Best Choice Dog Junior SB+MB 12,5kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Hydina
PREDAJ PRODUKTU BOL UKONČENÝ Více o produktu
53,30 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

1,36 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 39 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

54
index kvality
Vyprodáno

1104800

Více informací Best Choice Dog Junior SB+MB 12,5kg

Superprémiové suché krmivo bez pšenice, speciálně navržené pro štěňata malých a středních plemen (v dospělosti 5–25 kg) od 8. týdne věku. Obsahuje 31 % sušené drůbeží bílkoviny, kukuřici, drůbeží tuk, rýži a proso jako zdroje energie.

Klíčové benefity krmiva Best Choice dog junior

  • Vysoký obsah drůbeží bílkoviny (31 %): Zajišťuje kvalitní zdroj živočišných bílkovin pro svalovou hmotu.
  • Prebiotická vláknina (FOS) a beta-glukany z kvasnic: Podporují zdravou střevní mikroflóru a posilují imunitní systém.
  • Bez pšenice a konzervačních látek: Šetrné složení pro citlivé psy.
  • Přídavek želatinového hydrolyzátu a prášku z mušlí: Podporuje zdravý vývoj kloubů a chrupavek.
  • Vyvážený poměr vápníku a fosforu: Zajišťuje zdravý růst kostí.

Složení

Sušená drůbeží bílkovina (31 %), kukuřice, drůbeží tuk, rýže, proso, sušené řepné řízky, hydrolyzovaný drůbeží protein, lněné semínko, želatinový prášek, čekankový prášek (1 %), sušené kvasnice (obsahující 0,5 % mannan-oligosacharidů a 0,1 % beta-glukanů), monofosforečnan vápenatý, vaječný prášek, chlorid sodný, chlorid draselný, prášek z mušlí.

Analytické složky

Hrubá bílkovina: 28 %, Hrubý tuk: 17 %, Hrubá vláknina: 2,5 %, Hrubý popel: 5,9 %, Vápník: 1,15 %, Fosfor: 0,9 %, Draslík: 0,5 %, Hořčík: 0,1 %.

Doplňkové látky na kg

Vitamín A: 15 000 IU, Vitamín D3: 1 200 IU, Vitamín E: 250 mg, Vitamín B1: 10 mg, Vitamín B2: 10 mg, Vitamín B6: 5 mg, Vitamín B12: 100 µg, Vitamín C: 70 mg, Biotin: 650 µg, Kyselina listová: 3 mg, Niacin: 45 mg, Kyselina pantothenová: 25 mg, Cholinchlorid: 1 450 mg, Zinek (síran zinečnatý): 10 mg, Zinek (oxid zinečnatý chelát, hydrát): 45 mg, Jód (jodičnan vápenatý): 2 mg, Měď (síran měďnatý): 10 mg, Selen (seleničitan sodný): 0,2 mg.

Dávkovací tabulka:

Věk štěněte Hmotnost psa Denní dávka
2 měsíce 2,5–5 kg 55–90 g
4 měsíce 5–10 kg 100–160 g
6 měsíců 10–15 kg 180–230 g
8 měsíců 15–20 kg 240–290 g
10 měsíců 20–25 kg 300–340 g

Dávky jsou orientační. Přizpůsobte je podle kondice, aktivity a zdravotního stavu štěněte. Vždy zajistěte přístup k čerstvé pitné vodě.

Odporúčané dávkovanie krmiva Best Choice Dog Junior SB+MB 12,5kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka
2,5–5 kg 55–90 g – – – –
5–10 kg – 100–160 g – – –
10–15 kg – – 180–230 g – –
15–20 kg – – – 240–290 g –
20–25 kg – – – – 300–340 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
2.5 kg 25 kg

Výrobca rozlišuje: · · · ·

Hodnotenie krmiva Best Choice Dog Junior SB+MB 12,5kg

54 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza len všeobecné kategórie (napr. ‚hydinové‘, ‚rybie‘) bez konkrétneho druhu zvieraťa.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 41 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín; z deklarovaných surovín ho odhadujeme na 72 %.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s vysokou istotou — etiketa uvádza množstvo pri prevažnej väčšine živočíšnych surovín.
  • Výrobca množstvo omega-3 mastných kyselín nedeklaruje — blok Mastné kyseliny má preto len základnú hodnotu.
  • Obsahuje beta-glukány. Zatiaľ ich nebodujeme — ich samostatné hodnotenie pripravujeme.
  • Živočíšna surovina je deklarovaná výhradne alebo prevažne v spracovanej podobe (sušené mäso, múčky, proteínové koncentráty).

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
42,3 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
28,0 g v 100 g krmiva, z toho 23,8 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
31 % koncentrát
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
23,8 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
4,2 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
8,8 z 15 bodov · odhad z typu surovín vysoká istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
23,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
10,4 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
8,1 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
41 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
bez obilnín
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
1,4 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
3,1 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
1,7 z 5 bodov 2 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
−2,3 bodu

Čo je v granuli

  • bielkoviny 28 %
  • tuk 17 %
  • sacharidy (dopočet) 36.6 %
  • vláknina a popol 8.4 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Best Choice Dog Junior SB+MB 12,5kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Sušená drůbeží bílkovina (31 %), kukuřice, drůbeží tuk, rýže, proso, sušené řepné řízky, hydrolyzovaný drůbeží protein, lněné semínko, želatinový prášek, čekankový prášek (1 %), sušené kvasnice (obsahující 0,5 % mannan-oligosacharidů a 0,1 % beta-glukanů), monofosforečnan vápenatý, vaječný prášek, chlorid sodný, chlorid draselný, prášek z mušlí.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamín A: 15 000 IU, Vitamín D3: 1 200 IU, Vitamín E: 250 mg, Vitamín B1: 10 mg, Vitamín B2: 10 mg, Vitamín B6: 5 mg, Vitamín B12: 100 µg, Vitamín C: 70 mg, Biotin: 650 µg, Kyselina listová: 3 mg, Niacin: 45 mg, Kyselina pantothenová: 25 mg, Cholinchlorid: 1 450 mg, Zinek (síran zinečnatý): 10 mg, Zinek (oxid zinečnatý chelát, hydrát): 45 mg, Jód (jodičnan vápenatý): 2 mg, Měď (síran měďnatý): 10 mg, Selen (seleničitan sodný): 0,2 mg.

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

Draslík: 0,5 %; Hořčík: 0,1 %; MOS 0,5 % (mannan-oligosacharidy z kvasnic); beta-glukany 0,1 % (z kvasnic)

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 28 %
Hrubý tuk 17 %
Hrubá vláknina 2,5 %
Hrubý popol 5,9 %
Vápnik 1,15 %
Fosfor 0,9 %
1104800

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Puppy (do 1 roka)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hydina
Kvalita krmiva
Grain free
Superprémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Hypersenzitívne-Krmivá BEZ obilia
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Best Choice Dog Junior SB+MB 12,5kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.