Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — porovnateľné krmivo vieme ponúknuť za nižšiu cenu.
Výhodnejšia cena
Index kvality
Vlci loví svou kořist od Skalistých hor Severní Ameriky, arktické tundry, hor a lesů Evropy až po pouště a stepi střední Asie. To jim dodává maso a vnitřnosti bohaté na živiny, ale také zeleninu, ovoce, bobule, kořeny a bylinky z obsahu žaludku kořisti. Obilí zde není zahrnuto. Vlk tak přijímá potřebné vitamíny, minerály, stopové prvky, enzymy a druhotné rostlinné látky. Vzhledem k tomu, že vlk je předkem všech psů, naše suché krmivo pro psy Wolfsblut je založeno na přirozených stravovacích návycích vlka. Obsahuje hodně masa nebo ryb v kombinaci se superpotravinami, které obsahují hodnotné ingredience – stejně jako v přírodě, bez obilovin. Náš výběr výjimečných druhů masa a superpotravin bohatých na živiny vychází z vlčích biotopů a jejich pestré stravy. Wolfsblut nabízí každému psovi druhově vhodnou a originální stravu a díky rozmanitosti odrůd si každý najde něco, co snese. Receptura suchého krmiva BLACK BIRD Puppy Large Breed kombinuje výživu vlků s nejnovějšími vědeckými poznatky o správné výživě psů.
Jednotlivé složky potravy BLACK BIRD PUPPY LARGE BREED byly sestaveny společně s veterináři tak, aby vyhovovaly přirozenému chování vlka kořisti a poznatkům o holistické výživě psů. Suché krmivo Wolfsblut je proto jedinečné.
Složení:
Krůta 49 % (z toho čerstvé krůtí maso 26 %, sušené krůtí maso 20 %, krůtí tuk 3 %), batáty 22 %, dýně 6,5 %, cizrna, minerální látky, fenykl, topinambur, rajčata, lněné semínko, pastinák, opuncie, amarant, přeslička, granátové jablko 1,2 %, glukosamin, methylsulfonylmethan (MSM), slávka zelenoústá, chondroitin sulfát, tymián, majoránka, oregano, petržel 0,1 %, šalvěj 0,1 %, mannan-oligosacharidy (prebiotikum MOS), frukto-oligosacharidy (prebiotikum FOS), citrusový extrakt, kvasnice, ostružiny 0,1 %, maliny 0,1 %, borůvky 0,1 %, černý rybíz, bezinka, bobule arónie, kopřiva, hloh, pampeliška, cetyl myristoleát, extrakt z Yucca schidigera, ženšen.
Doplňkové látky na kg: vitamín A (jako retinyl acetát) 25 730 IU, vitamín D3 (jako cholekalciferol) 1 730 IU, vitamín E (jako all-rac-alfa-tokoferyl acetát) 835 mg. Stopové prvky: železo (jako síran, monohydrát a železo (II) chelát, hydrát aminokyselin) 95 mg, zinek (jako síran zinečnatý, monohydrát a aminokyselina chelát zinku, hydrát) 150 mg, mangan (jako mangan (II) - síran, monohydrát) 36 mg, měď (jako síran měďnatý, pentahydrát a aminokyselina měďnatý chelát, hydrát) 15 mg, jód (jako jodičnan vápenatý, bezvodý) 0,96 mg, selen (jako seleničitan sodný) 0,23 mg. Aminokyseliny: DL-methionin 2 126 mg, taurin 1 000 mg, L-karnitin 82 mg.
Analytické složky:
Hrubý protein 34 %, hrubý tuk 14 %, hrubý popel 10,5 %, hrubá vláknina 2,5 %.
Dávkování
| Konečná váha psa | Věk psa | ||||||
| 2 měsíce | 3 měsíce | 4 měsíce | 5 měsíců | 6 - 7 měsíců | 8 - 10 měsíců | 11 - 14 měsíců | |
| Množství krmiva za den | |||||||
| 26 - 30 kg | 180 g | 270 g | 340 g | 410 g | 420 g | 420 g | 450 g |
| 31-35 kg | 200 g | 300 g | 380 g | 460 g | 460 g | 460 g | 490 g |
| 36-40 kg | 220 g | 340 g | 420 g | 500 g | 500 g | 500 g | 540 g |
| 41-50 kg | 230 g | 340 g | 430 g | 520 g | 570 g | 580 g | 630 g |
| 51 - 60 kg | 270 g | 400 g | 500 g | 600 g | 620 g | 630 g | 720 g |
| 61 - 70 kg | 300 g | 450 g | 570 g | 680 g | 700 g | 710 g | 810 g |
| 71 - 82 kg | 330 g | 500 g | 640 g | 730 g | 730 g | 880 g | 880 g |
POZOR : Tabulka krmení byla upravena tak, že tabulka je nyní uváděna v měsících a již ne v týdnech, analogicky k vývojovým fázím štěňat doporučeným FEDIAF a nejnovějším vědeckým poznatkům.
