- Mačka
- Zmes viacerých zdrojov
Kompletné, prémiové krmivo lahodnej chuti v mixe kapsičiek pre mačiatka.
2,39 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 37 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — porovnateľné krmivo vieme ponúknuť za nižšiu cenu.
Výhodnejšia cena
Index kvality
2,39 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 37 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
KOMPLETNÍ KRMIVO PRO PSY VŠECH PLEMEN A VŠECH VĚKOVÝCH KATEGORIÍ
ORIJEN TUNDRA je bezkonkurenční díky svému obsahu kozy, zvěřiny, ryb, kachny, jehněčího, vepřového a skopového. Všechny tyto suroviny jsou nám dodávány čerstvé nebo syrové v bohatě výživném podílu Celé kořisti, což snižuje potřebu přidávat umělé doplňky do našich krmiv. Biologicky vhodná krmiva ORIJEN jsou připravována v našich vítězně oceňovaných kuchyních NorthStar®.
SLOŽENÍ: syrové jehně (7%), syrová zvěřina (5%), syrová kachna (5%), syrový siven alpský (5%), celá syrová sardinka (5%), syrové vepřové maso (5%), syrová kachní játra (5%), syrová jehněčí játra (4%), čerstvá vejce (4%), dehydrované jehněčí maso (4%), dehydrovaný síh (4%), dehydrovaná treska modravá (4%), dehydrované skopové maso (4%), dehydrovaný sleď (4%), dehydrovaná makrela (4%), syrová koza (4%), syrová vepřová játra (4%), celá zelená čočka, celá cizrna, celý hrách, syrový pstruh duhový (3%), kachní tuk (3%), celá červená čočka, celé fazole pinto, vláknina z čočky, olej z tresky (1%), celé fazole navy, hráškový škrob, syrové jehněčí ledviny (0,5%), syrové jehněčí dršťky (0,5%), sušená řasa, celá čerstvá dýně, čerstvá celá máslová dýně, čerstvá celá cuketa, čerstvá celá mrkev, celá čerstvá jablka , čerstvé celé hrušky , sušený kořen čekanky, čerstvá kapusta, čerstvý špenát, čerstvé listy červené řepy, čerstvé listy tuřínu, celé brusinky, celé borůvky, celé plody muchovníku,kurkuma, ostropestřec, kořen lopuchu, levandule, kořen ibišku, šípky. Extrakt tokoferolu z rostlinných olejů: 121 mg, kyselina citronová: 40 mg. Smyslové doplňky: extrakt z rozmarýnu: 80 mg. Výživové doplňky: 3b606 (Zinku: 105 mg), 3b406 (Mědi: 5,5 mg), 3a821 Vitamin B1: 9,8 mg, 3a700 Vitamin E: 120 IU. Zootechnické přidané: 4b1707 Enterococcus faecium NCIMB 10415 2,2x10 6 CFU.
ANALYTICKÉ SLOŽKY
Hrubý protein 40 %, Obsah tuku 18 %, Hrubý popel 9 %, Hrubá vláknina 5 %, Vlhkost 12 %, Vápník 1,8 %, Fosfor 1,3 %, Omega-6 FA 2,5 %, Omega-3 FA 1,0 %, DHA / EPA 0,35 % / 0,2 %
OBSAH KALORIÍ (vypočítaný): Vstřebatelná energie je 3860 kcal/kg (463 na odměrku (120g).
Denní dávka:
| Hmotnost | Aktivní pes | méně aktivní pes |
| 2 kg | 40 g | 30 g |
| 5 kg | 90 g | 60 g |
| 10 kg | 150 g | 120 g |
| 20 kg | 240 g | 160 g |
| 30 kg | 330 g | 240 g |
| 40 kg | 420 g | 280 g |
| 50 kg | 480 g | 330 g |
| 60 kg | 570 g | 390 g |
Uchovávejte v chladu a suchu. Dávkování viz informace na obalu. Vyrobeno v zařízení, které zpracovává obilí.
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|
| 2 kg | 40 g | 30 g |
| 5 kg | 90 g | 60 g |
| 10 kg | 150 g | 120 g |
| 20 kg | 240 g | 160 g |
| 30 kg | 330 g | 240 g |
| 40 kg | 420 g | 280 g |
| 50 kg | 480 g | 330 g |
| 60 kg | 570 g | 390 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Syrové jehně (7 %), syrová zvěřina (5 %), syrová kachna (5 %), syrový siven alpský (5 %), celá syrová sardinka (5 %), syrové vepřové maso (5 %), syrová kachní játra (5 %), syrová jehněčí játra (4 %), čerstvá vejce (4 %), dehydrované jehněčí maso (4 %), dehydrovaný síh (4 %), dehydrovaná treska modravá (4 %), dehydrované skopové maso (4 %), dehydrovaný sleď (4 %), dehydrovaná makrela (4 %), syrová koza (4 %), syrová vepřová játra (4 %), celá zelená čočka, celá cizrna, celý hrách, syrový pstruh duhový (3 %), kachní tuk (3 %), celá červená čočka, celé fazole pinto, vláknina z čočky, olej z tresky (1 %), celé fazole navy, hráškový škrob, syrové jehněčí ledviny (0,5 %), syrové jehněčí dršťky (0,5 %), sušená řasa, celá čerstvá dýně, čerstvá celá máslová dýně, čerstvá celá cuketa, čerstvá celá mrkev, celá čerstvá jablka, čerstvé celé hrušky, sušený kořen čekanky, čerstvá kapusta, čerstvý špenát, čerstvé listy červené řepy, čerstvé listy tuřínu, celé brusinky, celé borůvky, celé plody muchovníku, kurkuma, ostropestřec, kořen lopuchu, levandule, kořen ibišku, šípky. Extrakt tokoferolu z rostlinných olejů: 121 mg, kyselina citronová: 40 mg. Smyslové doplňky: extrakt z rozmarýnu: 80 mg.
Zinek (3b606): 105 mg/kg, Měď (3b406): 5,5 mg/kg, Vitamin B1 (3a821): 9,8 mg/kg, Vitamin E (3a700): 120 IU/kg. Zootechnické přídavky: Enterococcus faecium NCIMB 10415 (4b1707): 2,2 × 10⁶ CFU/kg.
| Hrubá bielkovina | 40 % |
| Hrubý tuk | 18 % |
| Hrubá vláknina | 5 % |
| Hrubý popol | 9 % |
| Vlhkosť | 12 % |
| Vápnik | 1,8 % |
| Fosfor | 1,3 % |
| Omega-3 | 1 % |
| Omega-6 | 2,5 % |
| DHA + EPA | 0,55 % |
| Energetická hodnota | 3 860 kcal/kg |
Tabuľka dát
Kompletné, prémiové krmivo lahodnej chuti v mixe kapsičiek pre mačiatka.
Kompletní krmivo pro dospělé kastrované kočky.