť Hačika postavená jeho socha. Veľmi dojemný film o psej láske a vernosti určite nenechá vaše oči suché.

Osem statočných

Hlavnú rolu tohto filmu stvárnil už zosnulý Paul Walker, ktorý je členom vedeckej expedície na Antarktídu, pracuje ako sprievodca a jeho svorka saňových psov je pre neho veľmi dôležitá. Šok príde v okamihu, kedy sa priženie silná búrka a všetci ľudia musia hneď opustiť základňu, bohužiaľ pre psy už nie je miesto. A tak hlavný hrdina odchádza do bezpečia a svojej svorke sľúbi, že s čo najskôr vráti. Aj tento film bol inšpirovaný skutočnosťou. Sú v ňom zachytené zákony fungujúce vo svorke.

Lassie sa vracia

Je ďalším príbehom o neuveriteľnej psej vernosti. Lassie je dlhosrstá kólia, ktorej majiteľom je dvanásťročný Joe. Lassie na neho každý deň čaká pred školou. Ale rodina Joa je chudobná a musia kóliu predať vojvodovi. Tomu Lassie stále uteká, a to aj keď ju odvezie ďaleko do Škótska. Začína tak jej dlhá cesta plná nástrah.

Bella a Sebastián

Dobrodružný trojdielny film pre celú rodinu. Odohráva sa v období druhej svetovej vojny v krásnom prostredí francúzskych Álp. Chlapec Sebastián sa stretne s divokou sučkou Bellou, s ktorou sa spriatelí a zažívajú spolu mnoho dobrodružstva.

Beethoven

Zabudnúť nesmieme ani na filmovú sériu o hromotĺkovi, bernardínovi Beethovenovi, ktorého je všade plno. Rodinná komédia rozosmeje každého a aj keď ide občas do tuhého, Beethoven z toho vždy nejak vykorčuľuje.

Marley a Ja

V hlavnej role tejto komédia uvidíme Jenifer Aniston a Owena Wilsona, ktorí si ako mladý pár zaobstarali šteniatko labradora. Marley je tak trošku neriadená strela a užijú si s ním veľa srandy aj starostí. Časom sa však ukľudní a je to skvelý parťák do rozrastajúcej sa rodiny.

Neuveriteľná cesta

Tento dobrodružný film má dva diely, ocení ho celá rodina, a pozor zvieratá v ňom rozprávajú. Rozpráva o troch domácich maznáčikoch, zlatom retríverovi, americkom buldogovi a himalájskej mačke. Každý z nich má svojho detského majiteľa, ale keď sa rodina vydá na dovolenku, tak maznáčikov odvezú k tete, ktorá ich má postrážiť. Oni avšak utečú a chcú sa dostať domov, a tak začína strastiplná cesta americkou divočinou.

Čivava z Beverly Hills

Je trojdielny film s hovoriacimi zvieratami v hlavnej úlohe. Čivava Chloe je rozmaznaná psia princezná, ktorá má bohatú majiteľku a tá jej dopraje úplne všetko. Ale keď sa stratí a príde o luxus, na ktorý je zvyknutá, dokáže si poradiť. Filmy ocenia hlavne deti, ale je to taká oddychovka pre celú rodinu.

Hotel pre psy

Dvaja súrodenci Andi a Bruce sú siroty a pred svojimi pestúnmi taja, že majú psa. V meste narazia na starú budovu, v ktorej sa skrývajú opustené psy. Dostanú nápad, otvoriť „hotel pre psy“, v ktorom sa budú o týchto opustených maznáčikov starať. Ale nič nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá.

Mačky a psy

Dvoch dielov sa dostal film Mačky a psy, v ktorých hlavné role hrajú hovoriaci psí agenti, ktorí bojujú proti mačkám, ktoré ich chcú vyhladiť. Ideálny film pre deti, ktoré majú po boku svojho psieho hrdinu.

101 a 102 dalmatíncov

Kto by nepoznal tieto bodkované šidlá, ktoré boli stredom pozornosti celého filmu? Roger s Anitou spolu randia a láska sa objavila aj medzi ich psami, Pongom a Perditou, ktorým sa čoskoro narodia šteniatka. Túži po nich aj zlá Cruella de Vil, ktorá chce mať zo srsti šteniat dalmatíncov výstredný kožuch. Podarí sa im všetky šteniatka zachrániť?

Psia duša

Nesmieme zabudnúť ani na pomerne nové Psie poslanie, ktorého druhý diel vošiel do kín v roku 2019. U tohto filmu vám určite ukvapne slza. Rozpráva o tom, že každý pes má na svete svoje poslanie, a to narodiť sa nejakému majiteľovi a robiť mu radosť. A tak sa vždy môžete stretnúť so svojím prvým psom aj keď v tele iného.

Návrat domov

Aj tento film čerpal z obľúbeného motívu, kde je pes strážený príbuznými. V tomto prípade sa jedná o sučku Bellu, ktorá sa musí odsťahovať, pretože v meste nie sú povolené bojové plemená. Bella to ale nechápe a chce sa dostať späť, preto uteká a púšťa sa na ťažkú cestu americkou divočinou, ktorá je plná dobrodružstva, ale aj nástrah.

Pozeráte sa na filmy so psíkmi? Aký je váš najobľúbenejší? Napíšte nám do komentára.

Zanechajte komentár

Bezpečnostný kód
Blog

Nejnovější příspěvky