Poznámka: Pokud již není uvedeno množství krmiva a váš pes ještě nedosáhl své konečné hmotnosti, podívejte se na informace na předchozím řádku. Jakmile váš pes dosáhne své konečné hmotnosti, můžete přejít na krmivo pro dospělé vhodné pro mladé psy (např. Blue Mountain, Green Valley, Wild Pacific atd...) V případě pochybností vám rádi poradíme!
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26–30 kg | 180 g | 270 g | 340 g | 410 g | 420 g | 420 g | 450 g |
| 31–35 kg | 200 g | 300 g | 380 g | 460 g | 460 g | 460 g | 490 g |
| 36–40 kg | 220 g | 340 g | 420 g | 500 g | 500 g | 500 g | 540 g |
| 41–50 kg | 230 g | 340 g | 430 g | 520 g | 570 g | 580 g | 630 g |
| 51–60 kg | 270 g | 400 g | 500 g | 600 g | 620 g | 630 g | 720 g |
| 61–70 kg | 300 g | 450 g | 570 g | 680 g | 700 g | 710 g | 810 g |
| 71–82 kg | 330 g | 500 g | 640 g | 730 g | 730 g | 880 g | 880 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Výrobca rozlišuje: · · · · · ·
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Krůta 49 % (z toho čerstvé krůtí maso 26 %, sušené krůtí maso 20 %, krůtí tuk 3 %), batáty 22 %, dýně 6,5 %, cizrna, minerální látky, fenykl, topinambur, rajčata, lněné semínko, pastinák, opuncie, amarant, přeslička, granátové jablko 1,2 %, glukosamin, methylsulfonylmethan (MSM), slávka zelenoústá, chondroitin sulfát, tymián, majoránka, oregano, petržel 0,1 %, šalvěj 0,1 %, mannan-oligosacharidy (prebiotikum MOS), frukto-oligosacharidy (prebiotikum FOS), citrusový extrakt, kvasnice, ostružiny 0,1 %, maliny 0,1 %, borůvky 0,1 %, černý rybíz, bezinka, bobule arónie, kopřiva, hloh, pampeliška, cetyl myristoleát, extrakt z Yucca schidigera, ženšen.
Vitamín A (jako retinyl acetát) 25 730 IU/kg, vitamín D3 (jako cholekalciferol) 1 730 IU/kg, vitamín E (jako all-rac-alfa-tokoferyl acetát) 835 mg/kg. Stopové prvky: železo (jako síran, monohydrát a železo (II) chelát, hydrát aminokyselin) 95 mg/kg, zinek (jako síran zinečnatý, monohydrát a aminokyselina chelát zinku, hydrát) 150 mg/kg, mangan (jako mangan (II) - síran, monohydrát) 36 mg/kg, měď (jako síran měďnatý, pentahydrát a aminokyselina měďnatý chelát, hydrát) 15 mg/kg, jód (jako jodičnan vápenatý, bezvodý) 0,96 mg/kg, selen (jako seleničitan sodný) 0,23 mg/kg. Aminokyseliny: DL-methionin 2 126 mg/kg, taurin 1 000 mg/kg, L-karnitin 82 mg/kg.
glukosamin (uveden ve složení bez čísla); MSM (methylsulfonylmethan); slávka zelenoústá; chondroitin sulfát (uveden ve složení bez čísla); MOS (mannan-oligosacharidy); FOS (frukto-oligosacharidy); extrakt z Yucca schidigera; cetyl myristoleát
| Hrubá bielkovina | 34 % |
| Hrubý tuk | 14 % |
| Hrubá vláknina | 2,5 % |
| Hrubý popol | 10,5 % |
Marpo Variety Blue River - lososové. Rad variety obsahuje jeden druh živočíšnych bielkovín vždy v kombinácii...