Primum Dog Adult Soft Lamb with Potato 5kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Jahňacie Monoprotein
Kompletní polovlhké krmivo bez obilovin pro dospělé psy, s měkkým jehněčím a bramborami. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
45,72 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

2,56 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 17 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

43
index kvality
15 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 08.04.2027

181373
Další varianty
21,53 €

Více informací Primum Dog Adult Soft Lamb with Potato 5kg

Lahodné polovlhké krmivo pro psy PRIMUM Soft Lamb with Potato je vyrobeno z extra čerstvého jehněčího masa, které je zpracováváno pomalu a šetrně. Osvědčený výrobní proces zajišťuje, že jsou všechny živiny ještě lépe dostupné. Tyto obzvlášť vlhké granule obsahují zvýšený podíl vlhkosti, díky čemuž jsou měkké a výjimečně chutné.

Krmivo pro psy PRIMUM Soft Lamb with Potato obsahuje čerstvé jehněčí maso jako jediný zdroj živočišných bílkovin a je zcela bez obilovin. Díky tomu je ideální pro psy s potravinovou intolerancí nebo alergiemi. 

  • obsahuje 50 % jehněčího masa
  • extra šťavnaté granule
  • 18% zbytková vlhkost
  • výborná přijatelnost
  • jehněčí maso jako jediný zdroj živočišných bílkovin
  • s cennými bylinkami
  • bez obilovin
  • vyrobeno v Německu 

 

Toto polovlhké krmivo pro psy je vysoce kvalitní kompletní krmivo, které obsahuje všechny nezbytné živiny a vitamíny, a je tak ideální pro vyváženou a komplexní stravu. Díky jemnému jehněčímu masu, cenným bylinám a měkkým granulím nabízí toto krmivo s vysokým obsahem masa vašemu psovi výjimečně chutný pokrm. Polovlhké krmivo PRIMUM Soft Lamb with Potato se vyrábí šetrným způsobem v Německu a vyznačuje se vysokou chutností a stravitelností. Krmíte již svého psa měkkým krmivem a chtěli byste přejít na krmivo PRIMUM? Doporučujeme postupný přechod. 

 

Složení:

Čerstvé jehně 35 %, brambory 20,2 %, sušené jehně 15 %, hrách 9,0 %, hrachový protein, bramborový protein, hydrolyzát rostlinných bílkovin, jablka 1 %, světlicový olej, celulóza, byliny (kopřiva 0,01 %, fenykl, kmín, řebříček, ostružinové listy, jmelí, květ heřmánku, kořen hořce, zeměžluč), yucca, chondroitin sulfát, glukosamin. 

Doplňkové látky na kg: Vitamin A 11 750 IU, vitamin D3 1 175 IU, vitamin E 70 mg, zinek (jako oxid zinečnatý) 70 mg, zinek (jako aminokyselinový chelát zinku, hydrát) 25 mg, jód (jako jodičnan vápenatý, bezvodý) 2 mg, selen (jako seleničitan sodný) 0,2 mg, měď (jako síran měďnatý pentahydrát) 10 mg. Technologické doplňkové látky: antioxidanty.

Analytické složky:

Hrubý protein 26 %, hrubý tuk 13,5 %, hrubý popel 9 %, hrubá vláknina 2 %, vlhkost 18 %.

 

Dávkování:

Hmotnost psa (kg)Denní dávka krmiva (g)
2,560
5100
7,5140
10170 
15230 
20280 
30380 
40470 
60640 

 

Uvedené množství je pouze orientační. Množství krmiva je nutné upravit podle věku, plemene a stresu. Váš pes by měl mít vždy k dispozici čerstvou vodu.    

Odporúčané dávkovanie krmiva Primum Dog Adult Soft Lamb with Potato 5kg

Hmotnosť psa Denná dávka
2,5 kg 60 g
5 kg 100 g
7,5 kg 140 g
10 kg 170 g
15 kg 230 g
20 kg 280 g
30 kg 380 g
40 kg 470 g
60 kg 640 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
2.5 kg 60 kg

Hodnotenie krmiva Primum Dog Adult Soft Lamb with Potato 5kg

43 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 38 % v sušine.
  • Krmivo neuvádza ani jednu z troch sledovaných oblastí podpory.
  • Podiel živočíšnych bielkovín pri tomto krmive nie je možné z etikety určiť dostatočne spoľahlivo. Časť hodnotenia tejto oblasti preto vychádza z referenčnej hodnoty namiesto výpočtu.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s vysokou istotou — etiketa uvádza množstvo pri prevažnej väčšine živočíšnych surovín.
  • Výrobca množstvo omega-3 mastných kyselín nedeklaruje — blok Mastné kyseliny má preto len základnú hodnotu.
  • Receptúra uvádza kĺbovú surovinu (napr. slávka, chrupavka) bez množstva — bez uvedenej dávky ju nebodujeme.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
30,8 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
26,0 g v 100 g krmiva, z toho 15,8 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
35 % čerstvé · 15 % sušené
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
áno · počet druhov: 2
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
15,8 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
10,2 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
0,8 z 15 bodov · odhad z typu surovín vysoká istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
27,6 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
2,4 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
9,8 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
38 % v sušine
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
bez obilnín
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
1,4 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
0,0 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
nie
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
0,8 z 5 bodov 1 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 26 %
  • tuk 13.5 %
  • sacharidy (dopočet) 31.5 %
  • vláknina a popol 11 %
  • voda 18 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Primum Dog Adult Soft Lamb with Potato 5kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Čerstvé jehně 35 %, brambory 20,2 %, sušené jehně 15 %, hrách 9,0 %, hrachový protein, bramborový protein, hydrolyzát rostlinných bílkovin, jablka 1 %, světlicový olej, celulóza, byliny (kopřiva 0,01 %, fenykl, kmín, řebříček, ostružinové listy, jmelí, květ heřmánku, kořen hořce, zeměžluč), yucca, chondroitin sulfát, glukosamin.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamin A 11 750 IU, vitamin D3 1 175 IU, vitamin E 70 mg, zinek (jako oxid zinečnatý) 70 mg, zinek (jako aminokyselinový chelát zinku, hydrát) 25 mg, jód (jako jodičnan vápenatý, bezvodý) 2 mg, selen (jako seleničitan sodný) 0,2 mg, měď (jako síran měďnatý pentahydrát) 10 mg. Technologické doplňkové látky: antioxidanty.

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 26 %
Hrubý tuk 13,5 %
Hrubá vláknina 2 %
Hrubý popol 9 %
Vlhkosť 18 %
181373

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Jahňacie
Monoprotein
Kvalita krmiva
Grain free
Prémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Typ granulí
Polovlhké (poloměkké)
Komentáre Primum Dog Adult Soft Lamb with Potato 5kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.