Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 60 namiesto vašich 43.
Vyšší rad rovnakej značky
Index kvality
Bezlepkové granule pro dospělé psy malých a trpasličích plemen, obsahuje 26 % bílkovin a 15 % tuku, vysoký podíl živočišných proteinů a bezobilnou recepturu. Pomáhá zachovat optimální kondici, podporovat zdravé trávení a vitalitu vašeho malého mazlíčka.
Více o produktuBezlepkové granule pro dospělé psy malých a trpasličích plemen, obsahuje 26 % bílkovin a 15 % tuku, vysoký podíl živočišných proteinů a bezobilnou recepturu. Pomáhá zachovat optimální kondici, podporovat zdravé trávení a vitalitu vašeho malého mazlíčka.
Velikost granulí, jejich struktura a tvar jsou přizpůsobeny malým plemenům psů. Receptura odpovídá jejich nutričním požadavkům a lehce stravitelné bílkoviny z kvalitního kuřecího masa spolu s ideální hladinou tuků zajišťují dostatek energie, vynikající kondici a vitalitu. Krmivo pomáhá udržet optimální hmotnost, kvalitní srst, posiluje imunitu a zajišťuje dobré trávení (FMP systém).
dehydrované drůbeží maso (25 %), kukuřice, čirok (9 %), drůbeží tuk, hrách, rýže, kukuřičný protein, hydrolyzovaná drůbeží játra, sušená jablka, cukrovarské řízky, lněné semínko, pivovarské kvasnice, kokosový olej, MOS (mannanoligosacharidy), FOS (fruktooligosacharidy), beta-glukany, bylinný komplex (kopřiva, plod anýzu, Yucca schidigera), doplňkové látky (vitaminy, stopové prvky, aminokyseliny).
Analytické složky: hrubý protein 26 %, hrubý tuk 15 %, hrubý popel 7,1 %, hrubá vláknina 3 %, Ca 1,6 %, P 1,2 %, lysin 1,26 %, methionin 0,54 %.
Doplňkové látky (v 1 kg): Vitaminy: vitamin A (3a672a) 15 000 m.j., vitamin D3 (3a671) 1 500 m.j., vitamin E (alfatokoferol) 200 mg, vitamin C 70 mg, cholin-chlorid 800 mg, biotin 2,5 mg. Stopové prvky: Cu ve formě CuSO4.5H2O (3b405) 16,3 mg, Zn ve formě ZnO (3b603) 170 mg, Mn ve formě MnO (3b502) 32,4 mg, Fe ve formě FeSO4.H2O (3b103) 160 mg, I ve formě Ca(IO3)2 (3b202) 2,8 mg, Se ve formě Na2SeO3 (3b801) 0,5 mg.
Metabolizovatelná energie (ME): 15,95 MJ/kg
| Hmotnost psa | 1 kg | 3 kg | 5 kg | 10 kg |
| Denní dávka | 50 g | 80 g | 100 g | 160 g |
Vernostný klub Eminent
Každé ôsme balenie veterinárnej diéty máte zadarmo
Sčítavajú sa všetky diéty z rady VET Diet pre psov aj mačky, stačí držať rovnakú gramáž. Môžete ich kúpiť naraz aj postupne.
Program sa vzťahuje len na veterinárne diéty Eminent VET Diet – spoznáte ich podľa štítku 7+1 zadarmo pri názve rady.
Eminent je česká značka od výrobcu Tekro. Celý sortiment tvoria granule v troch úrovniach – od bezlepkovej klasiky cez prémiovú radu s dvoma druhmi mäsa až po veterinárne diéty. Konzervy ani kapsičky značka nerobí.
Neviete, ktorú radu vybrať?
kompletné bezlepkové krmivá
Základná a najširšia rada značky, v katalógu vedená ako High Premium. Receptúry sú bezlepkové, so sacharidmi z ryže a kukurice, a doplnené o bylinný komplex s žihľavou, anízom a jukou. Imunitu podporujú beta-glukány, MOS a FOS. Pri šteňacej variante výrobca uvádza najmenej 80 % bielkovín živočíšneho pôvodu. V ponuke je pre psov aj mačky, od šteniat po seniorov.
