Eukanuba Dog Puppy Small&Medium rich in Lamb 3kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Jahňacie
Kompletní, superprémiové krmivo pro štěňata malých a středně velkých plemen s bohatým obsahem jehněčího masa a rýže. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
18,82 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

1,47 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 12 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

60
index kvality
2 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 23.10.2027
Poslední 2 kusy skladem

177948
Další varianty
64,21 €

Více informací Eukanuba Dog Puppy Small&Medium rich in Lamb 3kg

Kompletní, superprémiové krmivo pro štěňata malých a středně velkých plemen s bohatým obsahem jehněčího masa a rýže. 

EUKANUBA Life Care nabízí vědecky podloženou prémiovou výživu, která je pečlivě navržena tak, aby vyhovovala měnícím se potřebám psů v každé fázi života. Suché krmivo EUKANUBA ve formě granulí, speciálně vyvinuté pro rostoucí štěňata malých a středně velkých plemen od 1 do 12 měsíců, je bohaté na jehněčí maso a rýži, takže je vynikající volbou pro štěňata, včetně těch s citlivým žaludkem. Lehce stravitelná rýže zajišťuje šetrnou výživu, zatímco speciálně sestavená směs vlákniny s prebiotiky a řepnou dužinou podporuje zdravé trávení a zdraví střev. Složení s obsahem DHA podporuje učení a usnadňuje výcvik v raných fázích života štěněte, zatímco vápník příznivě působí na vývoj silných kostí a zdravé struktury kostry. Kromě jehněčího masa obsahuje krmivo také kuřecí maso jako zdroj vysoce kvalitních bílkovin, které štěňatům pomáhají budovat silné a štíhlé svaly. Jedinečné šestihranné granule EUKANUBA v kombinaci se systémem dentální péče DentaDefense udržují zuby psa dlouhodobě čisté a zdravé. Přírodní zdroje omega-6 a omega-3 mastných kyselin podporují zdravou kůži a lesklou srst. Složení krmiva obohacené o přírodní antioxidanty navíc posiluje imunitní systém a podporuje celkové zdraví a vitalitu štěněte. Suché krmivo EUKANUBA je 100% kompletní a vyvážené a nabízí pokročilou výživu na podporu růstu a pohody štěněte.

  • Krmivo je speciálně vyvinuté pro štěňata malých a středně velkých plemen od 1 do 12 měsíců.
  • Obsahuje jehněčí maso a rýži, což z něj činí skvělou volbu i pro psy s citlivým zažíváním.
  • Lehce stravitelná rýže zajišťuje šetrnou a vyváženou výživu.
  • Směs vlákniny s prebiotiky a řepnou dužinou podporuje zdravé trávení a činnost střev.
  • Obsah DHA podporuje učení, koncentraci a snadnější výcvik štěněte.
  • Kuřecí maso poskytuje kvalitní bílkoviny pro růst silných a štíhlých svalů.
  • Šestihranné granule se systémem DentaDefense pomáhají udržovat čisté a zdravé zuby.
  • Omega-6 a omega-3 mastné kyseliny podporují zdravou kůži a lesklou srst.
  • Antioxidanty posilují imunitní systém a zvyšují vitalitu štěněte.

 

Složení: 

sušené kuřecí a krůtí (přirozený zdroj glukosaminu, chondroitinu a taurinu), jehněčí (14%), rýže (14%), kukuřice, čirok, vepřový tuk, sušená celá vejce, sušená řepná dužina (2.6%), kuřecí šťáva, rybí tuk (přirozený zdroj (čeho) omega-3 mastné kyseliny), minerální látky (včetně hexametafosforečnanu sodného 0.35%), fruktooligosacharidy (0.25%, přírodní prebiotikum), sušené pivovarské kvasnice (přírodní zdroj vitamínů B a selenu), mannanoligosacharidy (0.13%, přírodní prebiotikum).

Analytické složky: 

bílkoviny: 28%, obsah tuku: 17%, omega-6 mastné kyseliny: 2.78%, omega-3 mastné kyseliny: 0.53%, DHA: 0.18%, hrubý popel: 6.2%, hrubá vláknina: 1.5%, vápník: 1.3%, fosfor: 1.1%.

Doplňkové látky (/kg):

Vitamíny: vitamín A: 15000IU, vitamín D3: 1500IU, vitamín E: 250mg, beta-karoten: 5mg. Stopové prvky: železo (síran železnatý monohydrát): 50mg, měď (síran měďnatý pentahydrát): 8mg, zinek (síran zinečnatý monohydrát): 62.5mg, mangan (síran manganatý monohydrát): 10mg, jód (jodid vápenatý bezvodý): 1.5mg, selen (seleničitan sodný): 0.05mg. Antioxidanty: tokoferolové extrakty z rostlinného oleje: 18mg. Zchutňující látky: extrakt z rozmarýnu. Množství přidaná při výrobě.

