Ontario Adult Large Lamb & Brown Rice 20kg

  • Pes
  • Veľké plemená (nad 25kg)
  • Jahňacie Čerstvé maso Monoprotein
Superprémiové kompletní krmivo navržené speciálně pro dospělé psy velkých plemen (od 1 roku věku). Jeho receptura je založena na kvalitním jehněčím mase a hnědé rýži, což zajišťuje vysokou stravitelnost a výživovou hodnotu. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
  • DARČEK podľa vlastného výberu
82,40 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

4,12 € za kg Nastaviť môjho psa

Vypočítame cenu za deň práve pre neho.

68
index kvality
2 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 17.02.2028
Poslední 2 kusy skladem

Kúpou tohto produktu získate 330 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 330 points.
1104922
Další varianty
62,52 €

Více informací Ontario Adult Large Lamb & Brown Rice 20kg

Superprémiové kompletní krmivo navržené speciálně pro dospělé psy velkých plemen (od 1 roku věku). Jeho receptura je založena na kvalitním jehněčím mase a hnědé rýži, což zajišťuje vysokou stravitelnost a výživovou hodnotu.

Toto krmivo je ideální pro psy s citlivým trávením, alergiemi na běžné bílkoviny nebo pro ty, kteří potřebují podporu kloubů a celkového zdraví. Obsahuje přírodní antioxidanty, prebiotika a bylinné extrakty, které podporují imunitní systém a vitalitu psa.

Benefity krmiva Ontario pro dospělé psy velkých plemen s jehněčím masem:

  • Vysoký obsah kvalitního masa: 26 % čerstvého jehněčího a 25 % dehydrované jehněčí bílkoviny zajišťují dostatek živočišných proteinů pro silné svaly.
  • Podpora kloubů: Obsahuje glukosamin a chondroitin sulfát pro zdravé klouby a chrupavky.
  • Podpora imunity: Ontario VitalAge Blend™ – směs bylin a rostlinných extraktů (petržel, tymián, kurkuma, hřebíček, rozmarýn) pro silný imunitní systém.
  • Podpora trávení: Prebiotika (mannan-oligosacharidy a frukto-oligosacharidy) a inaktivovaný Lactobacillus helveticus HA–122 pro zdravou střevní mikroflóru.
  • Podpora zdravé kůže a srsti: Obsah omega-3 a omega-6 mastných kyselin pro lesklou srst a zdravou kůži.
  • Bez pšenice, kukuřice a sóji: Vhodné pro psy s potravinovými alergiemi nebo intolerancemi.
  • Vyrobeno v České republice: Kvalitní suroviny a výroba zajišťují vysokou kvalitu krmiva.

Složení Ontario adult large lamb & brown rice:

Čerstvé jehněčí (26 %), dehydrovaná jehněčí bílkovina (25 %), hnědá rýže (22,5 %), tuk z drůbeže (6 %), sušené jablečné řízky (6 %), červená čočka (4 %), hrachový protein (4 %), lněné semínko (3 %), hydrolyzované kvasnice (2 %), lososový olej (1 %), minerální látky (0,4 %), hrachová mouka (0,1 %), mannan-oligosacharidy (0,015 %), frukto-oligosacharidy (0,012 %), Mojave yucca (0,01 %), Lactobacillus helveticus HA – 122 inaktivovaný (15 x 10^9 buněk/kg), směs sušených bylin a rostlinných extraktů 0,035 % (0,01 % sušená petržel a tymián, 0,025 % Ontario VitalAge Blend™ (rostlinné extrakty z grapefruitu, kurkumy, hřebíčku a rozmarýnu)).

Analytické složky

Hrubý protein 25 %, hrubý tuk 13 %, hrubý popel 6,8 %, hrubá vláknina 3,6 %, vápník 1,5 %, fosfor 1,2 %, sodík 0,2 %, omega 6 mastné kyseliny 2,8 %, omega 3 mastné kyseliny 0,2 %, vlhkost 10 %. Doplňkové látky: Nutriční doplňkové látky v 1 kg: vitamín A (3a672a) 18 000 m.j., vitamín D3 (3a671) 1 200 m.j., vitamín E (3a700) 500 mg, vitamin C (3a312) 250 mg, vitamin B1 (3a821) 4 mg, zinek (3b612) 86 mg, železo (3b107) 62 mg, mangan (3b505) 28 mg, jodid draselný (3b201) 1 mg, měď (3b407) 12 mg, selen (3b810) 0,13 mg, cholin chlorid (3a890) 1 800 mg, glukosamin sulfát 260 mg, chondroitin sulfát 180 mg. Technologické doplňkové látky: extrakty tokoferolů z rostlinného oleje (1b306(i)), askorbylpalmitát (1b304). m.j. = mezinárodní jednotky.

