Harper and Bone Dog Senior Light příchutě farmy 12kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Hydina Kačica Morčacie
Přírodní superprémiové krmivo určené pro starší psy a psy s nadváhou. Obsahuje vyvážené množství bílkovin a tuků, které podporují zdravou hmotnost, klouby a vitalitu. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
51,11 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

1,06 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 48 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

70
index kvality
1 ks
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 12.02.2028
Poslední kus skladem

1104392

Více informací Harper and Bone Dog Senior Light příchutě farmy 12kg

Přírodní superprémiové krmivo určené pro starší psy a psy s nadváhou. Obsahuje vyvážené množství bílkovin a tuků, které podporují zdravou hmotnost, klouby a vitalitu. Toto krmivo je ideální pro podporu dlouhověkosti a zdraví bez zbytečné zátěže organismu.

Benefity Harper and Bone dog senior light:

  • neobsahuje pšenici, kukuřici ani sóju
  • hypoalergenní a snadno stravitelné krmivo
  • vhodné pro psy s citlivým trávením a alergiemi
  • obsahuje přírodní antioxidanty a konzervanty
  • bez GMO
  • glukosamin a chondroitin vyživuje klouby a předchází opotřebení a bolestem
  • vitamín D, vápník a fosfor zajišťuje silné kosti a zdravé zuby
  • omega 3 a 6 mastné kyseliny, zinek, lněné semínko a kelpa pro zdravou a silnou kůži a srst
  • živá probitika a prebiotika pro zlepšení trávení a povzbuzení imunitního systému

Složení Harper and Bone dog senior light příchuť farmy:

dehydrované kuřecí 11,6 %, celozrnný ječmen, čerstvé vykostěné kuřecí 10,2 %, celozrnná rýže 9,3 %, čerstvá vykostěná krůta 7,7 %, celozrnný oves 7,7 %, celý zelený hrášek, extrudovaná rýže, čerstvá vykostěná kachna 4 %, celý žlutý hrášek, řepné řízky, kuřecí olej (chráněno přírodními tokoferoly) 3,2 %, dehydrovaná krůta 3,1 %, čerstvá kuřecí játra 3,1 %, čerstvá krůtí játra 3,1 %, hydrolyzát z kuřecích jater 1,6 %, jablečná vláknina, hydrolyzát z krůtích jater 0,8 %, minerální látky, rybí olej (chráněno přírodními tokoferoly) 0,4 %, lněné semínko (přírodní zdroj mastných kyselin ω3) 0,5 %, kvasnice (Saccharomyces cerevisiae), čerstvá brokolice 1000 mg/kg, čerstvá dýně 1000 mg/kg, čerstvá jablka 1000 mg/kg, čerstvá mrkev 1000 mg/kg, glukosamin 1000 mg/kg, chondroitin 600 mg/kg, hydrolyzovaná buněčná stěna kvasnic (zdroj MOS) 500 mg/kg, čekanka (zdroj FOS) 500 mg/kg, výtažek z mandarinky 500 mg/kg, Yucca schidigera 200 mg/kg, Řasa Kelpa 30 mg/kg, klikva celé plody 30 mg/kg, šípky (bohaté na vitamín C) 30 mg/kg, zelený čaj 30 mg/kg, kurkuma 30 mg/kg.

Analytické složky:

hrubý protein 26,00 %, hrubý tuk 14,00 %, omega mastné kyseliny-3 0,60 %, omega mastné kyseliny-6 2,50 %, hrubá vláknina 5,00 %, hrubý popel 7,50 %, vápník 1,50 %, fosfor 1,05 %. Metabolizovatelná energie 3600 kcal/kg.

Doplňkové látky:

Nutriční doplňkové látky: vitamín A 20000 IU/kg, vitamín D3 1800 IU/kg, vitamín E 400 mg/kg, vitamín C 150 mg/kg, železo (chelát železa (II) a aminokyselin hydrátu) 45 mg/kg, měď (chelát mědi (II) aminokyselin, hydratovaný) 7 mg/kg, mangan (chelát manganu aminokyselin hydrátu) 15 mg/kg, zinek (chelát zinku a aminokyselin hydrátu) 85 mg/kg, selen (inaktivované kvasinky Saccharomyces cerevisiae NCYC R397 obohacené selenem, komplex selenových kvasinek) 0,2 mg/kg. Technologické doplňkové látky: antioxidanty: tokoferolové extrakty z rostlinných olejů. Zootechnické přísady: probiotický Bacillus velezensis C-3102 (DSM 15544) 1 x 10^9 CFU/kg.

Krmný návod:

Změnu krmiva je třeba provádět postupně po dobu 7 dní. Jako návod použijte tabulku s dávkováním. Denní množství potravy se může pro každého psa lišit, záleží na úrovni jeho aktivity, plemeni a podmínkách prostředí. Denní krmnou dávku podávejte přednostně rozdělenou na 2 až 3 porce denně, a to vždy ve stejnou dobu. Pes musí mít vždy přístup k čisté, čerstvé vodě. Skladování: skladujte na chladném a suchém místě. Obal by měl být po použití vždy bezpečně uzavřen.

