Profine Dog Dry Puppy Lamb 12kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Jahňacie Monoprotein

Kompletné granule pre šteniatka a mladé psy s jahňacím ako jediným zdrojom bielkovín – prirodzene hypoalergénna voľba pre psov s citlivým trávením alebo chovateľov hľadajúcich krmivo s jasným monoproteínom.

  • Základ tvorí sušená jahňacia múčka a zemiaky – ľahko stráviteľná kombinácia.
  • Morský komplex (krevety, lososový olej, morské riasy) pre zdravú srsť a imunitu.
  • Prebiotiká (MOS, FOS) pre vyváženú črevnú mikroflóru.
  • Glukozamín a chondroitín pre zdravý vývoj kĺbov rastúceho psa.
Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
39,88 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

0,66 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 60 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

66
index kvality
3 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 16.08.2027
Poslední 3 kusy skladem

Kúpou tohto produktu získate 160 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 160 points.
1103913
Další varianty
14,48 €

Více informací Profine Dog Dry Puppy Lamb 12kg

Granule Profine Dog Puppy Lamb & Potatoes sú kompletné krmivo pre šteniatka a mladé psy, ktoré stavia na jahňacom ako jedinom zdroji živočíšnych bielkovín. Vďaka tomu ide o prirodzene hypoalergénnu voľbu – vhodnú najmä pre šteniatka s citlivým trávením alebo pre chovateľov, ktorí chcú od začiatku vedieť, čo presne ich pes je.

Prečo zvoliť jahňacie ako základ výživy šteniatka?

Jahňacie patrí medzi ľahšie stráviteľné zdroje bielkovín s prirodzene nižším alergizujúcim potenciálom ako kuracie alebo hovädzie mäso. Pre šteniatka, ktorých tráviaci trakt sa ešte len vyvíja, je to dôležitý faktor. Sušená jahňacia múčka tvorí základ receptúry a zabezpečuje vyšší podiel bielkovín, ktoré sú nevyhnutné pre správny svalový rozvoj v období rastu.

Zloženie a kľúčové ingrediencie Profine Puppy Lamb & Potatoes

Ako druhá hlavná surovina slúžia zemiaky, ktoré nahrádzajú obilniny ako zdroj energie a sú lepšie tolerované psami s citlivosťou na pšenicu. Okrem toho receptúra obsahuje kukuricu ako ďalší zdroj sacharidov. Kurací tuk konzervovaný prírodnými tokoferolmi (vitamínom E) zabezpečuje vydatný príjem mastných kyselín dôležitých pre energiu aj zdravú kožu.

  • Lososový olej (omega-3 mastné kyseliny) a krevetová múčka tvoria tzv. morský komplex – prispievajú k zdravému vzhľadu srsti a podporujú imunitný systém rastúceho šteniatka.
  • Sušené morské riasy sú prirodzeným zdrojom jódu a ďalších stopových minerálov.
  • Koreň čakanky ako zdroj mannan-oligosacharidov (MOS) a fruktooligosacharidy (FOS) sú prebiotiká, ktoré živia prospešné baktérie v črevách a pomáhajú udržať zdravú mikroflóru – to oceníte najmä pri prechode šteniatka od chovu na nové krmivo.
  • Pivovarské kvasnice prirodzene dodávajú vitamíny skupiny B a zlepšujú chutnosť krmiva.
  • Glukozamín a chondroitín sulfát sú látky, ktoré prirodzene podporujú zdravý vývoj chrupaviek a kĺbov – u rýchlo rastúcich šteniat veľkých plemien sú obzvlášť cenné.
  • Hydrolyzované kuracie pečene zvyšujú stráviteľnosť a pridávajú prírodnú chuť.
  • Bylinná zmes (fenikel, bazalka, šalvia) a juka schidigera prispievajú k zníženiu zápachu exkrementov a dopĺňajú funkciu prirodzených antioxidantov.
  • Sušené jablká sú zdrojom prirodzených vláknin a antioxidantov.

Pre aké šteniatka sú tieto granule určené?

