Fitmin Dog Maxi Junior Lamb & Beef 12kg

  • Pes
  • Veľké plemená (nad 25kg)
  • Jahňacie Hovädzie Čerstvé maso
Superpémiové krmivo Maxi Junior z radu Fitmin Nutritional Programme Lamb With Beef obsahuje vysoké percento jahňacieho a hovädzieho mäsa v kombinácii s ryžou a hrachom. Krmivo je špeciálne prispôsobené pre šteňatá veľkých a obrích plemien (s váhou v dospelosti nad 35 kg) v období 5-18 mesiacov veku s odporúčaným obsahom energie pre zdravý vývoj kostry psa. Více o produktu
59,18 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

4,93 € za kg Nastaviť môjho psa

Vypočítame cenu za deň práve pre neho.

57
index kvality
Vyprodáno

1100742

Více informací Fitmin Dog Maxi Junior Lamb & Beef 12kg

Superpémiové krmivo Maxi Junior z radu Fitmin Nutritional Programme Lamb With Beef obsahuje vysoké percento jahňacieho a hovädzieho mäsa v kombinácii s ryžou a hrachom. Krmivo je špeciálne prispôsobené pre šteňatá veľkých a obrích plemien (s váhou v dospelosti nad 35 kg) v období 5-18 mesiacov veku s odporúčaným obsahom energie pre zdravý vývoj kostry psa.

Pri vývoji krmiva Fitmin Nutritional Programme Lamb With Beef sme sa zamerali na to, aby sme vytvorili množstvo krmív s jahňacím mäsom, ktoré bude dopĺňať superprémiový rad Fitmin Výživový program s hydinovým mäsom a zároveň bude dbať na filozofiu a rešpektovať špecifické potravinové intolerancie. Naším zámerom je aby sme znížili možnosti rizík alergických reakcií na hydinové mäso, kukuricu a pšenicu, preto je nový rad krmiva Fitmin Nutritional Programme založený na jahňacom a hovädzom mäse.
Krmivo je obohatené čučoriedkami a čiernymi ríbezľami pre svoje antioxidačné účinky, prebiotikami, glukosamínom a chondroitín-sulfátom a žihľavou.
Produkty sú balené v ekologicky šetrných recyklovateľných obaloch.

Krmivo obsahuje 77% živočíšnych proteínov, 28% bielkovín, 14,5% tukov, 3832/16 kcal/MJ na kg.

Zloženie

mäso (čerstvé jahňacie mäso 50 %, sušené hovädzie mäso 13,5 %, sušené jahňacie mäso 11,5 %, hydrolyzované jahňacie mäso 3 %), ryža, hrach, ryža naturálna, hydinový tuk, kvasnice, cukrovarské rezne1 , jablčné výlisky 1 %, čierne ríbezle 0,5 %, čučoriedky 0,5 %, mononátrium fosfát, juka 0,03 %, glukosamín 0,03 %, žihľava dvojdomá 0,03 %, chondroitín-sulfát 0,025 %, koreň čakanky ,01%, rozmarínový extrakt 0,01%.

Dávkovanie

váha psa (kg)|vek|denná kŕmna dávka (g)
30kg|5-7 mesiacov|krmivo Puppy
30kg|7-10 mesiacov|430g
30kg|10-12 mesiacov|450g
30kg|12-15 mesiacov|krmivo Adult
30kg|15-18 mesiacov|krmivo Adult

35kg|5-7 mesiacov|krmivo Puppy
35kg|7-10 mesiacov|480g
35kg|10-12 mesiacov|500g
35kg|12-15 mesiacov|krmivo Adult
35kg|15-18 mesiacov|krmivo Adult

40kg|5-7 mesiacov|krmivo Puppy
40kg|7-10 mesiacov|550g
40kg|10-12 mesiacov|560g
40kg|12-15 mesiacov|krmivo Adult
40kg|15-18 mesiacov|krmivo Adult

45kg|5-7 mesiacov|krmivo Puppy
45kg|7-10 mesiacov|590g
45kg|10-12 mesiacov|600g
45kg|12-15 mesiacov|krmivo Adult
45kg|15-18 mesiacov|krmivo Adult

50kg|5-7 mesiacov|570g
50kg|7-10 mesiacov|630g
50kg|10-12 mesiacov|660g
50kg|12-15 mesiacov|690g
50kg|15-18 mesiacov|krmivo Adult

55kg|5-7 mesiacov|620g
55kg|7-10 mesiacov|650g
55kg|10-12 mesiacov|700g
55kg|12-15 mesiacov|730g
55kg|15-18 mesiacov|720g

60kg|5-7 mesiacov|650g
60kg|7-10 mesiacov|710g
60kg|10-12 mesiacov|750g
60kg|12-15 mesiacov|790g
60kg|15-18 mesiacov|770g

70kg|5-7 mesiacov|770g
70kg|7-10 mesiacov|820g
70kg|10-12 mesiacov|880g
70kg|12-15 mesiacov|890g
70kg|15-18 mesiacov|860g

80kg|5-7 mesiacov|850g
80kg|7-10 mesiacov|920g
80kg|10-12 mesiacov|970g
80kg|12-15 mesiacov|970g
80kg|15-18 mesiacov|950g

Analytické zložky

hrubý proteín 28 %, hrubé oleje a tuky 14,5 %, hrubá vláknina 2,6 %, hrubý popol 6,3 %, vápnik 1,2 %, fosfor 0,8 %.

