Eminent Selection Dog Puppy Large Breed Beef & Lamb 12kg

  • Pes
  • Veľké plemená (nad 25kg)
  • Jahňacie Hovädzie
Kompletní bezobilné krmivo pro štěňata, březí a kojící feny velkých a obřích plemen. Vysoký obsah kvalitních živočišných proteinů z hovězího a jehněčího masa dodá vašemu štěněti široké spektrum esenciálních aminokyselin, které jsou důležité pro vývoj kostí a svalů. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
  • 2 kg ZADARMO
49,61 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

4,13 € za kg Nastaviť môjho psa

Vypočítame cenu za deň práve pre neho.

68
index kvality
4 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 04.08.2027

Kúpou tohto produktu získate 149 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 149 points.
171005
Další varianty
9,79 €

Více informací Eminent Selection Dog Puppy Large Breed Beef & Lamb 12kg

Bezobilné kompletní krmivo pro štěňata, březí a kojící feny velkých a obřích plemen

To nejlepší pro začátek do života. Růst štěňat velkých a obřích plemen vyžaduje specifickou výživu a péči, aby se zajistil zdravý vývoj jejich pohybového aparátu. Naše krmivo jim dodá to, co si zaslouží – živiny v té nejvyšší kvalitě pro zdravý růst, vitalitu, kondici a přirozenou imunitu.

Vysoký obsah kvalitních živočišných proteinů z hovězího a jehněčího masa dodá vašemu štěněti široké spektrum esenciálních aminokyselin, které jsou důležité pro vývoj kostí a svalů. Štěňata velkých plemen mají odlišné nároky na výživu a aby nedocházelo k přetěžování kloubů, je receptura doplněna o důležitá chondroprotektiva. Navíc je krmivo bez obilovin, je tedy nejen snadno stravitelné, ale také snižuje riziko vzniku alergií. To ocení zejména štěňata s citlivým zažíváním. Speciální komplex bylinek a beta-glukany pomáhají podpořit jejich silný imunitní systém. S tímto krmivem dostane vaše štěně v období svých prvních krůčků mimořádnou péči a kvalitní výživu.

 

82 % živočišných proteinů / 330 g dehydrovaného masa odpovídá 1 260 g čerstvého masa v 1 kg krmiva

 

Složení: 

dehydrované maso (hovězí 28 %, jehněčí 5 %), batáty, hrách, drůbeží tuk, bramborový škrob, hydrolyzovaný jehněčí protein (3 %), lněné semínko, chondroprotektiva (kolagen, MSM, glukosamin, chondroitin), lososový olej, beta-glukany, čekankový inulin (zdroj FOS), mannanoligosacharidy (MOS), bylinný komplex 0,22 % (ostropestřec, rakytník, zelený čaj, kurkuma), doplňkové látky (vitaminy, stopové prvky, aminokyseliny).

 

Krmná tabulka:

Doporučené denní krmné dávky pro březí a kojící feny

Hmotnost feny

35 kg

40 kg

45 kg

50 kg

55 kg

60 kg

70 kg

Denní dávka

700 g

735 g

770 g

800 g

830 g

870 g

935 g

 

Doporučené denní krmné dávky pro štěňata a rostoucí psy

Hmotnost psa v dospělosti

35 kg

40 kg

45 kg

50 kg

55 kg

60 kg

70 kg

2 měsíce

300 g

350 g

360 g

370 g

385 g

400 g

420 g

4 měsíce

420 g

510 g

525 g

540 g

580 g

620 g

680 g

6 měsíců

600 g

700 g

735 g

760 g

790 g

830 g

870 g

9 měsíců

630 g

730 g

755 g

780 g

820 g

850 g

900 g

12 měsíců

630 g

705 g

725 g

755 g

790 g

830 g

900 g

18 měsíců

-

-

-

-

-

830 g

900 g

 

Vernostný klub Eminent

Každé ôsme balenie veterinárnej diéty máte zadarmo

  1. Nakúpte 7 balení Eminent VET Diet rovnakej gramáže – 2,5 kg alebo 11 kg.
  2. Stihnite to počas 18 mesiacov a buďte pritom prihlásení k svojmu účtu.
  3. Ôsme balenie sa vám samo objaví v košíku ako darček k objednávke.

