0,75 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 46 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — porovnateľné krmivo vieme ponúknuť za nižšiu cenu.
Výhodnejšia cena
Index kvality
Kompletné suché granule s hovädzím mäsom pre staršie psy a psy s nadváhou. Monoproteínová receptúra bez pšenice, pšeničného lepku a sóje; 70 % bielkovín pochádza zo živočíšnych zdrojov. Chondroprotektíva glukozamín a chondroitín sulfát chránia kĺby, prebiotiká MOS a FOS spolu s betaglukánmi podporujú trávenie a imunitu, prírodná kelpa prispieva k zdraviu chrupu. Bez umelých farbív, konzervantov a GMO. Vyrobené v ČR.
Více o produktu0,75 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 46 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Starnutie ani sklon k nadváhe psom veľa radosti nepridajú – a presne pre tieto situácie vznikla Calibra Dog Premium Line Senior & Light Beef. Ide o kompletné suché krmivo s hovädzím mäsom s nižšou energetickou hustotou, ktoré zároveň cielene podporuje kĺby, trávenie aj imunitu. Plných 70 % bielkovín pochádza zo živočíšnych zdrojov, takže základ jedálnička tvorí kvalitné mäso – nie rastlinné náhrady.
Jediný živočíšny zdroj bielkovín (hovädzie) znižuje riziko potravinovej intolerancie a uľahčuje sledovanie toho, čo pes skutočne prijíma. Hovädzí proteín tvorí 32 % zloženia – solídny základ pre udržanie svalovej hmoty aj u staršieho psa s nižšou pohybovou aktivitou. Receptúra je navyše bez pridaných farbív, umelých konzervantov a GMO surovín. Vyrobené v Českej republike.
hovädzí proteín 32 %, kukurica, ovos 20 %, sušená jablková dužina 4 %, lignocelulóza 2 %, hydina tuk 2 %, pivovarské kvasnice, hydrolyzované kvasnice 2 %, lososový olej 1 %, mrkva 1 %, hrášok 1 %, sušená petržlen 0,5 %, sušené chaluhy 0,2 % (Ascophyllum nodosum), glukozamín (260 mg/kg), chondroitín sulfát (160 mg/kg), mannan-oligosacharidy (150 mg/kg), fruktooligosacharidy (80 mg/kg), Yucca schidigera (80 mg/kg), β-glukány (40 mg/kg).
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Hrubý proteín | 24 % |
| Hrubý tuk | 10 % |
| Hrubá vláknina | 4 % |
| Hrubý popol | 5,5 % |
| Vlhkosť | 9 % |
| Vápnik | 1,2 % |
| Fosfor | 0,9 % |
| Sodík | 0,2 % |
| Omega-3 mastné kyseliny | 0,1 % |
| Omega-6 mastné kyseliny | 1,8 % |
| Metabolizovateľná energia | 3 500 kcal/kg |
Vitamín A 12 000 IU, vitamín D3 1 000 IU, vitamín E 300 mg, biotín 0,5 mg, meď 12 mg, zinok 65 mg, železo 60 mg, mangán 30 mg, jodid draselný 0,5 mg, selén 0,12 mg.
Odporúčanú dennú dávku pre vášho psa ľahko zistíte pomocou kalkulačky vyššie – stačí zadať hmotnosť psa.
Praktický tip pri prechode na nové krmivo: Striedajte postupne – prvé 3–4 dni pridávajte nové granule k súčasnému krmivu v pomere približne 1 : 3 a každé 2–3 dni podiel nového krmiva zvyšujte. Tráviaci trakt si na novú receptúru zvykne bez zbytočných ťažkostí.
Áno. Receptúra neobsahuje pšenicu ani pšeničný lepok, sóju, pridané farbivá ani geneticky modifikované suroviny.
Granule sú určené pre obe skupiny. U psa s nadváhou sa podáva nižšia dávka – presnú hodnotu ľahko zistíte pomocou kalkulačky vyššie.
Áno, kombinácia suchých granúl s konzervu alebo kapsičkou je obľúbená voľba. Ak vlhké krmivo pridávate, nezabudnite zodpovedajúcim spôsobom znížiť celkovú dennú dávku granúl, aby pes neprijímal viac energie, než potrebuje.
