Delikan Supra Dog Senior Light 3kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Hydina Hovädzie Diviak / bravčové
Kompletní superprémiové krmivo pro starší psy. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
12,55 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

1,15 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 10 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

47
index kvality
5 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 26.07.2027

Kúpou tohto produktu získate 25 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 25 points.
1102758
Další varianty
44,82 €

Více informací Delikan Supra Dog Senior Light 3kg

Receptura s vysokým obsahem čerstvého masa, doplněná o vyšší obsah chondroprotektiv pro správnou výživu psích seniorů.

Složení: Čerstvé maso 18% (drůbeží, vepřové, hovězí), dehydrované drůbeží maso 15%, rýže, kukuřičná krupice, pšenice, lisované škvarky, drůbeží tuk, řepná dužina, lososový extrakt, sušené mořské ryby, směs sušeného ovoce, extrakt z drůbežích jater, ostropestřec mariánský, yucca, mořská řasa, chondroprotektiva, probiotické složky, minerální látky a vitamíny.

Způsob krmení: Krmivo podáváme v suchém stavu, popřípadě přelité vlažnou vodou, nebo vlažným vývarem. Po přelití doporučujeme podávat 10 minut, až granule nasáknou tekutinu. Zvířeti je nutno zajistit dostatek čerstvé vody k pití.

Skladování: Krmivo skladujte v suchém, chladném (do 18°C) a vzdušném místě.

Analytické složky:
Hrubý protein 23%
Hrubý tuk 10%
Anorganické látky (hrubý popel) 4,4%
Hrubá vláknina 2,8%
Vápník 1,39%
Fosfor 0,98%

Přidané látky:
Vitamin A (EU 672) 15.000 IU/kg
Vitamin D3 (EU 671) 1.500 IU/kg
Vitamin E (alfatokoferol) 111 mg/kg
Fe (síran železnatý monohydrát E1) 164,5 mg/kg
I (jodid draselný E2) 0,6 mg/kg
Cu (síran měďnatý pentahydrát E4) 17,42 mg/kg
Mn (oxid manganatý E5) 46,57 mg/kg
Zn (oxid zinečnatý) 104,4 mg/kg
Se (seleničitan sodný E8) 0,16 mg/kg

Doporučené dávkování:

Hmotnost psa v kg Denní dávka v g
1 - 10 30 - 120
10 - 20 120 - 220
20 - 30 220 - 330
30 - 40 330 - 440
40 - 50 440 - 510
*Doporučené dávkování je pouze orientační a mělo by být upravováno tak, aby váha zvířete odpovídala jeho růstu a věku.

Vernostný klub Delikan

Každé šieste vrece granúl máte zadarmo

  1. Nakúpte 5 veľkých vriec rovnakej rady a rovnakej gramáže.
  2. Stihnite to počas 12 mesiacov a buďte pritom prihlásení k svojmu účtu.
  3. Šieste vrece sa vám samo objaví v košíku ako darček k objednávke.

Počítajú sa veľké balenia: Maximo 20 kg, CD 15 kg, Original 12 kg a Supra 12 kg pre psov alebo 10 kg pre mačky.

Podmienky programu Delikan 5+1

Pes odpočívajúci na koberci

Program sa vzťahuje len na vybrané produktové rady – spoznáte ich podľa štítku 5+1 zadarmo pri názve rady.

Produktové rady Delikan pre psov a mačky

Delikan je česká značka z Brna, ktorá vyrába krmivá v niekoľkých cenových úrovniach – od ekonomických po ultraprémiové. Rady sa líšia hlavne tým, v akej podobe je v nich mäso: či čerstvé, chladené, alebo sušené – a potom samozrejme tým, pre koho sú robené.

Neviete, ktorú radu vybrať?

Delikan Supra granule pre psov

Delikan Supra 5+1 zadarmo

superprémiová, s čerstvým mäsom

Kompletné superprémiové krmivo s vysokým obsahom čerstvého mäsa. Pri variante Adult Active výrobca uvádza 26 % dehydrovaného hydinového mäsa a 18 % čerstvého mäsa, k tomu bielu aj hnedú ryžu, chondroprotektíva, probiotické zložky, pestrec mariánsky, yuccu a morskú riasu. Je to jediná rada Delikan, ktorú máme v ponuke pre psov aj pre mačky.

Prezrieť radu Delikan Supra

Delikan CD granule pre psov

Delikan CD 5+1 zadarmo

superprémiová, s dehydratovaným mäsom

Superprémiová klasika značky. Stavia na vysokom podiele dehydratovaného mäsa, sušenom ovocí a čerstvej zelenine, obsahuje omega-3 a omega-6 pre kožu a srsť a prírodné prebiotiká (inulín z koreňa čakanky) aj probiotiká. Najvyššie v rade stojí CD Excelent, do ktorého výrobca pridáva chladené kuracie, hovädzie a králičie mäso od českých dodávateľov.

Prezrieť radu Delikan CD

Delikan Maximo granule pre psov 20 kg

Delikan Maximo 5+1 zadarmo

prémiová, balenie 20 kg

Prémiovú radu Maximo výrobca vytvoril špeciálne pre chovateľov – tomu zodpovedá aj veľkosť balenia, ktoré je jednotne dvadsaťkilové. V ponuke sú varianty Adult, Maintenance, Puppy a Lamb.

