- Pes
Prírodný doplnok stravy pre psov s vysokým podielom omega-3 mastných kyselín, lisovaný výhradne za studena z lnového...
1,19 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 50 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 63 namiesto vašich 58.
Lepšia kvalita
Index kvality
1,19 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 50 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Kompletní, superprémiové krmivo pro mladé psy velkých plemen s bohatým obsahem čerstvého kuřecího masa.
EUKANUBA Life Care nabízí vědecky podloženou prémiovou výživu, která je navržena tak, aby splňovala měnící se potřeby psů v každé fázi života. Toto 100% kompletní a vyvážené suché krmivo, speciálně vyvinuté pro mladé psy velkých plemen od 12 do 18 měsíců (nebo od 14 měsíců do 2 let u obřích plemen), je bohaté na čerstvé kuřecí maso a obsahuje pečlivě vybrané složky, které poskytují přizpůsobenou výživu pro optimální růst a vývoj. Složení s obsahem DHA podporuje učení a usnadňuje výcvik v v důležité fázi života mladého psa, zatímco vápník příznivě působí na vývoj silných kostí a zdravé struktury kostry. Směs antioxidantů s vitamínem E podporuje imunitu a silnou přirozenou obranyschopnost mladého psa. Speciálně sestavená směs vlákniny s prebiotiky, fruktooligosacharidy, mannanoligosacharidy a řepnou dužinou podporuje zdravé trávení, zatímco přírodní zdroje omega-6 a omega-3 mastných kyselin podporují zdravou kůži a lesklou srst. Jedinečné šestihranné granule EUKANUBA v kombinaci se systémem dentální péče DentaDefense udržují zuby dlouhodobě čisté a zdravé. Toto suché krmivo poskytuje mladým psům velkých plemen pokročilou výživu, podporuje optimální tělesnou kondici a celoživotní vitalitu. EUKANUBA poskytuje vašemu psovi základ pro šťastný a zdravý života.
Složení:
čerstvé kuřecí (20%), sušené kuřecí a krůtí (20% včetně kuřecí 14%, přirozený zdroj glukosaminu, chondroitinu a taurinu), pšenice, kukuřice, kukuřičná krupice, ječmen, rýže, oves, drůbeží tuk, sušená řepná dužina (2.5%), kuřecí šťáva, čirok, rybí tuk (přirozený zdroj (čeho) omega-3 mastné kyseliny), minerální látky (včetně hexametafosforečnanu sodného 0.33%), sušená celá vejce, fruktooligosacharidy (0.24%, přírodní prebiotikum), sušené pivovarské kvasnice (přírodní zdroj vitamínů B a selenu), mannanoligosacharidy (0.13%, přírodní prebiotikum).
Analytické složky:
bílkoviny: 25%, obsah tuku: 14%, omega-6 mastné kyseliny: 2.06%, omega-3 mastné kyseliny: 0.38%, DHA: 0.18%, hrubý popel: 6%, hrubá vláknina: 1.8%, vápník: 1.1%, fosfor: 1%.
Doplňkové látky (/kg):
Vitamíny: vitamín A: 15000IU, vitamín D3: 1500IU, vitamín E: 250mg, beta-karoten: 5mg. Stopové prvky: železo (síran železnatý monohydrát): 50mg, měď (síran měďnatý pentahydrát): 8mg, zinek (síran zinečnatý monohydrát): 62.5mg, mangan (síran manganatý monohydrát): 10mg, jód (jodid vápenatý bezvodý): 1.5mg, selen (seleničitan sodný): 0.05mg. Antioxidanty: tokoferolové extrakty z rostlinného oleje: 11mg. Zchutňující látky: extrakt z rozmarýnu. Množství přidaná při výrobě.
Krmná tabulka:
Hmotnost psa Denní dávka 10 kg 185 g 15 kg 245 g 20 kg 295 g 30 kg 385 g 40 kg 470 g 50 kg 545 g 60 kg 615 g 70 kg 680 g 80 kg 745 g 90 kg 805 g
Doporučené dávkování je vždy pouze orientační, protože skutečná potřeba závisí na metabolismu, věku, plemeni a aktivitě konkrétního zvířete.
Zajistěte, aby měl váš mazlíček vždy k dispozici čerstvou a čistou vodu.
Skladujte na chladném a suchém místě.
| Hmotnosť psa | Denná dávka |
|---|---|
| 10 kg | 185 g |
| 15 kg | 245 g |
| 20 kg | 295 g |
| 30 kg | 385 g |
| 40 kg | 470 g |
| 50 kg | 545 g |
| 60 kg | 615 g |
| 70 kg | 680 g |
| 80 kg | 745 g |
| 90 kg | 805 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Čerstvé kuřecí (20 %), sušené kuřecí a krůtí (20 %, včetně kuřecího 14 %, přirozený zdroj glukosaminu, chondroitinu a taurinu), pšenice, kukuřice, kukuřičná krupice, ječmen, rýže, oves, drůbeží tuk, sušená řepná dužina (2,5 %), kuřecí šťáva, čirok, rybí tuk (přirozený zdroj omega-3 mastných kyselin), minerální látky (včetně hexametafosforečnanu sodného 0,33 %), sušená celá vejce, fruktooligosacharidy (0,24 %, přírodní prebiotikum), sušené pivovarské kvasnice (přírodní zdroj vitamínů B a selenu), mannanoligosacharidy (0,13 %, přírodní prebiotikum).
Vitamíny: vitamín A: 15 000 IU/kg, vitamín D3: 1 500 IU/kg, vitamín E: 250 mg/kg, beta-karoten: 5 mg/kg. Stopové prvky: železo (síran železnatý monohydrát): 50 mg/kg, měď (síran měďnatý pentahydrát): 8 mg/kg, zinek (síran zinečnatý monohydrát): 62,5 mg/kg, mangan (síran manganatý monohydrát): 10 mg/kg, jód (jodid vápenatý bezvodý): 1,5 mg/kg, selen (seleničitan sodný): 0,05 mg/kg. Antioxidanty: tokoferolové extrakty z rostlinného oleje: 11 mg/kg. Zchutňující látky: extrakt z rozmarýnu.
FOS (fruktooligosacharidy) 0,24 %; MOS (mannanoligosacharidy) 0,13 %
| Hrubá bielkovina | 25 % |
| Hrubý tuk | 14 % |
| Hrubá vláknina | 1,8 % |
| Hrubý popol | 6 % |
| Vápnik | 1,1 % |
| Fosfor | 1 % |
| Omega-3 | 0,38 % |
| Omega-6 | 2,06 % |
| DHA + EPA | 0,18 % |
Prírodný doplnok stravy pre psov s vysokým podielom omega-3 mastných kyselín, lisovaný výhradne za studena z lnového...
Doplňkové krmivo pre psov, prémiová mäkká odmeňa z pštrosieho mäsa, vhodná pre psov s citlivým trávením,...
Veterinární přípravek při zvýšeném výskytu klíšťat, blech a hmyzu, založený na esenciálních olejích z citronové...