Lignocelulóza je prírodná rastlinná vláknina, ktorá prispieva k pocitu sýtosti a podporuje správnu funkciu čriev. U psov so sklonom k nadváhe pomáha zvládať príjem energie bez zbytočného hladu.
Vernostný klub Calibra
Každé jedenáste vrece máte zadarmo
Počítajú sa granule aj veterinárne diéty Calibra v balení 5, 6, 7 a 12 kg.
Program sa vzťahuje len na vybrané produktové rady – spoznáte ich podľa štítku 10+1 zadarmo pri názve rady.
Calibra delí krmivo do piatich radov. Líšia sa obsahom obilnín, zložením aj tým, komu sú určené — prejdite si ich a potom už hľadajte len v tom správnom.
Neviete, ktorý rad vybrať?
Bez pšenice a lepku, monoproteín
Najširší rad značky — granule pre psov aj mačky, konzervy aj kapsičky. Receptúry stoja na jednom druhu mäsa (kura, jahňa alebo hovädzie) a neobsahujú pšenicu ani pšeničný lepok, sóju a GMO. Navyše sú obohatené o kelpu, morskú riasu, ktorá pomáha starať sa o chrup.
S ryžou namiesto pšenice, s probiotikami
Superpremiový rad s monoproteínovou receptúrou. Neobsahuje pšenicu, sóju, kukuricu ani GMO a je obohatený o probiotiká Lactobacillus acidophilus. Až 90 % bielkovín v granuliach a až 97 % v kapsičkách je živočíšneho pôvodu, vybrané receptúry sú úplne bez kuraťa. Granule nie sú chemicky ošetrené ani farbené.
Bez obilnín, cielené receptúry
Najnovší rad, ktorý nahrádza doterajší EN (Expert Nutrition). Bezobilné receptúry stoja na čerstvom mäse a každá cieli na konkrétnu potrebu. V zložení sú prebiotiká a postbiotiká, psyllium, lososový olej a ľanové semienko, šípka, brusnice a pestrec; vybrané receptúry dopĺňa L-tryptofán a medovka. Varianty sú aj podľa veľkosti plemena. Pod rovnakým odkazom nájdete aj dopredaj radu EN.
Bez obilnín a lepku — dopredaj
Bezobilný rad s čerstvým mäsom až do 32 %, bez kukurice a GMO. Až 90 % proteínov v granuliach je živočíšneho pôvodu a vybrané receptúry sú aj bez kuracieho mäsa a tuku. Pre psov a mačky, ktoré neznášajú obilniny alebo kura. Rad sa dopredáva — postupne ho nahrádza EXPERT+.
Na odporúčanie veterinára
Diétne krmivá na diétny manažment konkrétnych zdravotných ťažkostí. V ponuke sú okrem iného diéty Gastrointestinal, Renal, Hepatic, Struvite alebo Hypoallergenic, a to v granuliach, konzervách aj ako maškrty pre psov a mačky. Podávajte ich po dobu, ktorú určí veterinárny lekár.
| Rad | Obilniny | Hlavné zložky | Špecifiká a výhody | Vhodné pre | Čo v rade nájdete | Vernostný program |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Calibra Premium | Bez pšenice a pšeničného lepku. | Monoproteínové receptúry — kura, jahňa, hovädzie. | Bez sóje a GMO, obohatené o kelpu na podporu dentálnej hygieny. | Psy aj mačky, ktorým vyhovuje jednoduché monoproteínové zloženie. | granule pre psov, granule pre mačky, konzervy, kapsičky | nie je v programe |
| Calibra Life (Superpremium) | S ryžou, bez pšenice. | Monoproteínové receptúry — kura, jahňa, hovädzie (hovädzie s čerstvým mäsom). | Probiotiká Lactobacillus acidophilus. Bez pšenice, sóje, kukurice a GMO. Až 90 % živočíšnych bielkovín v granuliach a až 97 % v kapsičkách. | Citlivé jedince, alergikov a milovníkov vysoko chutného krmiva. | granule pre psov, granule pre mačky, konzervy, kapsičky | 10+1 · 5, 6, 7 a 12 kg |
