FirstMate Cage Free Duck Meal & Pumpkin 11,4kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Kačica
Kompletní bezobilnaté krmivo s 78% poměrem živočišné bílkoviny pro psy všech věkových kategorií všech plemen. Ultraprémiová hypoalergenní receptura s kachním masem z volných chovů, které je vhodné pro citlivé zažívání. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
  • DARČEK podľa vlastného výberu
62,69 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

1,17 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 53 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

45
index kvality
Vyprodáno

172256

Více informací FirstMate Cage Free Duck Meal & Pumpkin 11,4kg

Ultraprémiové krmivo pro psy všech velikostí a plemen s jednoduchým složením vyrobené v Kanadě. Certifikovaná výroba ve vakuu, metodou vacuum coating, zaručující rovnoměrné rozprostření všech surovin a tuků po celém obsahu granule. Díky této metodě vydrží granule přirozeně čerstvé, voňavé a chutné. Krmivo je ideální pro citlivé psy s potravinovými alergiemi, napomáhá předcházet i likvidovat kožní onemocnění.

Hlavní benefity

  • Bez obilovin, sóji a pšenice - V případě potravinové alergie je vhodné zvolit krmivo neobsahující obiloviny, pšenici a sóju.
  • Jeden zdroj živočišné bílkoviny - Díky použití jednoho zdroje živočišné bílkoviny je složení krmiva jednodušší a přehlednější. To usnadní trávicí proces a minimalizovat střevní potíže.
  • Vysoký podíl živočišné bílkoviny - Pes a kočka jsou masožravec a proto je důležité, aby měli vysoký podíl živočišné bílkoviny. Živočišné bílkoviny obsahují veškeré nutné esenciální aminokyseliny, které jsou nezbytné pro tvorbu a opravu svalové hmoty a kostí a k tvorbě potřebných hormonů a enzymů.
  • Suroviny z volných chovů - Suroviny z volných chovů jsou kvalitním zdrojem bílkovin. Volný chov může snižovat riziko přenosu látek podávaných zvířatům z průmyslového chovu na konzumenty. Volný chov má menší ekologický dopad než průmyslový chov, což je důležité pro ochranu životního prostředí.
  • Jednoduché složení - Krmiva obsahují jen ty nejdůležitější suroviny a jsou bez zbytečných přísad. Taková krmiva snižují zátěž trávicího systému a minimalizují pravděpodobnost alergické reakce.

Maso - zdroj živočišného proteinu:

Kachní - Kachní maso je velmi bohaté na živočišné bílkoviny, které jsou nezbytné pro tvorbu a opravu svalové hmoty a kostí a k tvorbě potřebných hormonů a enzymů. Má tendenci být lehce stravitelné. Je bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které mohou pomoci snížit zánět a podporu zdraví kůže a srsti. Obsahuje dále železo a vitamíny skupiny B, které jsou nezbytné pro zdraví vašeho zvířete. Mnoho zvířat také trpí alergiemi na běžný druh masa, jako je kuře nebo hovězí, a kachní maso tak může být vhodnou alternativou.

Sacharidy - zdroj energie:

Brambory - Brambory jsou sacharidy, což jsou zdrojem energie, které jsou důležité pro zásobování psa energií. Vitamíny a minerály, jako je vitamín C, vitamín B6, draslík a hořčík, které jsou důležité pro zdraví. Pokud má zvíře nějakou citlivost na lepek, brambory mohou být vhodnou alternativou k obilovinám obsahujícím lepek. Brambory mají nízký obsah tuku a jsou relativně nízkokalorické, což z nich může dělat vhodnou stravu pro psy, kteří potřebují omezit svůj příjem kalorií.

Dýně - Dýně stimuluje trávení a metabolismus, působí proti zácpě, zlepšuje regulaci inzulínu a pomáhá chránit před infekcemi močového měchýře. Je bohatá na vlákninu a antioxidanty, podporuje imunitní systém, obsahuje vitamíny A, C a E, a také minerály jako hořčík, draslík, železo a zinek.

Vybrané suroviny

Borůvky - Borůvky jsou bohaté na antioxidanty, jako jsou flavonoidy a vitamín C, které pomáhají neutralizovat volné radikály v těle a chránit buňky před poškozením. Borůvky jsou také bohaté na látky nazývané anthokyaniny, které mají pozitivní účinky na zdraví očí. Borůvky obsahují flavonoidy, které mohou pomoci snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Obsahují vitamín C a kyselinu pantotenovou, které jsou pro zdraví kůže a srsti důležité. Tyto látky podporují produkci kolagenu a zdraví chlupových folikulů, což může vést k lesklé a zdravé srsti.