Odporúčané dávkovanie krmiva Harper and Bone Dog Senior Light příchutě farmy 12kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka
1 kg 22 g 26 g
5 kg 74 g 88 g
10 kg 125 g 148 g
15 kg 169 g 201 g
20 kg 210 g 250 g
30 kg 285 g 338 g
40 kg 353 g 420 g
50 kg 418 g 496 g
60 kg 479 g 569 g
80 kg 594 g 706 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
1 kg 80 kg

Hodnotenie krmiva Harper and Bone Dog Senior Light příchutě farmy 12kg

70 / 100
vysoká Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 42 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Glukozamín 1 000 mg/kg — pod našou hranicou pre plné uznanie kĺbovej podpory (1 000 mg/kg).
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Podiel živočíšnych bielkovín pri tomto krmive nie je možné z etikety určiť dostatočne spoľahlivo. Časť hodnotenia tejto oblasti preto vychádza z referenčnej hodnoty namiesto výpočtu.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s vysokou istotou — etiketa uvádza množstvo pri prevažnej väčšine živočíšnych surovín.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
40,0 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
26,0 g v 100 g krmiva
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
28,1 % čerstvé · 14,7 % sušené
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
nemožno spoľahlivo odhadnúť Niektoré údaje z etikety spoľahlivo zistiť nejdú. Tam, kde si nie sme istí, netvrdíme číslo — priznaná neistota je poctivejšia než sebaistý odhad. Zistiť viac →
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
–
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
5,6 z 15 bodov vysoká istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
27,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
7,3 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
7,5 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
42 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
11,9 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
7,6 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou) · glukozamín 1 000 mg/kg
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (spĺňa našu hranicu)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
3,3 z 5 bodov 4 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 26 %
  • tuk 14 %
  • sacharidy (dopočet) 37.5 %
  • vláknina a popol 12.5 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Harper and Bone Dog Senior Light příchutě farmy 12kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Dehydrované kuřecí 11,6 %, celozrnný ječmen, čerstvé vykostěné kuřecí 10,2 %, celozrnná rýže 9,3 %, čerstvá vykostěná krůta 7,7 %, celozrnný oves 7,7 %, celý zelený hrášek, extrudovaná rýže, čerstvá vykostěná kachna 4 %, celý žlutý hrášek, řepné řízky, kuřecí olej (chráněno přírodními tokoferoly) 3,2 %, dehydrovaná krůta 3,1 %, čerstvá kuřecí játra 3,1 %, čerstvá krůtí játra 3,1 %, hydrolyzát z kuřecích jater 1,6 %, jablečná vláknina, hydrolyzát z krůtích jater 0,8 %, minerální látky, rybí olej (chráněno přírodními tokoferoly) 0,4 %, lněné semínko (přírodní zdroj mastných kyselin ω3) 0,5 %, kvasnice (Saccharomyces cerevisiae), čerstvá brokolice 1000 mg/kg, čerstvá dýně 1000 mg/kg, čerstvá jablka 1000 mg/kg, čerstvá mrkev 1000 mg/kg, glukosamin 1000 mg/kg, chondroitin 600 mg/kg, hydrolyzovaná buněčná stěna kvasnic (zdroj MOS) 500 mg/kg, čekanka (zdroj FOS) 500 mg/kg, výtažek z mandarinky 500 mg/kg, Yucca schidigera 200 mg/kg, řasa Kelpa 30 mg/kg, klikva celé plody 30 mg/kg, šípky (bohaté na vitamín C) 30 mg/kg, zelený čaj 30 mg/kg, kurkuma 30 mg/kg.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Nutriční doplňkové látky: vitamín A 20000 IU/kg, vitamín D3 1800 IU/kg, vitamín E 400 mg/kg, vitamín C 150 mg/kg, železo (chelát železa (II) a aminokyselin hydrátu) 45 mg/kg, měď (chelát mědi (II) aminokyselin, hydratovaný) 7 mg/kg, mangan (chelát manganu aminokyselin hydrátu) 15 mg/kg, zinek (chelát zinku a aminokyselin hydrátu) 85 mg/kg, selen (inaktivované kvasinky Saccharomyces cerevisiae NCYC R397 obohacené selenem, komplex selenových kvasinek) 0,2 mg/kg. Technologické doplňkové látky: antioxidanty: tokoferolové extrakty z rostlinných olejů. Zootechnické přísady: probiotický Bacillus velezensis C-3102 (DSM 15544) 1 x 10^9 CFU/kg.

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 26 %
Hrubý tuk 14 %
Hrubá vláknina 5 %
Hrubý popol 7,5 %
Vápnik 1,5 %
Fosfor 1,05 %
Omega-3 0,6 %
Omega-6 2,5 %
Energetická hodnota 3 600 kcal/kg

Doplnkové látky (na kg krmiva)

Glukozamín 1 000 mg/kg
Chondroitín 600 mg/kg
1104392

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Senior (nad 7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hydina
Kačica
Morčacie
Kvalita krmiva
Speciální
Superprémiové
Špecifické potreby
Hypersenzitívne-Krmivá BEZ obilia
Light-psy s nadváhou
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Harper and Bone Dog Senior Light příchutě farmy 12kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.