| Calibra EXPERT+ predtým EN — Expert Nutrition | Bez obilnín. | Receptúry s čerstvým mäsom, vybrané varianty monoproteínové. | Cielené receptúry podľa potreby. Prebiotiká a postbiotiká, psyllium, lososový olej, ľanové semienko, šípka, brusnice a pestrec; vybrané s L-tryptofánom a medovkou. | Psy aj mačky. Zvlášť receptúry pre malé a mini plemená, pre stredné a veľké plemená a pri mačkách aj pre veľké plemená. | granule pre psov, granule pre mačky | 10+1 · 5, 6, 7 a 12 kg |
| Calibra Verve (grain free) dopredaj | Bez obilnín a bez lepku. | Receptúry s čerstvým mäsom (až 32 %). | Bez kukurice a GMO. Až 90 % proteínov živočíšneho pôvodu v granuliach. Vybrané receptúry bez kuracieho mäsa a tuku. | Zvieratá s intoleranciou na obilniny alebo kura. | granule pre psov, granule pre mačky, konzervy, maškrty | 10+1 · 5, 6, 7 a 12 kg |
| Calibra VD (veterinárne diéty) | Podľa konkrétnej diéty. | Špeciálne diétne receptúry. | Diéty na diétny manažment konkrétnych ťažkostí — Gastrointestinal, Renal, Hepatic, Struvite, Hypoallergenic a ďalšie. | Psy a mačky s diagnostikovanými zdravotnými problémami. | granule, konzervy, maškrty | 10+1 · 5, 6, 7 a 12 kg |
Odkazy v stĺpci „Čo v rade nájdete“ vedú na všetky produkty Calibra danej formy.
K čomukoľvek z Calibry sa hodí
mäsové konzervy a kapsičky, ktorými sa dá suchá porcia ozvláštniť, a maškrty Calibra na tréning aj bežné maškrtenie.
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|
| 5 kg | 90 g | 75 g |
| 10 kg | 150 g | 130 g |
| 15 kg | 210 g | 185 g |
| 20 kg | 260 g | 230 g |
| 25 kg | 300 g | 265 g |
| 30 kg | 340 g | 310 g |
| 35 kg | 390 g | 340 g |
| 40 kg | 430 g | 390 g |
| 50 kg | 490 g | 430 g |
| 60 kg | 580 g | 520 g |
| 70 kg | 660 g | 590 g |
| 80 kg | 720 g | 650 g |
| 90 kg | 780 g | 700 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotené z úplných údajov výrobcu.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Hovězí protein 32 %, kukuřice, oves 20 %, sušená jablečná dužina 4 %, lignocelulóza 2 %, drůbeží tuk 2 %, pivovarské kvasnice, hydrolyzované kvasnice 2 %, lososový olej 1 %, mrkev 1 %, hrášek 1 %, sušená petržel 0,5 %, sušené chaluhy 0,2 % (Ascophyllum nodosum), glukosamin (260 mg/kg), chondroitin sulfát (160 mg/kg), mannan-oligosacharidy (150 mg/kg), frukto-oligosacharidy (80 mg/kg), Yucca schidigera (80 mg/kg), β-glukany (40 mg/kg).
Vitamin A (3a672a) 12 000 IU/kg, vitamin D3 (3a671) 1 000 IU/kg, vitamin E (3a700) 300 mg/kg, biotin (3a880) 0,5 mg/kg, měď (3b407) 12 mg/kg, zinek (3b612) 65 mg/kg, železo (3b107) 60 mg/kg, mangan (3b505) 30 mg/kg, jodid draselný (3b201) 0,5 mg/kg, selen (3b810) 0,12 mg/kg. Obsahuje přírodní antioxidanty: tokoferolové extrakty z rostlinného oleje (1b306(i)), askorbylpalmitát (1b304) a rozmarýnový extrakt.
MOS 150 mg/kg; FOS 80 mg/kg; Yucca schidigera 80 mg/kg; β-glukany 40 mg/kg
| Hrubá bielkovina | 24 % |
| Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín | 70 % |
| Hrubý tuk | 10 % |
| Hrubá vláknina | 4 % |
| Hrubý popol | 5,5 % |
| Vlhkosť | 9 % |
| Vápnik | 1,2 % |
| Sodík | 0,2 % |
| Fosfor | 0,9 % |
| Omega-3 | 0,1 % |
| Omega-6 | 1,8 % |
| Energetická hodnota | 3 500 kcal/kg |
| Glukozamín | 260 mg/kg |
| Chondroitín | 160 mg/kg |
Tabuľka dát