Optima Nova Dog GF Adult Sensitive Salmon&Potato 12kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Ryba
Přírodní superprémiové krmivo pro dospělé psy s citlivou pokožkou a zažíváním. OPTIMAnova Dog Adult Sensitive Salmon & Potato GF složené z kvalitních bílkovin a lehce stravitelných sacharidů v kombinaci s prospěšnými tuky. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
  • DARČEK podľa vlastného výberu
95,77 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

2,13 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 44 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

75
index kvality
4 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 12.11.2027

Kúpou tohto produktu získate 383 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 383 points.
102317

Více informací Optima Nova Dog GF Adult Sensitive Salmon&Potato 12kg

Přírodní superprémiové krmivo pro dospělé psy s citlivou pokožkou a zažíváním.

OPTIMAnova Dog Adult Sensitive Salmon & Potato GF složené z kvalitních bílkovin a lehce stravitelných sacharidů v kombinaci s prospěšnými tuky. Krmivo obohacené o vitamíny, minerální látky a antioxidanty.

Jako jediný zdroj živočišných bílkovin s vyváženým poměrem bílkovin a tuku je použito maso z lososa - monoproteinová strava výrazně snižuje riziko vzniku intolerancí a potravinových alergií. Krmivo neobsahuje obiloviny je tedy hypoalergenní a snadno stravitelné .

Snadno stravitelné sacharidy, pro zajištění podpory trávení. L-glutamin na buňky střevní sliznice společně se zázvorem usnadňují trávení živin. Speciální směs složek umožňuje rychlé trávení. Immunity control program přínosný pro nervový, imunitní a kardiovaskulární systém. Obsah zinku napomáhá udržovat zdravou kůži a lesklou srst. FOS + MOS s prebiotickými účinky přispívá ke zdraví trávícího traktu.

Obsahuje pouze přírodní konzervanty a antioxidanty.

 

Složení: 

Čerstvý losos (40 %), dehydratované maso z lososa (25 %), brambory (20 %), proteiny z bramborových hlíz, oleje a tuky, hydrolyzát z lososa (5 %), kvasnice, řepná dužina, chlorid sodný, polyfosfát sodíku (0,3 %), chlorid draselný, inulin (FOS 1000 mg / kg), zázvor (1000 mg / kg), manan-oligosacharidy (260 mg / kg), juka schidigera.

Analytické složky: 

Hrubý protein 27 %, hrubý olej a tuky 16 %, EPA+DHA 2.550 mg / kg, hrubá vláknina 2,75 %, hrubý popel 7,5 %, vápník 1,10 %, fosfor 0,85 %.

Nutriční doplňkové látky v 1 kg: 

Vit. A 18.000 MJ, vit. D3 1.800 MJ, vit. E (alfatokoferol) 250 mg, vit. C 100 mg, biotin 4 mg, Železo (síran železnatý monohydrát) 68 mg, Jód (jodid draselný) 3,2 mg, Meď (síran měďnatý pentahydrát) 9 mg, Mangan (síran monohydrát) 6,8 mg, Zinek (oxyd) 135 mg, Selen (seleničitan sodný) 0,1 mg, Taurin 30 mg.

Technologické přísady: přírodní antioxidanty bohaté na tokoferoly.

 

Doporučená denní krmná dávka:

Hmotnost/váha 1kg 3kg 5kg 10kg15kg20kg30kg40kg50kg60kg
normální aktivita 28g64g94g159g215g267g362g449g530g608g
nízká aktivita 24g 56g 81g 137g186g230g312g387g458g525g
vysoká aktivita35g79g116g195g264g327g444g551g651g746g

 

Skladování: Uchovávejte na chladném a suchém místě. Po použití obal pečlivě uzavřete. Zvířata musí mít vždy k dispozici čistou a čerstvou vodu.

Odporúčané dávkovanie krmiva Optima Nova Dog GF Adult Sensitive Salmon&Potato 12kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka Denná dávka
1 kg 28 g 24 g 35 g
3 kg 64 g 56 g 79 g
5 kg 94 g 81 g 116 g
10 kg 159 g 137 g 195 g
15 kg 215 g 186 g 264 g
20 kg 267 g 230 g 327 g
30 kg 362 g 312 g 444 g
40 kg 449 g 387 g 551 g
50 kg 530 g 458 g 651 g
60 kg 608 g 525 g 746 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
1 kg 60 kg

Hodnotenie krmiva Optima Nova Dog GF Adult Sensitive Salmon&Potato 12kg

75 / 100
vysoká Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 42 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Podiel živočíšnych bielkovín pri tomto krmive nie je možné z etikety určiť dostatočne spoľahlivo. Časť hodnotenia tejto oblasti preto vychádza z referenčnej hodnoty namiesto výpočtu.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s vysokou istotou — etiketa uvádza množstvo pri prevažnej väčšine živočíšnych surovín.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.
  • Živočíšna surovina je kombináciou čerstvého mäsa (40 %) a spracovaných foriem.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
48,7 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
27,0 g v 100 g krmiva, z toho 25,0 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
40 % čerstvé · 25 % sušené
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
áno
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
25,0 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
2,0 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
10,0 z 15 bodov · odhad z typu surovín vysoká istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
26,7 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
12,0 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
8,0 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
41 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
bez obilnín
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
13,7 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
3,1 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
1,7 z 5 bodov 2 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 27 %
  • tuk 16 %
  • sacharidy (dopočet) 36.8 %
  • vláknina a popol 10.3 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Optima Nova Dog GF Adult Sensitive Salmon&Potato 12kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Čerstvý losos (40 %), dehydratované maso z lososa (25 %), brambory (20 %), proteiny z bramborových hlíz, oleje a tuky, hydrolyzát z lososa (5 %), kvasnice, řepná dužina, chlorid sodný, polyfosfát sodíku (0,3 %), chlorid draselný, inulin (FOS 1000 mg/kg), zázvor (1000 mg/kg), manan-oligosacharidy (260 mg/kg), juka schidigera.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamín A 18 000 IU/kg, vitamín D3 1 800 IU/kg, vitamín E (alfa-tokoferol) 250 mg/kg, vitamín C 100 mg/kg, biotin 4 mg/kg, železo (síran železnatý monohydrát) 68 mg/kg, jód (jodid draselný) 3,2 mg/kg, měď (síran měďnatý pentahydrát) 9 mg/kg, mangan (síran manganatý monohydrát) 6,8 mg/kg, zinek (oxid zinečnatý) 135 mg/kg, selen (seleničitan sodný) 0,1 mg/kg, taurin 30 mg/kg.

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

FOS 1000 mg/kg; MOS 260 mg/kg; zázvor 1000 mg/kg

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 27 %
Hrubý tuk 16 %
Hrubá vláknina 2,75 %
Hrubý popol 7,5 %
Vápnik 1,1 %
Fosfor 0,85 %
DHA + EPA 0,26 %
102317

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Ryba
Kvalita krmiva
Grain free
Superprémiové
Špecifické potreby
Hypoallergénne-citlivé trávenie
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Optima Nova Dog GF Adult Sensitive Salmon&Potato 12kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.