75 % bielkovín živočíšneho pôvodu
Prémiová rada postavená vždy na dvoch druhoch mäsa – hovädzie s jahňacím, bravčové s kačacím alebo ryba s hmyzom. Pridaný lososový olej zlepšuje vstrebávanie živín a kvalitu srsti, chondroprotektíva podporujú kĺby a bylinný komplex imunitu. Výrobca uvádza, že 270 g dehydrovaného mäsa zodpovedá zhruba kilogramu mäsa čerstvého.
veterinárne diéty
Diétne krmivá cielené na konkrétne diagnózy – Gastrointestinal/Hypoallergenic, Hepatic, Renal/Urinary, Struvite a pri psoch aj Mobility. Hypoalergénna varianta stojí na kačacom mäse s hydrolyzovaným lososovým proteínom. Nasadzujte ich po dohode s veterinárom. Práve na túto radu platí program 7+1.
V tabuľke nájdete všetky tri rady vedľa seba aj to, ktorá z nich sa počíta do vernostného programu.
| Rada | Úroveň | Pre koho | Čím je typická | Vernostný program |
|---|---|---|---|---|
| Eminent | vysoko prémiová | pre psov, pre mačky | Bezlepkové receptúry s bylinným komplexom | nie je v programe |
| Eminent Selection | prémiová | pre psov, pre mačky | Dva druhy mäsa, lososový olej, kĺbová výživa | nie je v programe |
| Eminent VET Diet | veterinárna diéta | pre psov, pre mačky | Diétne receptúry podľa diagnózy | 7+1 · 2,5 a 11 kg |
Údaje o zložení uvádza výrobca pre jednotlivé produkty. Konkrétne hodnoty nájdete vždy v záložke Zloženie pri danom krmive.
Eminent robí aj doplnky výživy a drobnosti do domácnosti
Okrem granúl nájdete pri značke kĺbovú výživu Chondro CBD a Chondro Forte+, doplnky Immunity Supra, Dermo a Dental Care, lososové oleje SalmoActive+ a SalmoVital, maškrty Collagen Strips, mlieko pre šteniatka aj mačiatka a podstielku.
| Hmotnosť psa | Denná dávka |
|---|---|
| 1 kg | 50 g |
| 3 kg | 80 g |
| 5 kg | 100 g |
| 10 kg | 160 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotené z úplných údajov výrobcu.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Dehydrované drůbeží maso (25 %), kukuřice, čirok (9 %), drůbeží tuk, hrách, rýže, kukuřičný protein, hydrolyzovaná drůbeží játra, sušená jablka, cukrovarské řízky, lněné semínko, pivovarské kvasnice, kokosový olej, MOS (mannanoligosacharidy), FOS (fruktooligosacharidy), beta-glukany, bylinný komplex (kopřiva, plod anýzu, Yucca schidigera), doplňkové látky (vitaminy, stopové prvky, aminokyseliny).
Vitaminy: vitamin A (3a672a) 15 000 m.j., vitamin D3 (3a671) 1 500 m.j., vitamin E (alfatokoferol) 200 mg, vitamin C 70 mg, cholin-chlorid 800 mg, biotin 2,5 mg. Stopové prvky: Cu ve formě CuSO4·5H2O (3b405) 16,3 mg, Zn ve formě ZnO (3b603) 170 mg, Mn ve formě MnO (3b502) 32,4 mg, Fe ve formě FeSO4·H2O (3b103) 160 mg, I ve formě Ca(IO3)2 (3b202) 2,8 mg, Se ve formě Na2SeO3 (3b801) 0,5 mg.
lysin 1,26 %; methionin 0,54 %; MOS; FOS; beta-glukany
| Hrubá bielkovina | 26 % |
| Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín | 72 % |
| Hrubý tuk | 15 % |
| Hrubá vláknina | 3 % |
| Hrubý popol | 7,1 % |
| Vápnik | 1,6 % |
| Fosfor | 1,2 % |
| Omega-3 | 0,4 % |
| Omega-6 | 3,4 % |
| Energetická hodnota | 3 811 kcal/kg |
Tabuľka dát
Granule pro koťata s kuřecím masem do 1 roku věku.
Tekutý přípravek pro kloubní výživu, který spojuje hyaluronan sodný, kolagen typu II, chondroitin sulfát a vitamín C....
Španělský ptáček je tradiční český pokrm připravený z kvalitních surovin. Jedná se o křehkou roládu z hovězího masa,...