Pivovarské Kvasnice - Pivovarské kvasnice jsou bohatým zdrojem bílkovin, vitamínů skupiny B a minerálů, jako jsou hořčík, draslík, zinek a selen. Tyto živiny jsou důležité pro správné fungování svalů, nervového systému, kostí a kůže psa. Kvasnice také obsahují beta-glukany, které podporují imunitní systém a pomáhat mu bojovat proti infekcím.

Brusinky - Brusinky pomáhají prevenci infekcí močových cest. Podporují zdraví dásní. Jsou zdrojem vitamínu C a vlákniny. Pomáhají s trávicími problémy.

Složení:

Kachní moučka (33 %), Burbank brambory, Norkotah brambory, dýně (8 %), kuřecí tuk (konzervovaný směsí tokoferolů), rajčatové výlisky, sušené pivovarské kvasnice, borůvky, brusinky, maliny, kvasnice.

Analytické složky:

Hrubý protein 26%, hrubý tuk 12%, hrubá vláknina 3%, hrubý popel 10%, vápník 1.6%, fosfor 1.1%. Energetická hodnota 3475 kcal/kg.

Doplňkové látky na 1 kg: Nutriční doplňkové látky:

Vitamin A (3a672a) 12618 IU/IE, Vitamin D3 (3a671) 1052 IU/IE, Vitamin E (3a700) 70 IU/IE, zinek (3b607) 168 mg, železo (3b108) 107 mg, měď (3b413) 15,6 mg, selen (3b810) 0,188 mg, mangan (3b506) 10,5 mg, jód (3b203) 2,1 mg. Obsahuje přírodní konzervanty a antioxidanty.

 

 

Odporúčané dávkovanie krmiva FirstMate Cage Free Duck Meal & Pumpkin 11,4kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka Denná dávka
1–2,3 kg 19–39 g 19–39 g 19–39 g
2,3–4,5 kg 19–39 g 39–52 g 39–52 g
4,5–9 kg 39–78 g 52–103 g 52–116 g
9–13,6 kg 78–116 g 103–155 g 116–194 g
13,6–23 kg 116–233 g 155–271 g 194–310 g
23–32 kg 233–310 g 271–349 g 310–426 g
32–41 kg 310–388 g 349–465 g 426–543 g
41–50 kg 388–465 g 465–581 g 543–659 g
50–64 kg 465–620 g 581–698 g 659–775 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
1 kg 64 kg

Hodnotenie krmiva FirstMate Cage Free Duck Meal & Pumpkin 11,4kg

45 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 44 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Krmivo neuvádza ani jednu z troch sledovaných oblastí podpory.
  • Výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín; z deklarovaných surovín ho odhadujeme na 78,7 %.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s vysokou istotou — etiketa uvádza množstvo pri prevažnej väčšine živočíšnych surovín.
  • Výrobca množstvo omega-3 mastných kyselín nedeklaruje — blok Mastné kyseliny má preto len základnú hodnotu.
  • Živočíšna surovina je deklarovaná výhradne alebo prevažne v spracovanej podobe (sušené mäso, múčky, proteínové koncentráty).
  • Výrobca nad rámec povinných údajov uvádza 3 z 10 sledovaných hodnôt (napríklad vápnik, energiu alebo omega-3).

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
34,3 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
26,0 g v 100 g krmiva, z toho 19,2 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
33 % sušené
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
19,2 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
6,8 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
4,2 z 15 bodov · odhad z typu surovín vysoká istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
23,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
7,0 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
6,5 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
44 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
bez obilnín
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
1,4 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
0,0 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
nie
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
2,5 z 5 bodov 3 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 26 %
  • tuk 12 %
  • sacharidy (dopočet) 39 %
  • vláknina a popol 13 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie FirstMate Cage Free Duck Meal & Pumpkin 11,4kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Kachní moučka (33 %), Burbank brambory, Norkotah brambory, dýně (8 %), kuřecí tuk (konzervovaný směsí tokoferolů), rajčatové výlisky, sušené pivovarské kvasnice, borůvky, brusinky, maliny, kvasnice.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamin A (3a672a) 12618 IU/kg, Vitamin D3 (3a671) 1052 IU/kg, Vitamin E (3a700) 70 IU/kg, zinek (3b607) 168 mg/kg, železo (3b108) 107 mg/kg, měď (3b413) 15,6 mg/kg, selen (3b810) 0,188 mg/kg, mangan (3b506) 10,5 mg/kg, jód (3b203) 2,1 mg/kg.

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 26 %
Hrubý tuk 12 %
Hrubá vláknina 3 %
Hrubý popol 10 %
Vápnik 1,6 %
Fosfor 1,1 %
Energetická hodnota 3 475 kcal/kg
172256

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Puppy (do 1 roka)
Senior (nad 7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Kačica
Kvalita krmiva
Grain free
Superprémiové
Špecifické potreby

Bežná aktivita
Hypoallergénne-citlivé trávenie
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre FirstMate Cage Free Duck Meal & Pumpkin 11,4kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.