- Pes
Speciální šampón pro psy s makadamovým olejem. Vyběluje skvrny na bílé srsti.
1,45 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 43 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
1,45 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 43 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Přírodní superpérmiové krmivo pro dospělé psy středních a velkých plemen. Krmivo se zvěřinou, divočákem, vepřovým, králíkem a lososem.
Toto krmivo je vhodné pro psy se střední a vyšší úrovní aktivity a pomáhá udržovat jejich energii, zdraví kloubů a srsti.
Dehydrované iberské vepřové 14,9 %, dehydrované brambory, kuřecí olej (chráněno přírodními tokoferoly) 8,9 %, celý zelený hrášek, čerstvé vykostěné vepřové 7,2 %, bramborový škrob, dehydrovaná zvěřina 4,2 %, čerstvý losos 4,2 %, čerstvý vykostěný králík 4,2 %, čerstvý vykostěný divočák 4,2 %, celá cizrna 4,2 %, celý žlutý hrášek 4 %, jablečná vláknina, dehydrované sladké brambory 2,1 %, minerální látky, hydrolyzát z krůty 1,7 %, hydrolyzát z vepřových jater 0,8 %, hydrolyzát z ryb 0,8 %, lněné semínko (přírodní zdroj mastných kyselin ω3) 0,6 %, řepné řízky, kvasnice (Saccharomyces cerevisiae), čerstvá brokolice 1000 mg/kg, čerstvá dýně 1000 mg/kg, čerstvá jablka 1000 mg/kg, čerstvá mrkev 1000 mg/kg, glukosamin 1000 mg/kg, chondroitin 600 mg/kg, hydrolyzovaná buněčná stěna kvasnic (zdroj MOS) 500 mg/kg, čekanka (zdroj FOS) 500 mg/kg, výtažek z mandarinky 400 mg/kg, Yucca schidigera 200 mg/kg, řasa Kelpa 30 mg/kg, klikva celé plody 30 mg/kg, šípky (bohaté na vitamín C) 30 mg/kg, zelený čaj 30 mg/kg, kurkuma 30 mg/kg.
Hrubý protein 28,00 %, hrubý tuk 17,00 %, omega mastné kyseliny-3 0,40 %, omega mastné kyseliny-6 2,50 %, hrubá vláknina 4,00 %, hrubý popel 7,75 %, vápník 1,45 %, fosfor 1,00 %. Metabolizovatelná energie 3770 kcal/kg.
Nutriční doplňkové látky: vitamín A 20000 IU/kg, vitamín D3 1800 IU/kg, vitamín E 200 mg/kg, vitamín C 75 mg/kg, železo (chelát železa (II) a aminokyselin hydrátu) 45 mg/kg, měď (chelát mědi (II) aminokyselin, hydratovaný) 7 mg/kg, mangan (chelát manganu aminokyselin hydrátu) 15 mg/kg, zinek (chelát zinku a aminokyselin hydrátu) 85 mg/kg, selen (inaktivované kvasinky Saccharomyces cerevisiae NCYC R397 obohacené selenem, komplex selenových kvasinek) 0,2 mg/kg. Technologické doplňkové látky: antioxidanty: tokoferolové extrakty z rostlinných olejů. Zootechnické přísady: probiotický Bacillus velezensis C-3102 (DSM 15544) 1 x 10^9 CFU/kg.
Změnu krmiva je třeba provádět postupně po dobu 7 dní. Jako návod použijte tabulku s dávkováním. Denní množství potravy se může pro každého psa lišit, záleží na úrovni jeho aktivity, plemeni a podmínkách prostředí. Denní krmnou dávku podávejte přednostně rozdělenou na 2 až 3 porce denně, a to vždy ve stejnou dobu. Pes musí mít vždy přístup k čisté, čerstvé vodě. Skladování: skladujte na chladném a suchém místě. Obal by měl být po použití vždy bezpečně uzavřen.
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|---|
| 10 kg | 142 g | 164 g | 201 g |
| 15 kg | 192 g | 222 g | 273 g |
| 20 kg | 238 g | 276 g | 339 g |
| 30 kg | 323 g | 374 g | 459 g |
| 40 kg | 401 g | 464 g | 570 g |
| 60 kg | 543 g | 629 g | 772 g |
| 80 kg | 674 g | 780 g | 958 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Dehydrované iberské vepřové 14,9 %, dehydrované brambory, kuřecí olej (chráněno přírodními tokoferoly) 8,9 %, celý zelený hrášek, čerstvé vykostěné vepřové 7,2 %, bramborový škrob, dehydrovaná zvěřina 4,2 %, čerstvý losos 4,2 %, čerstvý vykostěný králík 4,2 %, čerstvý vykostěný divočák 4,2 %, celá cizrna 4,2 %, celý žlutý hrášek 4 %, jablečná vláknina, dehydrované sladké brambory 2,1 %, minerální látky, hydrolyzát z krůty 1,7 %, hydrolyzát z vepřových jater 0,8 %, hydrolyzát z ryb 0,8 %, lněné semínko (přírodní zdroj mastných kyselin ω3) 0,6 %, řepné řízky, kvasnice (Saccharomyces cerevisiae), čerstvá brokolice 1000 mg/kg, čerstvá dýně 1000 mg/kg, čerstvá jablka 1000 mg/kg, čerstvá mrkev 1000 mg/kg, glukosamin 1000 mg/kg, chondroitin 600 mg/kg, hydrolyzovaná buněčná stěna kvasnic (zdroj MOS) 500 mg/kg, čekanka (zdroj FOS) 500 mg/kg, výtažek z mandarinky 400 mg/kg, Yucca schidigera 200 mg/kg, řasa Kelpa 30 mg/kg, klikva celé plody 30 mg/kg, šípky (bohaté na vitamín C) 30 mg/kg, zelený čaj 30 mg/kg, kurkuma 30 mg/kg.
Nutriční doplňkové látky: vitamín A 20000 IU/kg, vitamín D3 1800 IU/kg, vitamín E 200 mg/kg, vitamín C 75 mg/kg, železo (chelát železa (II) a aminokyselin hydrátu) 45 mg/kg, měď (chelát mědi (II) aminokyselin, hydratovaný) 7 mg/kg, mangan (chelát manganu aminokyselin hydrátu) 15 mg/kg, zinek (chelát zinku a aminokyselin hydrátu) 85 mg/kg, selen (inaktivované kvasinky Saccharomyces cerevisiae NCYC R397 obohacené selenem, komplex selenových kvasinek) 0,2 mg/kg. Technologické doplňkové látky: antioxidanty: tokoferolové extrakty z rostlinných olejů. Zootechnické přísady: probiotický Bacillus velezensis C-3102 (DSM 15544) 1 x 10^9 CFU/kg.
| Hrubá bielkovina | 28 % |
| Hrubý tuk | 17 % |
| Hrubá vláknina | 4 % |
| Hrubý popol | 7,75 % |
| Vápnik | 1,45 % |
| Fosfor | 1 % |
| Omega-3 | 0,4 % |
| Omega-6 | 2,5 % |
| Energetická hodnota | 3 770 kcal/kg |
| Glukozamín | 1 000 mg/kg |
| Chondroitín | 600 mg/kg |
Tabuľka dát
Speciální šampón pro psy s makadamovým olejem. Vyběluje skvrny na bílé srsti.
Míček pro psy, pro malá plemena, výcvik, aport a rozvoj smyslů, vydává zvuky, sada o 3 ks.