Sčítavajú sa všetky diéty z rady VET Diet pre psov aj mačky, stačí držať rovnakú gramáž. Môžete ich kúpiť naraz aj postupne.

Podmienky programu Eminent 7+1

Pes odpočívajúci na koberci

Program sa vzťahuje len na veterinárne diéty Eminent VET Diet – spoznáte ich podľa štítku 7+1 zadarmo pri názve rady.

Produktové rady Eminent pre psov a mačky

Eminent je česká značka od výrobcu Tekro. Celý sortiment tvoria granule v troch úrovniach – od bezlepkovej klasiky cez prémiovú radu s dvoma druhmi mäsa až po veterinárne diéty. Konzervy ani kapsičky značka nerobí.

Neviete, ktorú radu vybrať?

Eminent Dog Adult granule pre psov

Eminent

kompletné bezlepkové krmivá

Základná a najširšia rada značky, v katalógu vedená ako High Premium. Receptúry sú bezlepkové, so sacharidmi z ryže a kukurice, a doplnené o bylinný komplex s žihľavou, anízom a jukou. Imunitu podporujú beta-glukány, MOS a FOS. Pri šteňacej variante výrobca uvádza najmenej 80 % bielkovín živočíšneho pôvodu. V ponuke je pre psov aj mačky, od šteniat po seniorov.

Prezrieť radu Eminent

Eminent Selection granule pre psov

Eminent Selection

75 % bielkovín živočíšneho pôvodu

Prémiová rada postavená vždy na dvoch druhoch mäsa – hovädzie s jahňacím, bravčové s kačacím alebo ryba s hmyzom. Pridaný lososový olej zlepšuje vstrebávanie živín a kvalitu srsti, chondroprotektíva podporujú kĺby a bylinný komplex imunitu. Výrobca uvádza, že 270 g dehydrovaného mäsa zodpovedá zhruba kilogramu mäsa čerstvého.

Prezrieť radu Eminent Selection

Eminent VET Diet diétne granule

Eminent VET Diet 7+1 zadarmo

veterinárne diéty

Diétne krmivá cielené na konkrétne diagnózy – Gastrointestinal/Hypoallergenic, Hepatic, Renal/Urinary, Struvite a pri psoch aj Mobility. Hypoalergénna varianta stojí na kačacom mäse s hydrolyzovaným lososovým proteínom. Nasadzujte ich po dohode s veterinárom. Práve na túto radu platí program 7+1.

Prezrieť radu Eminent VET Diet

Porovnanie radov Eminent

V tabuľke nájdete všetky tri rady vedľa seba aj to, ktorá z nich sa počíta do vernostného programu.

RadaÚroveňPre kohoČím je typickáVernostný program
Eminentvysoko prémiovápre psov, pre mačkyBezlepkové receptúry s bylinným komplexomnie je v programe
Eminent Selectionprémiovápre psov, pre mačkyDva druhy mäsa, lososový olej, kĺbová výživanie je v programe
Eminent VET Dietveterinárna diétapre psov, pre mačkyDiétne receptúry podľa diagnózy7+1 · 2,5 a 11 kg

Údaje o zložení uvádza výrobca pre jednotlivé produkty. Konkrétne hodnoty nájdete vždy v záložke Zloženie pri danom krmive.

Eminent robí aj doplnky výživy a drobnosti do domácnosti

Okrem granúl nájdete pri značke kĺbovú výživu Chondro CBD a Chondro Forte+, doplnky Immunity Supra, Dermo a Dental Care, lososové oleje SalmoActive+ a SalmoVital, maškrty Collagen Strips, mlieko pre šteniatka aj mačiatka a podstielku.