Metabolizovatelná energie: 3 587 kcal/kg.

Doporučené dávkování Ontario Adult Large Lamb:

Hmotnost psa (kg) Denní dávka (g)
25–30 310–350
30–40 350–420
40–50 420–490
50–60 490–560
60–70 560–630
70–80 630–700

Odporúčané dávkovanie krmiva Ontario Adult Large Lamb & Brown Rice 20kg

Hmotnosť psa Denná dávka
25–30 kg 310–350 g
30–40 kg 350–420 g
40–50 kg 420–490 g
50–60 kg 490–560 g
60–70 kg 560–630 g
70–80 kg 630–700 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
25 kg 80 kg

Hodnotenie krmiva Ontario Adult Large Lamb & Brown Rice 20kg

68 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 46 % v sušine.
  • Glukozamín 260 mg/kg — pod našou hranicou pre plné uznanie kĺbovej podpory (1 000 mg/kg).
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín; z deklarovaných surovín ho odhadujeme na 87,9 %.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s vysokou istotou — etiketa uvádza množstvo pri prevažnej väčšine živočíšnych surovín.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
43,7 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
25,0 g v 100 g krmiva
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
26 % čerstvé · 25 % koncentrát
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
áno
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
nemožno spoľahlivo odhadnúť Niektoré údaje z etikety spoľahlivo zistiť nejdú. Tam, kde si nie sme istí, netvrdíme číslo — priznaná neistota je poctivejšia než sebaistý odhad. Zistiť viac →
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
–
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
8,6 z 15 bodov vysoká istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
25,7 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
9,4 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
5,2 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
46 % v sušine
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
8,5 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
6,0 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou) · glukozamín 260 mg/kg
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (spĺňa našu hranicu)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
5,0 z 5 bodov 6 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 25 %
  • tuk 13 %
  • sacharidy (dopočet) 41.6 %
  • vláknina a popol 10.4 %
  • voda 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Ontario Adult Large Lamb & Brown Rice 20kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Čerstvé jehněčí (26 %), dehydrovaná jehněčí bílkovina (25 %), hnědá rýže (22,5 %), tuk z drůbeže (6 %), sušené jablečné řízky (6 %), červená čočka (4 %), hrachový protein (4 %), lněné semínko (3 %), hydrolyzované kvasnice (2 %), lososový olej (1 %), minerální látky (0,4 %), hrachová mouka (0,1 %), mannan-oligosacharidy (0,015 %), frukto-oligosacharidy (0,012 %), Mojave yucca (0,01 %), Lactobacillus helveticus HA–122 inaktivovaný (15 × 10^9 buněk/kg), směs sušených bylin a rostlinných extraktů 0,035 % (0,01 % sušená petržel a tymián, 0,025 % Ontario VitalAge Blend™ (rostlinné extrakty z grapefruitu, kurkumy, hřebíčku a rozmarýnu)).

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamín A (3a672a) 18 000 m.j./kg, vitamín D3 (3a671) 1 200 m.j./kg, vitamín E (3a700) 500 mg/kg, vitamín C (3a312) 250 mg/kg, vitamín B1 (3a821) 4 mg/kg, zinek (3b612) 86 mg/kg, železo (3b107) 62 mg/kg, mangan (3b505) 28 mg/kg, jodid draselný (3b201) 1 mg/kg, měď (3b407) 12 mg/kg, selen (3b810) 0,13 mg/kg, cholin chlorid (3a890) 1 800 mg/kg. Technologické doplňkové látky: extrakty tokoferolů z rostlinného oleje (1b306(i)), askorbylpalmitát (1b304).

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

MOS 0,015 %; FOS 0,012 %; Yucca (Mojave) 0,01 %; Lactobacillus helveticus HA-122 inaktivovaný 15×10^9 buněk/kg; čerstvé jehněčí 26 %; dehydrovaná jehněčí bílkovina 25 %

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 25 %
Hrubý tuk 13 %
Hrubá vláknina 3,6 %
Hrubý popol 6,8 %
Vlhkosť 10 %
Vápnik 1,5 %
Sodík 0,2 %
Fosfor 1,2 %
Omega-3 0,2 %
Omega-6 2,8 %
Energetická hodnota 3 587 kcal/kg

Doplnkové látky (na kg krmiva)

Glukozamín 260 mg/kg
Chondroitín 180 mg/kg
1104922

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Jahňacie
Monoprotein
Čerstvé maso
Kvalita krmiva
Superprémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Hypersenzitívne-Krmivá BEZ obilia
Hypoallergénne-citlivé trávenie
Mobility-podpora kĺbov
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Ontario Adult Large Lamb & Brown Rice 20kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.