Doplnkové látky/1kg

stopové prvky: meď 21 mg (doplnené chelátom medi a aminokyselín n-hydrátom a síranom meďnatým pentahydrátom), zinok 176 mg (doplnené chelátom zinku a aminokyselín n-hydrátom a oxidom zinočnatým), mangán 40 átom a oxidem manganatým), železo 195 mg (doplněno chelátem železa a aminokyselin n-hydrátem a uhličitanem železnatým), jód 3,5 mg (doplněno jodičnanem vápenatým bezvodým), selen 0,42 mg (doplněno organickou formou selenu produkovanou Saccharomyces cerevisiae CNCM I- 3060); vitamíny, provitamíny a chemicky presne definované látky s porovnateľným účinkom: vit. A 16600 oi, vit. D3 1300 oi, vit. E (RRR-alfa-tokoferol) 410 mg, niacínamid 77 mg, vit. B1 6 mg, vit. B2 12 mg, vit. B6 7 mg, vit. B12 167 µg, vit. C 330 mg, pantoténán vápenatý 23 mg, kyselina listová 0,7 mg, biotín 0,5 mg, cholínchlorid 1220 mg; antioxidanty, konzervanty.

Odporúčané dávkovanie krmiva Fitmin Dog Maxi Junior Lamb & Beef 12kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka
30 kg – 430 g 450 g – –
35 kg – 480 g 500 g – –
40 kg – 550 g 560 g – –
45 kg – 590 g 600 g – –
50 kg 570 g 630 g 660 g 690 g –
55 kg 620 g 650 g 700 g 730 g 720 g
60 kg 650 g 710 g 750 g 790 g 770 g
70 kg 770 g 820 g 880 g 890 g 860 g
80 kg 850 g 920 g 970 g 970 g 950 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
30 kg 80 kg

Výrobca rozlišuje: · · · ·

Hodnotenie krmiva Fitmin Dog Maxi Junior Lamb & Beef 12kg

57 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 44 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Glukozamín 300 mg/kg — pod našou hranicou pre plné uznanie kĺbovej podpory (1 000 mg/kg).
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Živočíšne bielkoviny tvoria 77 % všetkých bielkovín v krmive.
  • Výrobca množstvo omega-3 mastných kyselín nedeklaruje — blok Mastné kyseliny má preto len základnú hodnotu.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.
  • Väčšinu deklarovanej živočíšnej suroviny (50 %) tvorí čerstvé alebo mrazené mäso.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
41,1 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
28,0 g v 100 g krmiva, z toho 21,6 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
50 % čerstvé · 25 % sušené · 3 % bez uvedenej formy
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
nemožno spoľahlivo odhadnúť Niektoré údaje z etikety spoľahlivo zistiť nejdú. Tam, kde si nie sme istí, netvrdíme číslo — priznaná neistota je poctivejšia než sebaistý odhad. Zistiť viac →
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
6,4 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
6,6 z 15 bodov
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
27,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
7,4 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
6,8 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
44 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
low grain
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
2,1 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
3,6 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou) · glukozamín 300 mg/kg
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
3,3 z 5 bodov 4 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 28 %
  • tuk 14.5 %
  • sacharidy (dopočet) 38.6 %
  • vláknina a popol 8.9 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotené z úplných údajov výrobcu.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Fitmin Dog Maxi Junior Lamb & Beef 12kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Maso (čerstvé jehněčí maso 50 %, sušené hovězí maso 13,5 %, sušené jehněčí maso 11,5 %, hydrolyzované jehněčí maso 3 %), rýže, hrách, přírodní rýže, drůbeží tuk, kvasnice, cukrovarské řízky, lososový olej 1 %, jablečné výlisky 1 %, černý rybíz 0,5 %, borůvky 0,5 %, mononatrium fosfát, juka 0,03 %, glukosamin 0,03 %, kopřiva dvoudomá 0,03 %, chondroitin-sulfát 0,025 %, kořen čekanky 0,01 %, rozmarýnový extrakt 0,01 %.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Stopové prvky: měď 21 mg (chelát mědi s aminokyselinami n-hydrátem a síranem měďnatým pentahydrátem), zinek 176 mg (chelát zinku s aminokyselinami n-hydrátem a oxidem zinečnatým), mangan 40 mg (chelát manganu s aminokyselinami n-hydrátem a oxidem manganatým), železo 195 mg (chelát železa s aminokyselinami n-hydrátem a uhličitanem železnatým), jód 3,5 mg (jodičnan vápenatý bezvodý), selen 0,42 mg (organická forma, Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060). Vitamíny: vit. A 16 600 m.j., vit. D3 1 300 m.j., vit. E (RRR-alfa-tokoferol) 410 mg, niacinamid 77 mg, vit. B1 6 mg, vit. B2 12 mg, vit. B6 7 mg, vit. B12 167 µg, vit. C 330 mg, pantothenát vápenatý 23 mg, kyselina listová 0,7 mg, biotin 0,5 mg, cholinchlorid 1 220 mg.

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

lososový olej 1 %; juka (Yucca schidigera) 0,03 %; kopřiva dvoudomá 0,03 %; kořen čekanky (prebiotikum) 0,01 %; borůvky 0,5 %; černý rybíz 0,5 %

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 28 %
Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín 77 %
Hrubý tuk 14,5 %
Hrubá vláknina 2,6 %
Hrubý popol 6,3 %
Vápnik 1,2 %
Fosfor 0,8 %
Energetická hodnota 3 832 kcal/kg

Doplnkové látky (na kg krmiva)

Glukozamín 300 mg/kg
Chondroitín 250 mg/kg
1100742

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Puppy (do 1 roka)
Podľa veľkosti psa
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hovädzie
Jahňacie
Čerstvé maso
Kvalita krmiva
Low grain
Superprémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Hypersenzitívne-Krmivá BEZ obilia
Hypoallergénne-citlivé trávenie
Mobility-podpora kĺbov
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Fitmin Dog Maxi Junior Lamb & Beef 12kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.