1,84 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 41 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 75 namiesto vašich 65.
Lepšia kvalita
Index kvality
1,84 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 41 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Přírodní superprémiové krmivo pro dospělé psy, pomáhá udržovat a zlepšovat pohyblivost kloubů.
OPTIMAnova Dog Mobility Chicken & Rice složené z kvalitních bílkovin a lehce stravitelných sacharidů v kombinaci s prospěšnými tuky. Krmivo obohacené o vitamíny, minerální látky a antioxidanty.
Jako jediný zdroj živočišných bílkovin s vyváženým poměrem bílkovin a tuku je použito kuřecí maso - monoproteinová strava výrazně snižuje riziko vzniku intolerancí a potravinových alergií.
Snadno stravitelné sacharidy, pro zajištění podpory trávení. Obsah omega 3 a 6 mastných kyselin s protizánětlivým účinkem chrání klouby a zpomaluje opotřebení. Glukosamin a chondroitin pomáhá udržovat správnou lubrikaci kloubů. Díky vitamínu D je mineralizace kostí intenzivnější. Udržení stále úrovně glukózy a cholesterolu v krvi díky rezistentnímu škrobu. Immunity control program přínosný pro nervový, imunitní a kardiovaskulární systém. FOS + MOS s prebiotickými účinky přispívá ke zdraví trávícího traktu.
Obsahuje pouze přírodní konzervanty a antioxidanty.
Složení:
Čerstvě připravené kuřecí maso 28 %, dehydrovaná kuřecí bílkovina, hrášek, ječmen, rýžové otruby, rýže 8 %, řepné řízky, rybí olej, hydrolyzovaná drůbež, jablečná dřeň, drůbeží tuk, minerály, kvasnice, methylsulfonylmethan (MSM) 1 000 mg/kg, glukosamin 900 mg/kg, inulin (FOS) 500 mg/kg, hydrolyzovaná buněčná stěna kvasinek (MOS) 500 mg/kg, chondroitin sulfát 200 mg/kg, Yucca schidigera.
Analytické složky:
Hrubý protein 27,00 %, hrubé tuky 14,00 %, omega-3 mastné kyseliny 0,80 %, omega-6 mastné kyseliny 2,75 %, EPA + DHA 2 500 mg/kg, hrubá vláknina 4,00 %, hrubý popel 8,00 %, vápník 1,40 %, fosfor 1,00 %. Metabolizovatelná energie 3 643 kcal/kg.
Nutriční doplňkové látky v 1 kg:
Vitamin A 18 000 IU/kg, vitamin D3 1 800 IU/kg, vitamin E 600 mg/kg, vitamin C 200 mg/kg, železo (síran železnatý monohydrát) 68 mg/kg, jód (jodid draselný) 3,2 mg/kg, měď (pentahydrát síranu měďnatého) 9 mg/kg, mangan (monohydrát síranu manganatého) 6,8 mg/kg, zinek (oxid zinečnatý) 108 mg/kg, selen (selenitan sodný) 0,11 mg/kg, taurin 770 mg/kg, L-karnitin 300 mg/kg.
Technologické přísady: Antioxidanty – tokoferolové extrakty z rostlinných olejů.
Doporučená denní krmná dávka:
| Hmotnost/váha | 1kg | 5kg | 10kg | 15kg | 20kg | 25kg | 30kg | 40kg | 50kg | 60kg |
| nízká aktivita | 26g | 87g | 147g | 199g | 247g | 292g | 334g | 415g | 490g | 562g |
| normální aktivita | 30g | 101g | 170g | 230g | 286g | 338g | 387g | 480g | 568g | 651g |
| vysoká aktivita | 37g | 124g | 208g | 282g | 350g | 414g | 475g | 589g | 697g | 799g |
Skladování: Uchovávejte na chladném a suchém místě. Po použití obal pečlivě uzavřete. Zvířata musí mít vždy k dispozici čistou a čerstvou vodu.
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|---|
| 1 kg | 26 g | 30 g | 37 g |
| 5 kg | 87 g | 101 g | 124 g |
| 10 kg | 147 g | 170 g | 208 g |
| 15 kg | 199 g | 230 g | 282 g |
| 20 kg | 247 g | 286 g | 350 g |
| 25 kg | 292 g | 338 g | 414 g |
| 30 kg | 334 g | 387 g | 475 g |
| 40 kg | 415 g | 480 g | 589 g |
| 50 kg | 490 g | 568 g | 697 g |
| 60 kg | 562 g | 651 g | 799 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Čerstvě připravené kuřecí maso 28 %, dehydrovaná kuřecí bílkovina, hrášek, ječmen, rýžové otruby, rýže 8 %, řepné řízky, rybí olej, hydrolyzovaná drůbež, jablečná dřeň, drůbeží tuk, minerály, kvasnice, methylsulfonylmethan (MSM) 1 000 mg/kg, glukosamin 900 mg/kg, inulin (FOS) 500 mg/kg, hydrolyzovaná buněčná stěna kvasinek (MOS) 500 mg/kg, chondroitin sulfát 200 mg/kg, Yucca schidigera.
Vitamin A 18 000 IU/kg, vitamin D3 1 800 IU/kg, vitamin E 600 mg/kg, vitamin C 200 mg/kg, železo (síran železnatý monohydrát) 68 mg/kg, jód (jodid draselný) 3,2 mg/kg, měď (pentahydrát síranu měďnatého) 9 mg/kg, mangan (monohydrát síranu manganatého) 6,8 mg/kg, zinek (oxid zinečnatý) 108 mg/kg, selen (selenitan sodný) 0,11 mg/kg, taurin 770 mg/kg, L-karnitin 300 mg/kg.
MSM (methylsulfonylmethan) 1000 mg/kg; inulin (FOS) 500 mg/kg; hydrolyzovaná buněčná stěna kvasinek (MOS) 500 mg/kg; Yucca schidigera
| Hrubá bielkovina | 27 % |
| Hrubý tuk | 14 % |
| Hrubá vláknina | 4 % |
| Hrubý popol | 8 % |
| Vápnik | 1,4 % |
| Fosfor | 1 % |
| Omega-3 | 0,8 % |
| Omega-6 | 2,75 % |
| DHA + EPA | 0,25 % |
| Energetická hodnota | 3 643 kcal/kg |
| Glukozamín | 900 mg/kg |
| Chondroitín | 200 mg/kg |
Tabuľka dát
Chytrá dvierka pre domáce mazlíčky do 11 kg. Rozmer vstupu 18x20 cm. Vďaka aplikácii My PetSafe® môžete dvierka...
B-komplex forte plus je vitaminový přípravek. Šumivé tablety s příjemnou broskvovou příchutí a s náhradními sladidly....