2,56 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 8 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 63 namiesto vašich 40.
Lepšia kvalita
Index kvality
Výhodnejšia cena
Index kvality
2,56 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 8 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Vlci loví svou kořist od Skalistých hor Severní Ameriky, arktické tundry, hor a lesů Evropy až po pouště a stepi střední Asie. To jim dodává maso a vnitřnosti bohaté na živiny, ale také zeleninu, ovoce, bobule, kořeny a bylinky z obsahu žaludku kořisti. Obilí zde není zahrnuto. Vlk tak přijímá potřebné vitamíny, minerály, stopové prvky, enzymy a druhotné rostlinné látky. Vzhledem k tomu, že vlk je předkem všech psů, naše mokré krmivo Wolfsblut je založeno na přirozených stravovacích návycích vlka. Obsahuje hodně masa nebo ryb v kombinaci se superpotravinami, které obsahují hodnotné ingredience – stejně jako v přírodě, bez obilovin. Náš výběr výjimečných druhů masa a superpotravin bohatých na živiny vychází z vlčích biotopů a jejich pestré stravy. Wolfsblut nabízí každému psovi druhově vhodnou a originální stravu a díky rozmanitosti odrůd si každý najde něco, co snese. Receptura suchého krmiva JACK RABBIT kombinuje výživu vlků s nejnovějšími vědeckými poznatky o správné výživě psů.
Jednotlivé složky potravy JACK RABBIT byly sestaveny společně s veterináři tak, aby vyhovovaly přirozenému chování vlka kořisti a poznatkům o holistické výživě psů. Suché krmivo Wolfsblut je proto jedinečné.
Složení:
Králík 26 % (z toho čerstvé králičí maso 17 %, sušené králičí maso 9 %), brambory 13 %, koňský tuk, cizrna, dýně, batáty, hrachový protein, pastinák, bramborový protein, banány 2 %, topinambur, červená řepa, fenykl, moringa 0,4 %, minerální látky, lněné semínko, quinoa, petržel, tymián, majoránka, oregano, rajčata, šalvěj 0,1 %, papája, opuncie, špenát, mrkev, ostružiny, maliny, borůvky, černý rybíz, bezinka, bobule arónie, kopřiva, hloh, pampeliška, ženšen.
Doplňkové látky na kg: vitamín A (jako retinyl acetát) 21 871 IU, vitamín D3 (jako cholekalciferol) 1 471 IU, vitamín E (jako all-rac-alfa-tokoferyl acetát) 710 mg. Stopové prvky: železo (jako síran, monohydrát a železo (II) chelát, hydrát aminokyselin) 95 mg, zinek (jako síran zinečnatý, monohydrát a aminokyseliny chelát zinku, hydrát) 150 mg, mangan (jako síran manganatý, monohydrát) 36 mg, měď (jako síran měďnatý, pentahydrát a aminokyselinový chelát mědi, hydrát) 15 mg, jód (jako jodičnan vápenatý, bezvodý) 0,96 mg, selen (jako seleničitan sodný) 0,15 mg. Aminokyseliny: taurin 1 000 mg, DL-methionin 2 126 mg, L-karnitin 82 mg.
Analytické složky:
Hrubý protein 28 %, hrubý tuk 19 %, hrubý popel 8,5 %, hrubá vláknina 2,5 %.
Dávkování
| Hmotnost psa | Množství krmiva za den |
| 1-5 kg | 30-90 g |
| 5 - 15 kg | 90-180 g |
| 15 - 25 kg | 180-270 g |
| 25 - 35 kg | 270 - 350 g |
| 35 - 45 kg | 350 - 420 g |
| 45 kg + | 420 g + |
Uvedené množství je pouze orientační. Množství krmiva je nutné upravit podle věku, plemene a stresu. Váš pes by měl mít vždy k dispozici čerstvou vodu.
| Hmotnosť psa | Denná dávka |
|---|---|
| 1–5 kg | 30–90 g |
| 5–15 kg | 90–180 g |
| 15–25 kg | 180–270 g |
| 25–35 kg | 270–350 g |
| 35–45 kg | 350–420 g |
| nad 45 kg | 420 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Králík 26 % (z toho čerstvé králičí maso 17 %, sušené králičí maso 9 %), brambory 13 %, koňský tuk, cizrna, dýně, batáty, hrachový protein, pastinák, bramborový protein, banány 2 %, topinambur, červená řepa, fenykl, moringa 0,4 %, minerální látky, lněné semínko, quinoa, petržel, tymián, majoránka, oregano, rajčata, šalvěj 0,1 %, papája, opuncie, špenát, mrkev, ostružiny, maliny, borůvky, černý rybíz, bezinka, bobule arónie, kopřiva, hloh, pampeliška, ženšen.
Vitamín A (jako retinyl acetát) 21 871 IU/kg, vitamín D3 (jako cholekalciferol) 1 471 IU/kg, vitamín E (jako all-rac-alfa-tokoferyl acetát) 710 mg/kg. Stopové prvky: železo (jako síran, monohydrát a železo (II) chelát, hydrát aminokyselin) 95 mg/kg, zinek (jako síran zinečnatý, monohydrát a aminokyselinový chelát zinku, hydrát) 150 mg/kg, mangan (jako síran manganatý, monohydrát) 36 mg/kg, měď (jako síran měďnatý, pentahydrát a aminokyselinový chelát mědi, hydrát) 15 mg/kg, jód (jako jodičnan vápenatý, bezvodý) 0,96 mg/kg, selen (jako seleničitan sodný) 0,15 mg/kg. Aminokyseliny: taurin 1 000 mg/kg, DL-methionin 2 126 mg/kg, L-karnitin 82 mg/kg.
| Hrubá bielkovina | 28 % |
| Hrubý tuk | 19 % |
| Hrubá vláknina | 2,5 % |
| Hrubý popol | 8,5 % |
Tabuľka dát
Prémiová řada postrojů z lehkého prodyšného materiálu vhodná pro psy všech plemen a velikostí.
Konečně riešenie pre PSY s chronickým renálnym zlyhaním (CRF) Dvojročná klinická štúdia preukázala, že AminAvast môže...
Kompletné diétne krmivo pre mačky trpiace chronickou obličkovou nedostatočnosťou, srdcové a pečeňové nedostatočnosťou...