3,84 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 4 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 64 namiesto vašich 50.
Lepšia kvalita
Index kvality
Výhodnejšia cena
Index kvality
3,84 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 4 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Lahodné polovlhké krmivo pro psy PRIMUM Soft Beef with Potato je vyrobeno z extra čerstvého masa, které je zpracováváno pomalu a šetrně. Osvědčený výrobní proces zajišťuje, že jsou všechny živiny ještě lépe dostupné. Tyto obzvlášť vlhké granule obsahují zvýšený podíl vlhkosti, díky čemuž jsou měkké a výjimečně chutné.
Krmivo pro psy PRIMUM Soft Beef with Potato obsahuje jemné hovězí maso jako jediný zdroj živočišných bílkovin a je zcela bez obilovin. Díky tomu je ideální pro psy s potravinovou intolerancí nebo alergiemi.
Toto polovlhké krmivo pro psy je vysoce kvalitní kompletní krmivo, které obsahuje všechny nezbytné živiny a vitamíny, a je tak ideální pro vyváženou a komplexní stravu. Díky jemnému hovězímu masu, cenným bylinám a měkkým granulím nabízí toto krmivo s vysokým obsahem masa vašemu psovi výjimečně chutný pokrm. Polovlhké krmivo PRIMUM Soft Beef with Potato se vyrábí šetrným způsobem v Německu a vyznačuje se vysokou chutností a stravitelností. Krmíte již svého psa měkkým krmivem a chtěli byste přejít na krmivo PRIMUM? Doporučujeme postupný přechod.
Složení:
Čerstvé hovězí 30 %, brambory 27 %, sušené hovězí 20 %, hrách 9 %, sušená řepná dužina, jablka 2 %, hydrolyzát rostlinných bílkovin, byliny (kopřiva, ostružinové listy, řebříček, fenykl, kmín, květ heřmánku, jmelí, kořen hořce, zeměžluč 0,01 %), yucca, chondroitin sulfát, glukosamin.
Doplňkové látky na kg: Vitamin A 12 000 IU, vitamin D3 1 200 IU, vitamin E 70 mg, zinek (jako oxid zinečnatý) 70 mg, jód (jako jodičnan vápenatý, bezvodý) 2 mg, selen (jako seleničitan sodný) 0,2 mg, měď (jako síran měďnatý pentahydrát) 10 mg. Technologické doplňkové látky: antioxidanty.
Analytické složky:
Hrubý protein 26 %, hrubý tuk 7 %, hrubý popel 7 %, hrubá vláknina 3 %, vlhkost 18 %.
Dávkování:
| Hmotnost psa (kg) | Denní dávka krmiva (g) |
| 2,5 | 65 |
| 5 | 110 |
| 7,5 | 150 |
| 10 | 190 |
| 15 | 250 |
| 20 | 310 |
| 30 | 420 |
| 40 | 520 |
| 60 | 710 |
Uvedené množství je pouze orientační. Množství krmiva je nutné upravit podle věku, plemene a stresu. Váš pes by měl mít vždy k dispozici čerstvou vodu.
| Hmotnosť psa | Denná dávka |
|---|---|
| 2,5 kg | 65 g |
| 5 kg | 110 g |
| 7,5 kg | 150 g |
| 10 kg | 190 g |
| 15 kg | 250 g |
| 20 kg | 310 g |
| 30 kg | 420 g |
| 40 kg | 520 g |
| 60 kg | 710 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Čerstvé hovězí 30 %, brambory 27 %, sušené hovězí 20 %, hrách 9 %, sušená řepná dužina, jablka 2 %, hydrolyzát rostlinných bílkovin, byliny (kopřiva, ostružinové listy, řebříček, fenykl, kmín, květ heřmánku, jmelí, kořen hořce, zeměžluč 0,01 %), yucca, chondroitin sulfát, glukosamin.
Vitamin A 12 000 IU, vitamin D3 1 200 IU, vitamin E 70 mg, zinek (jako oxid zinečnatý) 70 mg, jód (jako jodičnan vápenatý, bezvodý) 2 mg, selen (jako seleničitan sodný) 0,2 mg, měď (jako síran měďnatý pentahydrát) 10 mg. Technologické doplňkové látky: antioxidanty.
| Hrubá bielkovina | 26 % |
| Hrubý tuk | 7 % |
| Hrubá vláknina | 3 % |
| Hrubý popol | 7 % |
| Vlhkosť | 18 % |
Tabuľka dát
Keramická miska s ozdobným reliéfem pro hlodavce