Krmivo je určené pre šteniatka a mladé psy do približne 12 mesiacov veku u malých a stredných plemien. Pre väčšie plemená (nad 30 kg v dospelosti) je tabuľka dávkovania k dispozícii zhruba do veku 3–4 mesiacov, potom výrobca odporúča prejsť na radu Junior Large Breed. Odporúčanú dennú dávku pre vaše konkrétne šteňa jednoducho vypočítate v kalkulačke dávok vyššie na stránke.

Praktické tipy pre kŕmenie šteniatka

Prechod na nové krmivo vykonávajte postupne – odporúča sa 7–10 dní, kedy nové krmivo primiešavate k stávajúcemu v rastúcom pomere. Znížite tým riziko tráviacich ťažkostí, ktoré sú pri náhlej zmene stravy u šteniat celkom bežné. Granule možno podávať suché aj mierne zvlhčené vývarom – zvlhčenie ocenia najmä veľmi malé šteniatka alebo odstavené mláďatá. Nezabudnite, že dospievajúci pes potrebuje vždy prístup k čerstvej vode, najmä ak je granule suché.

Výrobca tiež odporúča, aby mal každý pes vlastnú misku a kŕmenie prebiehalo pokiaľ možno v rovnaký čas a na rovnakom mieste – predvídateľný režim pomáha šteniatku lepšie tráviť aj lepšie sa sústrediť pri výchove.

Zloženie krmiva stručne povedané

Receptúra je postavená na jedinom zdroji živočíšnych bielkovín (jahňacom), čím spĺňa princípy monoproteínu a hypoalergénneho krmiva. Okrem toho výrobca zvolil kombináciu zemiakov a kukurice ako zdroja energie. Morské ingrediencie (krevety, lososový olej, riasy) dopĺňajú zloženie o omega kyseliny a stopové prvky. Celú receptúru dopĺňa starostlivo zostavená sada vitamínov, organicky viazaných stopových prvkov a aminokyselín (L-metionín, L-lyzín), ktoré zabezpečujú, aby krmivo bolo skutočne kompletné – teda aby šteňa nepotrebovalo žiadne ďalšie doplnky stravy.

Časté otázky – Profine Puppy Lamb & Potatoes

  1. Je krmivo vhodné aj pre veľké plemená? Áno, ale len do veku približne 3–4 mesiacov. Potom výrobca odporúča prejsť na Profine Junior Large Breed, kde je upravená energetická hustota a pomer vápnika a fosforu pre veľké plemená.
  2. Prečo je tu kukurica, keď krmivo označujem ako hypoalergénne? Hypoalergénne označenie sa vzťahuje na zdroj bielkovín (jahňacie ako jediný živočíšny proteín). Kukurica je zdrojom sacharidov a drvivá väčšina psov ju dobre toleruje – nejde o obilninu s lepkom. Ak váš pes reaguje aj na kukuricu, poraďte sa s veterinárom o vhodnej eliminačnej diéte.
  3. Musím dokupovať kĺbovú výživu pre šteňa? Granule už obsahujú glukozamín a chondroitín sulfát, ktoré podporujú zdravý vývoj kĺbov. U zdravých šteniat zvyčajne nie je potrebné tieto látky dokupovať zvlášť.
  4. Ako spoznám, že krmivo šteniatku sedí? Správne kŕmené šteňa má pevnú, tvarovanú stolicu, lesklú srsť, primeranú kondíciu a aktívne správanie. Ak je stolica trvalo riedka alebo naopak veľmi tvrdá, skúste upraviť dávku alebo sa poraďte s veterinárom.

