Best Choice Dog Adult Fish & Rice Sensitive 12,5kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Ryba Monoprotein
Superprémiové krmivo pro dospělé psy s citlivým trávením. Více o produktu
59,54 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

1,19 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 50 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

31
index kvality
2 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 21.05.2028
Poslední 2 kusy skladem

1104803

Více informací Best Choice Dog Adult Fish & Rice Sensitive 12,5kg

Kompletní superprémiové suché krmivo navržené pro dospělé psy všech plemen s citlivým zažíváním nebo potravinovými intolerancemi. Díky kombinaci kvalitních rybích bílkovin a rýže poskytuje vyváženou a snadno stravitelnou výživu.

Hlavní výhody krmiva Best Choice dog adult sensitive:

Monoproteinová receptura: 20 % rybí moučky (losos, treska, sardinka, pstruh) jako jediný zdroj živočišných bílkovin.

Vysoký obsah rýže (20 %): Lehkostravitelný zdroj energie vhodný pro psy s citlivým zažíváním.

Omega 3, 6 a 9 mastné kyseliny: Podporují zdravou kůži a lesklou srst.

Podpora trávení: Obsahuje čekankový prášek (1 % FOS) a pivovarské kvasnice pro zdravou střevní mikroflóru.

Složení:

Rybí moučka (20 %: 5 % losos, 5 % treska, 5 % sardinka, 5 % pstruh), rýže (20 %), rýžová mouka, rýžové otruby, rýžový protein, lněné semínko, řepné řízky (bez cukru), drůbeží tuk, hydrolyzovaný protein, rybí tuk (1,5 % jako přírodní zdroj omega 3 a 6 mastných kyselin), čekankový prášek (1 % sušený), pivovarské kvasnice (sušené, obsah 0,05 % glukanů), olivový olej (0,1 % jako přírodní zdroj omega 9 mastných kyselin).

Analytické složky:

Hrubá bílkovina: 24 %

Hrubý tuk: 13 %

Hrubá vláknina: 3 %

Hrubý popel: 6,5 %

Vápník: 1,15 %

Fosfor: 0,90 %

Doplňkové látky na kg:

Vitamíny: A (13 500 IU), D3 (1 350 IU), E (250 mg), B1 (3 mg), B2 (6 mg), B6 (2 mg), B12 (45 µg), C (100 mg), Biotin (200 µg), Vitamin M (1 mg), Kyselina nikotinová (18 mg), Kyselina pantothenová (18 mg), Cholinchlorid (1 200 mg).

Minerály: Síran měďnatý II (11 mg), Síran zinečnatý II (77 mg), Jod (bezvodý jodičnan vápenatý) (2 mg), Selen (selenan sodný II) (0,2 mg).

Antioxidanty: Výtažky bohaté na tokoferol přírodního původu, propylgallát.

Doporučené dávkování:

Hmotnost psa Denní dávka
2,5–5 kg 60–90 g
5–7,5 kg 90–120 g
7,5–10 kg 120–150 g
10–15 kg 150–200 g
15–25 kg 200–300 g
25–40 kg 300–450 g
40–60 kg 450–600 g

Odporúčané dávkovanie krmiva Best Choice Dog Adult Fish & Rice Sensitive 12,5kg

Hmotnosť psa Denná dávka
2,5–5 kg 60–90 g
5–7,5 kg 90–120 g
7,5–10 kg 120–150 g
10–15 kg 150–200 g
15–25 kg 200–300 g
25–40 kg 300–450 g
40–60 kg 450–600 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
2.5 kg 60 kg

Hodnotenie krmiva Best Choice Dog Adult Fish & Rice Sensitive 12,5kg

31 / 100
nízka Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Časť živočíšnych bielkovín je uvedená bez druhu zvieraťa (napr. ‚živočíšny proteín‘). Nevieme, z čoho pochádza — hodnotenie deklarácie znižujeme.
  • Pri jednej forme mäsovej suroviny výrobca neuvádza percentuálny podiel.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 49 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín a z etikety ho nemožno odhadnúť; v tejto časti hodnotenia počítame s neutrálnou empirickou hodnotou.
  • Výrobca množstvo omega-3 mastných kyselín nedeklaruje — blok Mastné kyseliny má preto len základnú hodnotu.
  • Obsahuje beta-glukány. Zatiaľ ich nebodujeme — ich samostatné hodnotenie pripravujeme.
  • Živočíšna surovina je deklarovaná výhradne alebo prevažne v spracovanej podobe (sušené mäso, múčky, proteínové koncentráty).

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
25,7 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
24,0 g v 100 g krmiva, z toho 13,9 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
20 % sušené · koncentrát (bez %)
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
áno
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
13,9 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
10,1 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
0,0 z 15 bodov · odhad z typu surovín
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
23,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
2,6 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
3,6 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
49 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
2,1 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
3,1 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
1,7 z 5 bodov 2 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
−5,3 bodu

Čo je v granuli

  • bielkoviny 24 %
  • tuk 13 %
  • sacharidy (dopočet) 43.5 %
  • vláknina a popol 9.5 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Best Choice Dog Adult Fish & Rice Sensitive 12,5kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Rybí moučka (20 %: 5 % losos, 5 % treska, 5 % sardinka, 5 % pstruh), rýže (20 %), rýžová mouka, rýžové otruby, rýžový protein, lněné semínko, řepné řízky (bez cukru), drůbeží tuk, hydrolyzovaný protein, rybí tuk (1,5 % jako přírodní zdroj omega-3 a omega-6 mastných kyselin), čekankový prášek (1 % sušený), pivovarské kvasnice (sušené, obsah 0,05 % glukanů), olivový olej (0,1 % jako přírodní zdroj omega-9 mastných kyselin).

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamíny: A (13 500 IU), D3 (1 350 IU), E (250 mg), B1 (3 mg), B2 (6 mg), B6 (2 mg), B12 (45 µg), C (100 mg), Biotin (200 µg), Vitamin M (1 mg), Kyselina nikotinová (18 mg), Kyselina pantothenová (18 mg), Cholinchlorid (1 200 mg). Minerály: Síran měďnatý II (11 mg), Síran zinečnatý II (77 mg), Jod (bezvodý jodičnan vápenatý) (2 mg), Selen (selenan sodný II) (0,2 mg). Antioxidanty: Výtažky bohaté na tokoferol přírodního původu, propylgallát.

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

FOS (čekankový prášek) 1 %; β-glukany 0,05 % (pivovarské kvasnice); rybí tuk 1,5 % jako přírodní zdroj omega-3 a omega-6 mastných kyselin; olivový olej 0,1 % jako přírodní zdroj omega-9 mastných kyselin

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 24 %
Hrubý tuk 13 %
Hrubá vláknina 3 %
Hrubý popol 6,5 %
Vápnik 1,15 %
Fosfor 0,9 %
1104803

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Monoprotein
Ryba
Kvalita krmiva
Superprémiové
Špecifické potreby
Hypersenzitívne-Krmivá BEZ obilia
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Best Choice Dog Adult Fish & Rice Sensitive 12,5kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.