Eminent Selection Dog Sensitive Fish & Insect 12kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Ryba Hmyz
Kompletní bezlepkové krmivo pro dospělé psy všech plemen. Speciálně navržená receptura je vhodná pro psy, kteří trpí průjmy, kožními problémy nebo mají potravinové alergie. Hlavními surovinami bezlepkového krmiva je lehce stravitelná rýže, rybí maso a hmyzí protein. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
  • 2 kg ZDARMA (Platnost do 31.10.2026)
56,58 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

1,27 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 44 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

58
index kvality
3 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 21.05.2027
Poslední 3 kusy skladem

Kúpou tohto produktu získate 283 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 283 points.
171017
Další varianty
10,50 €

Více informací Eminent Selection Dog Sensitive Fish & Insect 12kg

Bezlepkové kompletní krmivo pro dospělé psy všech plemen

Kvalitní a výživné granule pro citlivé zažívání. Pokud má váš pes problémy s trávením nebo trpí alergiemi, klíčem k jeho zdraví je správně zvolená strava. Potřebuje krmivo s pečlivě zvolenými ingrediencemi, které minimalizují riziko alergických reakcí a zároveň mu dodají všechny důležité živiny a minerály pro skvělou kondici.

Speciálně navržená receptura je vhodná pro psy, kteří trpí průjmy, kožními problémy nebo mají potravinové alergie. Hlavními surovinami bezlepkového krmiva je lehce stravitelná rýže a rybí maso, které obsahuje dostatek živin a esenciálních aminokyselin, důležitých pro tvorbu a regeneraci svalů a tkání. Další dobře stravitelnou ingrediencí je hmyzí protein, který má vysoký obsah bílkovin, vitamínů a minerálů a spolu s rakytníkem ovlivňuje zdravý vzhled kůže a srsti. Krmivo neobsahuje lepek a je proto ideální pro psy, kteří na něj mají alergické reakce. Toto krmivo je vytvořeno s ohledem na zdraví vašeho psa a minimalizaci jeho zdravotních problémů.

 

65 % živočišných proteinů / 210 g dehydrovaného masa odpovídá 710 g čerstvého masa v 1 kg krmiva

 

Složení: 

rýže, rybí maso 21 % (dehydrované 12 %, hydrolyzované 9 %), hrách, drůbeží tuk, hmyzí dehydrovaný protein (5 %), lněné semínko, cukrovarské řízky, chondroprotektiva (kolagen, MSM, glukosamin, chondroitin), lososový olej, beta-glukany, čekankový inulin (zdroj FOS), mannanoligosacharidy (MOS), bylinný komplex 0,22 % (ostropestřec, rakytník, zelený čaj, kurkuma), taurin, L-karnitin, doplňkové látky (vitaminy, stopové prvky, aminokyseliny).

 

Krmná tabulka:

Hmotnost psa

5 kg

10 kg

15 kg

20 kg

30 kg

40 kg

50 kg

60 kg

70 kg

Denní dávka

90 g

160 g

220 g

270 g

360 g

480 g

580 g

675 g

740 g

 

Vernostný klub Eminent

Každé ôsme balenie veterinárnej diéty máte zadarmo

  1. Nakúpte 7 balení Eminent VET Diet rovnakej gramáže – 2,5 kg alebo 11 kg.
  2. Stihnite to počas 18 mesiacov a buďte pritom prihlásení k svojmu účtu.
  3. Ôsme balenie sa vám samo objaví v košíku ako darček k objednávke.

Sčítavajú sa všetky diéty z rady VET Diet pre psov aj mačky, stačí držať rovnakú gramáž. Môžete ich kúpiť naraz aj postupne.

Podmienky programu Eminent 7+1

Pes odpočívajúci na koberci

Program sa vzťahuje len na veterinárne diéty Eminent VET Diet – spoznáte ich podľa štítku 7+1 zadarmo pri názve rady.

Produktové rady Eminent pre psov a mačky

Eminent je česká značka od výrobcu Tekro. Celý sortiment tvoria granule v troch úrovniach – od bezlepkovej klasiky cez prémiovú radu s dvoma druhmi mäsa až po veterinárne diéty. Konzervy ani kapsičky značka nerobí.

Neviete, ktorú radu vybrať?

Eminent Dog Adult granule pre psov

Eminent

kompletné bezlepkové krmivá

Základná a najširšia rada značky, v katalógu vedená ako High Premium. Receptúry sú bezlepkové, so sacharidmi z ryže a kukurice, a doplnené o bylinný komplex s žihľavou, anízom a jukou. Imunitu podporujú beta-glukány, MOS a FOS. Pri šteňacej variante výrobca uvádza najmenej 80 % bielkovín živočíšneho pôvodu. V ponuke je pre psov aj mačky, od šteniat po seniorov.

Prezrieť radu Eminent

Eminent Selection granule pre psov

Eminent Selection

75 % bielkovín živočíšneho pôvodu

Prémiová rada postavená vždy na dvoch druhoch mäsa – hovädzie s jahňacím, bravčové s kačacím alebo ryba s hmyzom. Pridaný lososový olej zlepšuje vstrebávanie živín a kvalitu srsti, chondroprotektíva podporujú kĺby a bylinný komplex imunitu. Výrobca uvádza, že 270 g dehydrovaného mäsa zodpovedá zhruba kilogramu mäsa čerstvého.

Prezrieť radu Eminent Selection

Eminent VET Diet diétne granule

Eminent VET Diet 7+1 zadarmo

veterinárne diéty

Diétne krmivá cielené na konkrétne diagnózy – Gastrointestinal/Hypoallergenic, Hepatic, Renal/Urinary, Struvite a pri psoch aj Mobility. Hypoalergénna varianta stojí na kačacom mäse s hydrolyzovaným lososovým proteínom. Nasadzujte ich po dohode s veterinárom. Práve na túto radu platí program 7+1.

