- Vypredané
0,80 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 81 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 53 namiesto vašich 48.
Lepšia kvalita
Index kvality
0,80 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 81 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Pestré a chrumkavé kompletné krmivo pre dospelé psy všetkých plemien s normálnou potrebou energie. Kvalitné hovädzie mäso, množstvo zeleniny a 5-zrnné extrudované obilné vločky tvoria jeho pestrý základ. Prídavok špeciálneho extraktu z fermentovaného droždia a zrejúceho syra Cottage dodáva krmivu aj probiotické účinky, podporujúce zdravé tráviace procesy.
Týmto sa toto nevšedné krmivo stáva ideálnou potravou pre všetkých psov s citlivým trávením a pre všetkých psov, ktoré trávia veľa času "na voľno" a majú tak možnosť "čokoľvek zobrať" a "kde-čo" vypiť. Najmä pre pracovné, lovecké a rodinné psy bez stáleho priameho dohľadu majiteľa.
To je žrádlo! To chrumká! Jadrné a pritom ľahko stráviteľné! Navyše zdraviu prospešné!
Vyrobené v Nemecku pod najprísnejšou kontrolou kvality!
Hydinový proteín**, celozrnná pšenica, pšeničná múka, celozrnná kukurica, kukuričná múka, ryžová múka, ovsená múka, celozrnný jačmeň, hovädzia mäsová múčka, rybia múčka, hydinový tuk, hovädzí tuk, hovädzí tuk záť, jablčná dreň* (0,8%), chlorid sodný, syr cottage* (0,3%), mrkva* (0,1%), droždie* extrahované (0,1%), špenát* (0,08%), lucerna* (0,08%). (** sušené, čiastočne hydrolyzované / * sušené). Straviteľná energia: 1.620 KJ/100g; 3.870 Kcal/kg.
Hrubý proteín 23,0%; hrubý tuk 10,0%; hrubá vláknina 3,0%; hrubý popol 6,0%; vápnik 1,4%; fosfor 0,9%; sodík 0,35%.
Vitamíny /kg: vitamín A 10.250 IU; Vitamín D3 1.000 oi; vitamín E 60 mg; vitamín B1 4 mg; vitamín B2 6 mg; vitamín B6 3 mg; vitamín B12 60 µg; biotín 350 µg; pantothenát vápenatý 10 mg; niacín 45 mg, kyselina listová 2 mg. Stopové prvky /kg: železo 80 mg; meď 8 mg; zinok 80 mg; mangán 12 mg; jód 1,5 mg; selén 0,1 mg. Aminokyseliny: kyselina linolová 1,75%. Antioxidanty: silné prírodné extrakty s vysokým obsahom vitamínu E.
| Hmotnosť psa | Denná dávka |
|---|---|
| 2 kg | 45 g |
| 3,5 kg | 65 g |
| 5 kg | 85 g |
| 7,5 kg | 115 g |
| 15 kg | 195 g |
| 20 kg | 245 g |
| 30 kg | 330 g |
| 40 kg | 410 g |
| 50 kg | 485 g |
Hmotnosť psa je uvedená v kilogramoch. Denná kŕmna dávka je uvedená v gramoch a udáva celkové množstvo krmiva pre celý deň. Podľa potreby ju môžete rozdeliť na viacero čiastkových dávok (porcií).
Krmivo podávajte suché, alebo ho zalejte teplou vodou (cca 60 ° C) a nechajte krátko napučať. Zaistite psovi prístup k čerstvej pitnej vode.
| Hmotnosť psa | Denná dávka |
|---|---|
| 2 kg | 45 g |
| 3,5 kg | 65 g |
| 5 kg | 85 g |
| 7,5 kg | 115 g |
| 15 kg | 195 g |
| 20 kg | 245 g |
| 30 kg | 330 g |
| 40 kg | 410 g |
| 50 kg | 485 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Drůbeží protein** (sušený, částečně hydrolyzovaný), celozrnná pšenice, pšeničná mouka, celozrnná kukuřice, kukuřičná mouka, rýžová mouka, ovesná mouka, celozrnný ječmen, hovězí masová moučka, rybí moučka, drůbeží tuk, hovězí lůj, cukrovkové řízky* (odcukřené), jaterní hydrolyzát, jablečná dřeň* (0,8%), chlorid sodný, sýr cottage* (0,3%), mrkev* (0,1%), droždí* extrahované (0,1%), špenát* (0,08%), vojtěška* (0,08%). (* sušené)
Vitamíny /kg: vitamin A 10 250 m.j.; vitamin D3 1 000 m.j.; vitamin E 60 mg; vitamin B1 4 mg; vitamin B2 6 mg; vitamin B6 3 mg; vitamin B12 60 µg; biotin 350 µg; pantothenát vápenatý 10 mg; niacin 45 mg; kyselina listová 2 mg. Stopové prvky /kg: železo 80 mg; měď 8 mg; zinek 80 mg; mangan 12 mg; jód 1,5 mg; selen 0,1 mg. Aminokyseliny: kyselina linolová 1,75%. Antioxidanty: silné přírodní extrakty s vysokým obsahem vitaminu E.
| Hrubá bielkovina | 23 % |
| Hrubý tuk | 10 % |
| Hrubá vláknina | 3 % |
| Hrubý popol | 6 % |
| Vápnik | 1,4 % |
| Sodík | 0,35 % |
| Fosfor | 0,9 % |
| Energetická hodnota | 3 870 kcal/kg |
MeatCrisp je první zdravé plnohodnotné krmivo pro koťťata a dospívající kočky ze sušeného čerstvého masa. Obsahuje 86...