Odporúčané dávkovanie krmiva Profine Dog Dry Puppy Lamb 12kg

Hmotnosť psa up to 2 2 to 3 3 to 4 4 to 6 6 to 12
5 kg 50 g 50 g 75 g 75 g 70 g
10 kg 80 g 80 g 120 g 125 g 120 g
15 kg 100 g 110 g 150 g 170 g 160 g
20 kg 125 g 135 g 180 g 205 g 200 g
25 kg 135 g 140 g 220 g 245 g 240 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
5 kg 25 kg

Výrobca rozlišuje: up to 2 · 2 to 3 · 3 to 4 · 4 to 6 · 6 to 12

Hodnotenie krmiva Profine Dog Dry Puppy Lamb 12kg

66 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 38 % v sušine.
  • Glukozamín 250 mg/kg — pod našou hranicou pre plné uznanie kĺbovej podpory (1 000 mg/kg).
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Uvedená hodnota je konzervatívny odhad založený na kvantifikovanej časti receptúry; skutočný podiel môže byť vyšší.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s obmedzenou istotou — výrobca neuvádza množstvo časti živočíšnych surovín.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
39,2 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
27,0 g v 100 g krmiva, z toho 21,9 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
37 % sušené
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
21,9 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
5,1 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
6,9 z 15 bodov · odhad z typu surovín obmedzená istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
23,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
9,2 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
9,9 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
38 % v sušine
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
9,3 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
3,5 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou) · glukozamín 250 mg/kg
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
4,2 z 5 bodov 5 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 27 %
  • tuk 19 %
  • sacharidy (dopočet) 34.5 %
  • vláknina a popol 9.5 %
  • voda 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Profine Dog Dry Puppy Lamb 12kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

sušené jahňacie (37 %), zemiaky (23 %), kukurica, kurací tuk (konzervovaný zmesou tokoferolů, zdroj vitamínu E), sušené jablká, pivovarské kvasnice, hydrolyzovaná kuracia pečeň, krevétová múčka (1,5 %), lososový olej (1 %), sušené morské riasy (0,5 %), glukozamín (0,025 %), koreň čakanky (zdroj mannan oligosacharidov 0,02 %), sušená zmes bylín (fenikel, bazalka, šalvia 0,02 %), frukto-oligosacharidy (0,015 %), Yucca schidigera (0,015 %), chondroitín sulfát (0,015 %).

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

vitamín A (3a672a) 20000 IU/kg, vitamín D3 (3a671) 2000 IU/kg, vitamín E (3a700) 600 mg/kg, cholínchlorid (3a890) 850 mg/kg, biotín (3a880) 0,8 mg/kg, niacinamid (3a314) 18 mg/kg, D-pantotenát vápenatý (3a841) 15 mg/kg, vitamín B12 (3a835) 0,06 mg/kg, vitamín B2 (3a825i) 5 mg/kg, vitamín B1 (3a820) 1,5 mg/kg, vitamín B6 (3a831) 2 mg/kg, kyselina listová (3a316) 0,8 mg/kg, železo (3b107) 95 mg/kg, zinok (3b612) 115 mg/kg, meď (3b407) 20 mg/kg, jodid draselný (3b201) 0,9 mg/kg, mangán (3b505) 50 mg/kg, selén (3b810) 0,2 mg/kg, L-metionín (3c305) 18 mg/kg, L-lyzín (3c322) 4 mg/kg

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

MOS (mannan-oligosacharidy) z koreňa čakanky 0,02 %; FOS (frukto-oligosacharidy) 0,015 %; glukozamín sulfát 0,025 %; chondroitín sulfát 0,015 %; extrakt z Yucca schidigera 0,015 %; krevétová múčka 1,5 %; lososový olej 1 %; sušené morské riasy 0,5 %

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 27 %
Hrubý tuk 19 %
Hrubá vláknina 2 %
Hrubý popol 7,5 %
Vlhkosť 10 %
Vápnik 1,5 %
Fosfor 1,2 %
Omega-3 0,3 %
Omega-6 2,2 %
Energetická hodnota 4 000 kcal/kg

Doplnkové látky (na kg krmiva)

Glukozamín 250 mg/kg
Chondroitín 150 mg/kg
1103913

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Puppy (do 1 roka)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Jahňacie
Monoprotein
Kvalita krmiva
Superprémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Hypersenzitívne-Krmivá BEZ obilia
Hypoallergénne-citlivé trávenie
Mobility-podpora kĺbov
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Profine Dog Dry Puppy Lamb 12kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.