 

Krmná tabulka:

Hmotnost štěněte1–3 měsíců3–4 měsíců5–7 měsíců8–12 měsíců
2 kg1601459550
4 kg25023515080
6 kg330305195105
8 kg400370240130
10 kg–430280150
15 kg––365195
20 kg––440235
25 kg–––275
30 kg*–––310

*Pro štěňata, jejichž dospělá hmotnost přesahuje 25 kg, se doporučuje přejít na krmivo pro štěňata velkých plemen. 

 

Doporučené dávkování je vždy pouze orientační, protože skutečná potřeba závisí na metabolismu, věku, plemeni a aktivitě konkrétního zvířete.

Zajistěte, aby měl váš mazlíček vždy k dispozici čerstvou a čistou vodu.

Skladujte na chladném a suchém místě.

 

Odporúčané dávkovanie krmiva Eukanuba Dog Puppy Small&Medium rich in Lamb 3kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka
2 kg 160 g 145 g 95 g 50 g
4 kg 250 g 235 g 150 g 80 g
6 kg 330 g 305 g 195 g 105 g
8 kg 400 g 370 g 240 g 130 g
10 kg – 430 g 280 g 150 g
15 kg – – 365 g 195 g
20 kg – – 440 g 235 g
25 kg – – – 275 g
30 kg – – – 310 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
2 kg 30 kg

Výrobca rozlišuje: · · ·

Hodnotenie krmiva Eukanuba Dog Puppy Small&Medium rich in Lamb 3kg

60 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Pri jednej forme mäsovej suroviny výrobca neuvádza percentuálny podiel.
  • Pri 14 % mäsa výrobca neuvádza formu spracovania (čerstvé, sušené, či koncentrát); za neúplnú deklaráciu znižujeme hodnotenie.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 42 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín a z etikety ho nemožno odhadnúť; v tejto časti hodnotenia počítame s neutrálnou empirickou hodnotou.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Receptúra uvádza kĺbovú surovinu (napr. slávka, chrupavka) bez množstva — bez uvedenej dávky ju nebodujeme.
  • Živočíšna surovina je deklarovaná výhradne alebo prevažne v spracovanej podobe (sušené mäso, múčky, proteínové koncentráty).

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
36,9 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
28,0 g v 100 g krmiva, z toho 21,5 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
sušené (bez %) · 14 % bez uvedenej formy
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
21,5 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
6,5 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
6,5 z 15 bodov · odhad z typu surovín
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
23,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
7,3 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
7,6 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
42 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
11,9 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
3,1 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
2,5 z 5 bodov 3 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
−2,3 bodu

Čo je v granuli

  • bielkoviny 28 %
  • tuk 17 %
  • sacharidy (dopočet) 37.3 %
  • vláknina a popol 7.7 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Eukanuba Dog Puppy Small&Medium rich in Lamb 3kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Sušené kuřecí a krůtí (přirozený zdroj glukosaminu, chondroitinu a taurinu), jehněčí (14 %), rýže (14 %), kukuřice, čirok, vepřový tuk, sušená celá vejce, sušená řepná dužina (2,6 %), kuřecí šťáva, rybí tuk (přirozený zdroj omega-3 mastných kyselin), minerální látky (včetně hexametafosforečnanu sodného 0,35 %), fruktooligosacharidy (0,25 %, přírodní prebiotikum), sušené pivovarské kvasnice (přírodní zdroj vitamínů B a selenu), mannanoligosacharidy (0,13 %, přírodní prebiotikum).

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamíny: vitamín A 15000 IU/kg, vitamín D3 1500 IU/kg, vitamín E 250 mg/kg, beta-karoten 5 mg/kg. Stopové prvky: železo (síran železnatý monohydrát) 50 mg/kg, měď (síran měďnatý pentahydrát) 8 mg/kg, zinek (síran zinečnatý monohydrát) 62,5 mg/kg, mangan (síran manganatý monohydrát) 10 mg/kg, jód (jodid vápenatý bezvodý) 1,5 mg/kg, selen (seleničitan sodný) 0,05 mg/kg. Antioxidanty: tokoferolové extrakty z rostlinného oleje 18 mg/kg. Zchutňující látky: extrakt z rozmarýnu.

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

fruktooligosacharidy (FOS) 0,25 %; mannanoligosacharidy (MOS) 0,13 %

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 28 %
Hrubý tuk 17 %
Hrubá vláknina 1,5 %
Hrubý popol 6,2 %
Vápnik 1,3 %
Fosfor 1,1 %
Omega-3 0,53 %
Omega-6 2,78 %
DHA + EPA 0,18 %
177948

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Puppy (do 1 roka)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Jahňacie
Kvalita krmiva
Superprémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Eukanuba Dog Puppy Small&Medium rich in Lamb 3kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.