Prezrieť radu Delikan Maximo

Delikan Original granule pre psov

Delikan Original 5+1 zadarmo

bez obilnín, sóje a konzervantov

Rada s veľkým obsahom živočíšnych bielkovín, ktorú výrobca robí bez chémie, konzervantov, sóje a obilnín. Vyrába sa so sušeným kuracím alebo hovädzím mäsom, v ponuke sú varianty Adult, Junior, Balance a Condition Beef.

Prezrieť radu Delikan Original

Porovnanie radov Delikan

V tabuľke nájdete všetky rady vedľa seba aj to, v akej podobe je z nich niečo v ponuke.

RadaÚroveňPre kohoČím je typickáČo je v ponukeVernostný program
Delikan Suprasuperprémiovápsy aj mačkyVysoký obsah čerstvého mäsaGranule, Konzervy5+1 · 12 a 10 kg
Delikan CDsuperprémioválen psyDehydratované mäso, prebiotiká a probiotikáGranule, Konzervy5+1 · 15 kg
Delikan Maximoprémioválen psyPre chovateľov, jednotné balenie 20 kgGranule5+1 · 20 kg
Delikan Originalprémioválen psyBez obilnín, sóje a konzervantovGranule5+1 · 12 kg
Delikan Exclusive Catprémioválen mačkyKura, ryba, syr alebo koktail chutíGranulenie je v programe
Delikan Optimal a Classicekonomickálen psyZákladné každodenné krmivoGranulenie je v programe

Údaje o zložení uvádza výrobca pre danú radu ako celok. Konkrétne hodnoty nájdete vždy v záložke Zloženie pri jednotlivom produkte.

Delikan robí aj krmivo pre hlodavce a prílohy

Pre králiky, morčatá, škrečky a potkany je tu rada Delikan De Luxe. K psiemu krmivu sa hodia aj instantné cestoviny – samotné alebo s mrkvou, vajcom či riasou.

Odporúčané dávkovanie krmiva Delikan Supra Dog Senior Light 3kg

Hmotnosť psa Denná dávka
1–10 kg 30–120 g
10–20 kg 120–220 g
20–30 kg 220–330 g
30–40 kg 330–440 g
40–50 kg 440–510 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
1 kg 50 kg

Hodnotenie krmiva Delikan Supra Dog Senior Light 3kg

47 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 56 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Krmivo neuvádza ani jednu z troch sledovaných oblastí podpory.
  • Uvedená hodnota je konzervatívny odhad založený na kvantifikovanej časti receptúry; skutočný podiel môže byť vyšší.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s obmedzenou istotou — výrobca neuvádza množstvo časti živočíšnych surovín.
  • Výrobca množstvo omega-3 mastných kyselín nedeklaruje — blok Mastné kyseliny má preto len základnú hodnotu.
  • Receptúra uvádza kĺbovú surovinu (napr. slávka, chrupavka) bez množstva — bez uvedenej dávky ju nebodujeme.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
43,6 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
23,0 g v 100 g krmiva, z toho 20,5 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
18 % čerstvé · 15 % sušené
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
20,5 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
2,5 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
5,5 z 15 bodov · odhad z typu surovín obmedzená istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
26,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
12,0 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
0,0 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
56 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
1,4 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
0,0 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
nie
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
1,7 z 5 bodov 2 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 23 %
  • tuk 10 %
  • sacharidy (dopočet) 49.8 %
  • vláknina a popol 7.2 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Delikan Supra Dog Senior Light 3kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Čerstvé maso 18% (drůbeží, vepřové, hovězí), dehydrované drůbeží maso 15%, rýže, kukuřičná krupice, pšenice, lisované škvarky, drůbeží tuk, řepná dužina, lososový extrakt, sušené mořské ryby, směs sušeného ovoce, extrakt z drůbežích jater, ostropestřec mariánský, yucca, mořská řasa, chondroprotektiva, probiotické složky, minerální látky a vitamíny.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamin A (EU 672) 15 000 IU/kg Vitamin D3 (EU 671) 1 500 IU/kg Vitamin E (alfatokoferol) 111 mg/kg Fe (síran železnatý monohydrát E1) 164,5 mg/kg I (jodid draselný E2) 0,6 mg/kg Cu (síran měďnatý pentahydrát E4) 17,42 mg/kg Mn (oxid manganatý E5) 46,57 mg/kg Zn (oxid zinečnatý) 104,4 mg/kg Se (seleničitan sodný E8) 0,16 mg/kg

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 23 %
Hrubý tuk 10 %
Hrubá vláknina 2,8 %
Hrubý popol 4,4 %
Vápnik 1,39 %
Fosfor 0,98 %
1102758

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Senior (nad 7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Diviak / bravčové
Hovädzie
Hydina
Kvalita krmiva
Superprémiové
Špecifické potreby
Light-psy s nadváhou
Řada krmiva
Delikan Supra (čerstvé maso)
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Delikan Supra Dog Senior Light 3kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.