Odporúčané dávkovanie krmiva Eminent Selection Dog Puppy Large Breed Beef & Lamb 12kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka
35 kg 300 g 420 g 600 g 630 g 630 g –
40 kg 350 g 510 g 700 g 730 g 705 g –
45 kg 360 g 525 g 735 g 755 g 725 g –
50 kg 370 g 540 g 760 g 780 g 755 g –
55 kg 385 g 580 g 790 g 820 g 790 g –
60 kg 400 g 620 g 830 g 850 g 830 g 830 g
70 kg 420 g 680 g 870 g 900 g 900 g 870 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
35 kg 70 kg

Výrobca rozlišuje: · · · · ·

Hodnotenie krmiva Eminent Selection Dog Puppy Large Breed Beef & Lamb 12kg

68 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 4 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Glukozamín 180 mg/kg — pod našou hranicou pre plné uznanie kĺbovej podpory (1 000 mg/kg).
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Živočíšne bielkoviny tvoria 82 % všetkých bielkovín v krmive.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Obsahuje beta-glukány. Zatiaľ ich nebodujeme — ich samostatné hodnotenie pripravujeme.
  • Živočíšna surovina je deklarovaná výhradne alebo prevažne v spracovanej podobe (sušené mäso, múčky, proteínové koncentráty).

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
43,2 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
30,0 g v 100 g krmiva, z toho 25,2 g živočíšnych výrobca uvádza 82 % · ✓ sedí s naším výpočtom
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
33 % sušené · 3 % koncentrát
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
25,2 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
4,8 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
10,2 z 15 bodov · odhad z typu surovín
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
23,4 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
9,6 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
9,1 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
40 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
bez obilnín
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
10,5 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
2,3 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou) · glukozamín 200 mg/kg
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
3,3 z 5 bodov 4 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 30 %
  • tuk 14 %
  • sacharidy (dopočet) 35.1 %
  • vláknina a popol 10.9 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotené z úplných údajov výrobcu.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Eminent Selection Dog Puppy Large Breed Beef & Lamb 12kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Dehydrované maso (hovězí 28 %, jehněčí 5 %), batáty, hrách, drůbeží tuk, bramborový škrob, hydrolyzovaný jehněčí protein (3 %), lněné semínko, chondroprotektiva (kolagen, MSM, glukosamin, chondroitin), lososový olej, beta-glukany, čekankový inulin (zdroj FOS), mannanoligosacharidy (MOS), bylinný komplex 0,22 % (ostropestřec, rakytník, zelený čaj, kurkuma), doplňkové látky (vitaminy, stopové prvky, aminokyseliny).

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamin A 20 100 m.j./kg, Vitamin D3 2 000 m.j./kg, Vitamin E 290 mg/kg, Vitamin B1 14 mg/kg, Vitamin B2 21 mg/kg, Vitamin B6 21 mg/kg, Vitamin B12 3,6 mg/kg, Kyselina listová 4 mg/kg, Pantothenát vápenatý 28 mg/kg, Niacin 92 mg/kg, Biotin 3,2 mg/kg, Železo 307 mg/kg, Zinek 171 mg/kg, Mangan 57 mg/kg, Měď 17,4 mg/kg, Jód 2,56 mg/kg, Selen 0,28 mg/kg

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

MSM 200 mg/kg; Kolagen 6870 mg/kg; L-karnitin 51 mg/kg; Cholin chlorid 660 mg/kg; Lyzin 2,3 %; Methionin 0,7 %; beta-glukany přítomny; FOS (čekankový inulin) přítomen; MOS přítomen; 330 g dehydrovaného masa odpovídá 1260 g čerstvého masa v 1 kg krmiva

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 30 %
Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín 82 %
Hrubý tuk 14 %
Hrubá vláknina 2,7 %
Hrubý popol 8,2 %
Vápnik 1,4 %
Fosfor 1,1 %
Omega-3 0,4 %
Omega-6 2,9 %

Doplnkové látky (na kg krmiva)

Glukozamín 200 mg/kg
Chondroitín 180 mg/kg
171005

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Puppy (do 1 roka)
Podľa veľkosti psa
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hovädzie
Jahňacie
Kvalita krmiva
Grain free
Superprémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Mobility-podpora kĺbov
Řada krmiva
Eminent Selection
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Eminent Selection Dog Puppy Large Breed Beef & Lamb 12kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.