- Vypredané
0,92 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 58 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 63 namiesto vašich 54.
Lepšia kvalita
Index kvality
Výhodnejšia cena
Index kvality
0,92 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 58 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Kukuřičné křupky s výjimečnou chutností díky přidanému vepřovému sádlu a škvarkům pro dospělé psy všech plemen s normální a zvýšenou aktivitou. Unikátní technologie výroby, kdy na extrudovanou granuli jsou za pokojové teploty nanášeny masové moučky ze svaloviny (vepřové) a vepřový tuk. Speciálnímu složení minimalizuje riziko torze žaludku a chrání trávicí systém psa. Zázemí italské rodinné firmy zaručuje tradici a vysokou kvalitu.
Hlavní benefity
Maso - zdroj živočišného proteinu:
Vepřové - Vepřové maso je velmi bohaté na živočišné bílkoviny, které jsou nezbytné pro tvorbu a opravu svalové hmoty a kostí a k tvorbě potřebných hormonů a enzymů. Vepřové maso obsahuje také některé vitamíny a minerály, jako jsou například vitamín B1 a B12, zinek a selen. Vepřové maso obsahuje vyšší množství tuku, který je vhodným zdrojem energie pro psa. Pro mnoho zvířat má vepřové maso vynikající chuť a může být použito jako odměna při tréninku nebo jako motivace k jídlu.
Sacharidy - zdroj energie:
Kukuřice - Kukuřice obsahuje sacharidy, které jsou důležité pro zásobování energií. Kukuřice proto může být vhodná zejména pro zvířata s vysokou úrovní aktivity nebo když potřebují zvýšit svůj příjem kalorií. Kukuřice obsahuje také vlákninu, která může pomoci udržovat zdravou funkci trávicího traktu. Kukuřice obsahuje některé vitamíny a minerály, jako je A, vitamín B6, thiamin a kyselinu listovou.
Vybrané suroviny
Karob - Karob může pomoci zlepšit chuť a atraktivitu jídla, což může být užitečné pro zvířata, kteří mají nízkou chuť k jídlu nebo jsou vybíraví. Je dobrým zdrojem vlákniny a přirozeně se vyskytující sladkých látek. Obsahuje také některé vitamíny a minerály, jako jsou vitamíny A, B1, B2, B3, vápník, hořčík, draslík a železo.
Vejce - Vajíčka jsou vynikajícím zdrojem živin a mohou být velmi prospěšná. Vajíčka jsou bohatá na živočišné bílkoviny což je klíčový živinový prvek pro růst a udržení svalové hmoty psa. Jsou také bohatá na omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají udržovat zdravou a srst. Vajíčka obsahují vitamíny a minerály, jako řadu je vitamín A, D, E a B12, železo, fosfor a selen. Vajíčka jsou snadno stravitelná, což znamená, že jsou vhodné pro zvířata s citlivým trávicím systémem.
Složení:
Extrudovaná kukuřice, škvarková moučka, moučka z vepřového masa, živočišný tuk (sádlo), kukuřičný lepek, karob, hydrogenfosforečnan vápenatý, chlorid sodný, kukuřičná lepková moučka, uhličitan hořečnatý, komplex minerálů.
Analytické složky:
Hrubý protein 28%, hrubý tuk 22%, hrubá vláknina 4%, hrubý popel 9%, vápník 2,5%, fosfor 1%, ME 4 650 Kcal/kg.
Doplňkové látky na 1 kg: Nutriční doplňkové látky:
Vitamín A (3a672a) 10000 m.j./kg, vitamín D3 (3a671) 1000 m.j./kg, vitamín E (3a700) 100 mg, vitamín K3 (3a711) 2,25mg, vitamín B1 (3a821) 2,13 mg, vitamín B6 (3a831) 2,37 mg, vitamín B12 (3a835) 0,03 mg, niacinamid (3a315) 37,38 mg, vápník (3a841) 9,72 mg, biotin (3a880) 0,18 mg, kyselina listová (3a316) 0,96 mg, vitamin C (3a300) 17,82 mg. Železo (3b101) 90 mg, mangan (3b502) 39 mg, měď (3b405) 3 mg, zinek (3b603) 120 mg, jód (3b201) 0,78 mg, selen (3b801) 0,16 mg. Antioxidanty, pojiva: Klinoptilolit sedimentárního původu (1g568) 3,240 mg.
Krmná tabulka:
Hmotnost zvířete (kg) | Denní dávka krmiva (g) |
3 | 40 |
5 | 80 |
10 | 160 |
15 | 200 |
20 | 240 |
25 | 320 |
30 | 360 |
35 | 400 |
40 | 440 |
50 | 520 |
60 | 600 |
| Hmotnosť psa | Denná dávka |
|---|---|
| 3 kg | 40 g |
| 5 kg | 80 g |
| 10 kg | 160 g |
| 15 kg | 200 g |
| 20 kg | 240 g |
| 25 kg | 320 g |
| 30 kg | 360 g |
| 35 kg | 400 g |
| 40 kg | 440 g |
| 50 kg | 520 g |
| 60 kg | 600 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Extrudovaná kukuřice, škvarková moučka, moučka z vepřového masa, živočišný tuk (sádlo), kukuřičný lepek, karob, hydrogenfosforečnan vápenatý, chlorid sodný, kukuřičná lepková moučka, uhličitan hořečnatý, komplex minerálů.
Vitamín A (3a672a) 10 000 m.j./kg, vitamín D3 (3a671) 1 000 m.j./kg, vitamín E (3a700) 100 mg/kg, vitamín K3 (3a711) 2,25 mg/kg, vitamín B1 (3a821) 2,13 mg/kg, vitamín B6 (3a831) 2,37 mg/kg, vitamín B12 (3a835) 0,03 mg/kg, niacinamid (3a315) 37,38 mg/kg, biotin (3a880) 0,18 mg/kg, kyselina listová (3a316) 0,96 mg/kg, vitamín C (3a300) 17,82 mg/kg. Železo (3b101) 90 mg/kg, mangan (3b502) 39 mg/kg, měď (3b405) 3 mg/kg, zinek (3b603) 120 mg/kg, jód (3b201) 0,78 mg/kg, selen (3b801) 0,16 mg/kg. Antioxidanty, pojiva: klinoptilolit sedimentárního původu (1g568) 3 240 mg/kg.
| Hrubá bielkovina | 28 % |
| Hrubý tuk | 22 % |
| Hrubá vláknina | 4 % |
| Hrubý popol | 9 % |
| Vápnik | 2,5 % |
| Fosfor | 1 % |
| Energetická hodnota | 4 650 kcal/kg |
Tabuľka dát