- Pes
Kefa z dvoch materiálov pre psy na stredne dlhú a dlhú srsť. Odstraňuje voľné chlpy, rozpletá srsť a dodáva jej lesk.
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 84 namiesto vašich 54.
Lepšia kvalita
Index kvality
Kompletné krmivo pre dospelé psy malých plemien (hmotnosť 1 až 10 kg) - nad 10 mesiacov.
Více o produktuMalí psi sa väčšinou dožívajú vyššieho veku ako veľkí psi, ale dospelosti dosahujú skôr. To znamená, že nutričné potreby vášho malého psa sa od potrieb veľkého psa líšia. Zloženie krmiva ROYAL CANIN® Mini Adult je vytvorené tak, aby uspokojilo všetky nutričné potreby psov malých plemien nad 10 mesiacov, ktorí vážia menej ako 10 kg.
Malí psi bývajú veľmi aktívny, takže ich energetické potreby sú vysoké. Granule obsahujú upravený obsah energie, ktorý zodpovedá energetickým potrebám malých psov. Obsahuje tiež L-karnitín, živinu, ktorá je súčasťou zdravého metabolizmu tukov. Niektorí malí psi sú vyberaví, a preto je krmivo vytvorené s pomocou exkluzívnych chuťou, aby bolo kŕmenie obľúbenou časťou dňa a uspokojovalo aj tie najvyberavejší jedinca. Toto špeciálne vytvorené zloženie obsahuje rozmanité živiny, ktoré podporujú zdravie kože a srsti vášho psa. Je obohatené o vitamíny a omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA), vďaka ktorým je srsť krásne lesklá.
Krmivo ROYAL CANIN® Mini Adult je tiež dostupné aj pre starších psov. Ak je váš pes staršie ako 8 rokov, je pre neho vhodné krmivo ROYAL CANIN® Mini Adult 8+.
Zloženie: Dehydrované hydinové mäso, kukurica, kukuričná múka, živočíšne tuky, kukuričný lepok, izolát rastlinného proteínu (LIP - proteín zvolený vďaka svojej veľmi dobrej stráviteľnosti), pšenica, hydrolyzované živočíšne proteíny, ryža, repné odrezky, minerály, rybí olej, sójový olej , fruktooligosacharidy (FOS).
Výživné doplnkové látky: Vitamín A: 22500 IU, Vitamín D3: 1000 IU, E1 (Železo): 42 mg, E2 (Jód): 4,2 mg, E4 (Med): 13 mg, E5 (Mangán): 55 mg, E6 (Zinok): 164 mg, E8 (Selén): 0,11 mg, L-karnitín: 50 mg. Konzervanty - Antioxidanty.
váha psa | znížená aktivita | Stredná aktivita | zvýšená aktivita |
2 kg | 40 g | 47 g | 53 g |
3 kg | 55 g | 63 g | 72 g |
4 kg | 68 g | 79 g | 89 g |
5 kg | 80 g | 93 g | 105 g |
6 kg | 92 g | 106 g | 121 g |
7 kg | 103 g | 119 g | 136 g |
8 kg | 114 g | 132 g | 150 g |
9 kg | 125 g | 144 g | 164 g |
10 kg | 135 g | 156 g | 177 g |
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|---|
| 2 kg | 40 g | 47 g | 53 g |
| 3 kg | 55 g | 63 g | 72 g |
| 4 kg | 68 g | 79 g | 89 g |
| 5 kg | 80 g | 93 g | 105 g |
| 6 kg | 92 g | 106 g | 121 g |
| 7 kg | 103 g | 119 g | 136 g |
| 8 kg | 114 g | 132 g | 150 g |
| 9 kg | 125 g | 144 g | 164 g |
| 10 kg | 135 g | 156 g | 177 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Pšeničná moučka, dehydratované drůbeží proteiny, kukuřičná moučka, živočišné tuky, hydrolyzované živočišné proteiny, dehydratované hovězí a vepřové proteiny, ječmen, kukuřice, kukuřičný lepek, pšenice, minerální látky, řepné řízky, sójový olej, kvasničné výrobky, fruktooligosacharidy (FOS), rybí tuk, olej z řas Schizochytrium sp.
Vitamín A: 15800 IU/kg, Vitamín D3: 1000 IU/kg, Železo (E1): 36 mg/kg, Jód (E2): 3,6 mg/kg, Měď (E4): 11 mg/kg, Mangan (E5): 47 mg/kg, Zinek (E6): 131 mg/kg, Selen (E8): 0,09 mg/kg. Konzervanty. Antioxidanty.
L-karnitin 50 mg/kg; FOS (fruktooligosacharidy)
| Hrubá bielkovina | 27 % |
| Hrubý tuk | 16 % |
| Hrubá vláknina | 1,7 % |
| Hrubý popol | 6,8 % |
| Energetická hodnota | 3 890 kcal/kg |
Kefa z dvoch materiálov pre psy na stredne dlhú a dlhú srsť. Odstraňuje voľné chlpy, rozpletá srsť a dodáva jej lesk.
Kompletné krmivo pre dospelé, zdravé psy malých plemien
Žluté proso pro exoty, určeno jako doplňkové krmivo.