- Pes
Nástavný tunel ku dvierkam Swing 3 Rozmery: 16,3 x 5 x 18,4 cm
0,56 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 29 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Kompletné krmivo pre psov s hovädzou príchuťou.
Více o produktu0,56 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 29 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Delikan Dog Optimal 10kg hovädzie - kompletné krmivo pre psov s hovädzou príchuťou. Krmivo je vyrobené z ľahko stráviteľných komponentov, ktoré sú špeciálne vybrané pre potreby vašich štvornohých miláčikov.
zloženie:
obilniny, mäso a produkty živočíšneho pôvodu, tuky a oleje, minerálne látky, oxid meďnatý (CuO), vitamíny A, D3, E.
antioxidant:
ethoxyguin, butylhydroxytoluén, butylhydroxyanizol. Konzervant: kyselina propiónová, propionát amónny. Zhutňovadlo: hydrolyzovaná hydinová pečeň.
Farbivo: ponceau 4R, žlť SY.
Deklarované akostné znaky:
vlhkosť 10%, proteíny 16%, vláknina 4%, tuk 7%, popol 5,5%, vitamín A 6 000 mj / kg, vitamín D3 650 mj / kg, vitamín E (alfatokoferol) 50 mg / kg, obsah medi ( Cu) 17 mg / kg.
Spôsob kŕmenia: možno kŕmiť suchým aj mierne zvlhčeným krmivom. Pes musí mať stály dostatok vody na pitie.
Vernostný klub Delikan
Každé šieste vrece granúl máte zadarmo
Počítajú sa veľké balenia: Maximo 20 kg, CD 15 kg, Original 12 kg a Supra 12 kg pre psov alebo 10 kg pre mačky.
Program sa vzťahuje len na vybrané produktové rady – spoznáte ich podľa štítku 5+1 zadarmo pri názve rady.
Delikan je česká značka z Brna, ktorá vyrába krmivá v niekoľkých cenových úrovniach – od ekonomických po ultraprémiové. Rady sa líšia hlavne tým, v akej podobe je v nich mäso: či čerstvé, chladené, alebo sušené – a potom samozrejme tým, pre koho sú robené.
Neviete, ktorú radu vybrať?
superprémiová, s čerstvým mäsom
Kompletné superprémiové krmivo s vysokým obsahom čerstvého mäsa. Pri variante Adult Active výrobca uvádza 26 % dehydrovaného hydinového mäsa a 18 % čerstvého mäsa, k tomu bielu aj hnedú ryžu, chondroprotektíva, probiotické zložky, pestrec mariánsky, yuccu a morskú riasu. Je to jediná rada Delikan, ktorú máme v ponuke pre psov aj pre mačky.
superprémiová, s dehydratovaným mäsom
Superprémiová klasika značky. Stavia na vysokom podiele dehydratovaného mäsa, sušenom ovocí a čerstvej zelenine, obsahuje omega-3 a omega-6 pre kožu a srsť a prírodné prebiotiká (inulín z koreňa čakanky) aj probiotiká. Najvyššie v rade stojí CD Excelent, do ktorého výrobca pridáva chladené kuracie, hovädzie a králičie mäso od českých dodávateľov.
V tabuľke nájdete všetky rady vedľa seba aj to, v akej podobe je z nich niečo v ponuke.
| Rada | Úroveň | Pre koho | Čím je typická | Čo je v ponuke | Vernostný program |
|---|---|---|---|---|---|
| Delikan Supra | superprémiová | psy aj mačky | Vysoký obsah čerstvého mäsa | Granule, Konzervy | 5+1 · 12 a 10 kg |
| Delikan CD | superprémiová | len psy | Dehydratované mäso, prebiotiká a probiotiká | Granule, Konzervy | 5+1 · 15 kg |
| Delikan Maximo | prémiová | len psy | Pre chovateľov, jednotné balenie 20 kg | Granule | 5+1 · 20 kg |
| Delikan Original | prémiová | len psy | Bez obilnín, sóje a konzervantov | Granule | 5+1 · 12 kg |
| Delikan Exclusive Cat | prémiová | len mačky | Kura, ryba, syr alebo koktail chutí | Granule | nie je v programe |
| Delikan Optimal a Classic | ekonomická | len psy | Základné každodenné krmivo | Granule | nie je v programe |
Údaje o zložení uvádza výrobca pre danú radu ako celok. Konkrétne hodnoty nájdete vždy v záložke Zloženie pri jednotlivom produkte.
Delikan robí aj krmivo pre hlodavce a prílohy
Pre králiky, morčatá, škrečky a potkany je tu rada Delikan De Luxe. K psiemu krmivu sa hodia aj instantné cestoviny – samotné alebo s mrkvou, vajcom či riasou.
| Hmotnosť psa | Denná dávka |
|---|---|
| 0–5 kg | 75–120 g |
| 5–10 kg | 120–190 g |
| 10–15 kg | 190–260 g |
| 15–20 kg | 260–325 g |
| 20–25 kg | 325–355 g |
| 25–35 kg | 355–450 g |
| 35–45 kg | 450 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Obiloviny, maso a produkty živočišného původu, tuky a oleje, minerální látky, oxid měďnatý (CuO), vitamíny A, D3, E. Antioxidant: ethoxychin, butylhydroxytoluen, butylhydroxyanisol. Konzervant: kyselina propionová, propionan amonný. Zhutňovadlo: hydrolyzovaná drůbeží játra. Barvivo: ponceau 4R, žluť SY.
Vitamín A 6 000 m.j./kg, Vitamín D3 650 m.j./kg, Vitamín E (alfa-tokoferol) 50 mg/kg, měď (Cu) 17 mg/kg
| Hrubá bielkovina | 16 % |
| Hrubý tuk | 7 % |
| Hrubá vláknina | 4 % |
| Hrubý popol | 5,5 % |
| Vlhkosť | 10 % |
Tabuľka dát
Nástavný tunel ku dvierkam Swing 3 Rozmery: 16,3 x 5 x 18,4 cm
Kompletné diétne krmivo pre mačky - rozpúšťanie struvitových kameňov, prevencia opakovanej tvorby struvitov
Polomäkká funkčná maškrta pre kastrované mačky obohatená o brusnice a rozmarín.