- Hlodavci nerozlíšené
Seno obohatené chutnú zeleninou.
1,64 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 8 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 65 namiesto vašich 50.
Lepšia kvalita
Index kvality
1,64 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 8 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Kompletní krmivo ThePet+ Salmon & Poultry Puppies je ideální pro štěňata do 12 měsíců věku, pro březí (od 3/3 březosti) a kojící feny.
Krmivo obsahuje čerstvé maso z lososa a drůbeží maso, které je ideální pro svou stravitelnost a je zdrojem plnohodnotných bílkovin, tuků, vitamínů a zároveň přispívá ke správné funkci štítné žlázy.
Omega 3 mastné kyseliny pomáhají ke správnému vývoji mozku a podporují lepší koncentraci a paměť. Rozmarýn je přírodní antioxidant, který chrání buňky před jejich poškozením a podporuje obranyschopnost imunitního systému.
Krmivo pro štěňata obsahuje bylinky, lososový olej pro zdravou a lesklou srst.
Složení:
Maso (sušené maso 30,5 % – drůbeží a rybí, čerstvé maso z lososa 1,5 %), hrášek, brambory, drůbeží tuk, pivovarské kvasnice, řepná vláknina, lněné semeno, lososový olej 2 %, sušená jablka, tolice vojtěška, minerální látky, kopřiva dvoudomá, smetánka lékařská, jitrocel kopinatý, kořen čekanky, juka.
Analytické složky:
Hrubý protein 30 %, hrubé oleje a tuky 18,5 %, hrubá vláknina 3 %, hrubý popel 8 %, vápník 1,4 %, fosfor 1 %.
Doplňkové látky/1 kg:
Stopové prvky: železo 173 mg (doplněno chelátem železa a aminokyselin n-hydrátem a síranem železnatým monohydrátem), měď 22 mg (doplněno chelátem mědi a aminokyselin n-hydrátem a síranem měďnatým pentahydrátem), mangan 41 mg (doplněno chelátem manganu a aminokyselin n-hydrátem a oxidem manganatým), zinek 190 mg (doplněno chelátem zinku a aminokyselin n-hydrátem a oxidem zinečnatým), selen 0,4 mg (doplněno organickou formou selenu produkovanou Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060), jód 3,4 mg (doplněno jodičnanem vápenatým bezvodým), vitamíny, provitamíny a chemicky definované látky s obdobnými účinky: vit. A 16500 m.j., vit. D3 1265 m.j., vit. E (RRR-alfa-tokoferol) 290 mg, niacinamid 77 mg, vit B1 6,5 mg, vit B2 13 mg, vit B6 9 mg, vit B12 160 µg, vit. C 140 mg, pantothenan vápenatý 26 mg, kyselina listová 1,1 mg, biotin 0,6 mg, cholinchlorid 2340 mg, senzorické doplňkové látky: rozmarýnový extrakt 100 mg; antioxidanty, konzervanty.
Dávkování:
Váha psa 6–12 týdnů (g/den) 3–4 měsíce (g/den) 5–7 měsíců (g/den) 1.5–2.5 kg 30 – 45 g 40 – 50 g 40 – 50 g 2.5–5 kg 40 – 80 g 45 – 100 g 45 – 110 g 5–10 kg 75 – 130 g 95 – 170 g 100 – 190 g 10–15 kg 120 – 170 g 160 – 200 g 180 – 250 g 15–20 kg 160 – 220 g 190 – 240 g 240 – 310 g 20–25 kg 210 – 250 g 230 – 330 g 290 – 370 g 25–30 kg 240 – 280 g 320 – 380 g 350 – 430 g 30–40 kg 270 – 340 g 370 – 460 g 410 – 520 g 40–50 kg 320 – 380 g 430 – 530 g 500 – 600 g
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|---|
| 1,5–2,5 kg | 30–45 g | 40–50 g | 40–50 g |
| 2,5–5 kg | 40–80 g | 45–100 g | 45–110 g |
| 5–10 kg | 75–130 g | 95–170 g | 100–190 g |
| 10–15 kg | 120–170 g | 160–200 g | 180–250 g |
| 15–20 kg | 160–220 g | 190–240 g | 240–310 g |
| 20–25 kg | 210–250 g | 230–330 g | 290–370 g |
| 25–30 kg | 240–280 g | 320–380 g | 350–430 g |
| 30–40 kg | 270–340 g | 370–460 g | 410–520 g |
| 40–50 kg | 320–380 g | 430–530 g | 500–600 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Výrobca rozlišuje: · ·
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Maso (sušené maso 30,5 % – drůbeží a rybí, čerstvé maso z lososa 1,5 %), hrášek, brambory, drůbeží tuk, pivovarské kvasnice, řepná vláknina, lněné semeno, lososový olej 2 %, sušená jablka, tolice vojtěška, minerální látky, kopřiva dvoudomá, smetánka lékařská, jitrocel kopinatý, kořen čekanky, juka.
Stopové prvky: železo 173 mg (doplněno chelátem železa a aminokyselin n-hydrátem a síranem železnatým monohydrátem), měď 22 mg (doplněno chelátem mědi a aminokyselin n-hydrátem a síranem měďnatým pentahydrátem), mangan 41 mg (doplněno chelátem manganu a aminokyselin n-hydrátem a oxidem manganatým), zinek 190 mg (doplněno chelátem zinku a aminokyselin n-hydrátem a oxidem zinečnatým), selen 0,4 mg (doplněno organickou formou selenu produkovanou Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060), jód 3,4 mg (doplněno jodičnanem vápenatým bezvodým). Vitamíny, provitamíny a chemicky definované látky s obdobnými účinky: vit. A 16500 m.j., vit. D3 1265 m.j., vit. E (RRR-alfa-tokoferol) 290 mg, niacinamid 77 mg, vit. B1 6,5 mg, vit. B2 13 mg, vit. B6 9 mg, vit. B12 160 µg, vit. C 140 mg, pantothenan vápenatý 26 mg, kyselina listová 1,1 mg, biotin 0,6 mg, cholinchlorid 2340 mg. Senzorické doplňkové látky: rozmarýnový extrakt 100 mg. Antioxidanty, konzervanty.
| Hrubá bielkovina | 30 % |
| Hrubý tuk | 18,5 % |
| Hrubá vláknina | 3 % |
| Hrubý popol | 8 % |
| Vápnik | 1,4 % |
| Fosfor | 1 % |
Tabuľka dát
Seno obohatené chutnú zeleninou.
CHONDROMIX NATURAL DOG od firmy NATURECA je prírodný kĺbová výživa pre psov všetkých vekových kategórií od 3 mesiacov...
Vyvinuté a určené pre psy s intoleranciou na krmivo alebo jeho zložky 100% jahňacie mäso s ryžou.