Prezrieť radu Eminent VET Diet

Porovnanie radov Eminent

V tabuľke nájdete všetky tri rady vedľa seba aj to, ktorá z nich sa počíta do vernostného programu.

RadaÚroveňPre kohoČím je typickáVernostný program
Eminentvysoko prémiovápre psov, pre mačkyBezlepkové receptúry s bylinným komplexomnie je v programe
Eminent Selectionprémiovápre psov, pre mačkyDva druhy mäsa, lososový olej, kĺbová výživanie je v programe
Eminent VET Dietveterinárna diétapre psov, pre mačkyDiétne receptúry podľa diagnózy7+1 · 2,5 a 11 kg

Údaje o zložení uvádza výrobca pre jednotlivé produkty. Konkrétne hodnoty nájdete vždy v záložke Zloženie pri danom krmive.

Eminent robí aj doplnky výživy a drobnosti do domácnosti

Okrem granúl nájdete pri značke kĺbovú výživu Chondro CBD a Chondro Forte+, doplnky Immunity Supra, Dermo a Dental Care, lososové oleje SalmoActive+ a SalmoVital, maškrty Collagen Strips, mlieko pre šteniatka aj mačiatka a podstielku.

Odporúčané dávkovanie krmiva Eminent Selection Dog Sensitive Fish & Insect 12kg

Hmotnosť psa Denná dávka
5 kg 90 g
10 kg 160 g
15 kg 220 g
20 kg 270 g
30 kg 360 g
40 kg 480 g
50 kg 580 g
60 kg 675 g
70 kg 740 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
5 kg 70 kg

Hodnotenie krmiva Eminent Selection Dog Sensitive Fish & Insect 12kg

58 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Pri 9 % mäsa výrobca neuvádza formu spracovania (čerstvé, sušené, či koncentrát); za neúplnú deklaráciu znižujeme hodnotenie.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 46 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Glukozamín 180 mg/kg — pod našou hranicou pre plné uznanie kĺbovej podpory (1 000 mg/kg).
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Živočíšne bielkoviny tvoria 65 % všetkých bielkovín v krmive.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Obsahuje beta-glukány. Zatiaľ ich nebodujeme — ich samostatné hodnotenie pripravujeme.
  • Živočíšna surovina je deklarovaná výhradne alebo prevažne v spracovanej podobe (sušené mäso, múčky, proteínové koncentráty).

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
37,0 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
25,0 g v 100 g krmiva, z toho 19,4 g živočíšnych výrobca uvádza 65 % · ✓ sedí s naším výpočtom
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
12 % sušené · 5 % hmyz · 9 % bez uvedenej formy
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
19,4 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
5,6 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
4,4 z 15 bodov · odhad z typu surovín
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
24,0 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
8,6 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
5,2 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
46 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
11,9 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
2,3 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou) · glukozamín 200 mg/kg
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
3,3 z 5 bodov 4 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
−1,5 bodu

Čo je v granuli

  • bielkoviny 25 %
  • tuk 14 %
  • sacharidy (dopočet) 41 %
  • vláknina a popol 10 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotené z úplných údajov výrobcu.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Eminent Selection Dog Sensitive Fish & Insect 12kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Rýže, rybí maso 21 % (dehydrované 12 %, hydrolyzované 9 %), hrách, drůbeží tuk, hmyzí dehydrovaný protein (5 %), lněné semínko, cukrovarské řízky, chondroprotektiva (kolagen, MSM, glukosamin, chondroitin), lososový olej, beta-glukany, čekankový inulin (zdroj FOS), mannanoligosacharidy (MOS), bylinný komplex 0,22 % (ostropestřec, rakytník, zelený čaj, kurkuma), taurin, L-karnitin, doplňkové látky (vitaminy, stopové prvky, aminokyseliny).

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamin A 20 100 m.j./kg, Vitamin D3 2 000 m.j./kg, Vitamin E 290 mg/kg, Vitamin B1 14 mg/kg, Vitamin B2 21 mg/kg, Vitamin B6 21 mg/kg, Vitamin B12 1,2 mg/kg, Kyselina listová 4 mg/kg, Pantotrenan vápenatý 29 mg/kg, Niacin 98 mg/kg, Biotin 3,2 mg/kg, Cholin chlorid 950 mg/kg, L-karnitin 120 mg/kg, Železo 150 mg/kg, Zinek 189 mg/kg, Mangan 65,4 mg/kg, Měď 17 mg/kg, Jód 2,31 mg/kg, Selen 0,5 mg/kg

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

MSM 200 mg/kg; Kolagen 6870 mg/kg; L-karnitin 120 mg/kg; Cholin chlorid 950 mg/kg; 210 g dehydrovaného masa odpovídá 710 g čerstvého masa v 1 kg krmiva

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 25 %
Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín 65 %
Hrubý tuk 14 %
Hrubá vláknina 2,7 %
Hrubý popol 7,3 %
Vápnik 1,3 %
Fosfor 1 %
Omega-3 1,2 %
Omega-6 2,7 %

Doplnkové látky (na kg krmiva)

Glukozamín 200 mg/kg
Chondroitín 180 mg/kg
171017

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hmyz
Ryba
Kvalita krmiva
Superprémiové
Špecifické potreby

Bežná aktivita
Hypersenzitívne-Krmivá BEZ obilia
Mobility-podpora kĺbov
Řada krmiva
Eminent Selection
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Eminent Selection Dog Sensitive Fish & Insect 12kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.