Fitmin Dog Mini Maintenance 12kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Jahňacie Hovädzie Čerstvé maso
Krmivo s 50 % podílem čerstvého masa pro všechny psy malých plemen. Krmivo je speciálně určeno pro malé psy se standartní zátěží. Více o produktu
49,45 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

4,12 € za kg Nastaviť môjho psa

Vypočítame cenu za deň práve pre neho.

51
index kvality
2 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 03.02.2028
Poslední 2 kusy skladem

Kúpou tohto produktu získate 198 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 198 points.
1101338
Další varianty
7,85 €

Více informací Fitmin Dog Mini Maintenance 12kg

Dopřejte svému psovi superprémiové krmivo pro psy, kterým krmí i Horská služba České republiky. Superprémiové krmivo s čerstvým drůbežím masem, rybím masem a rýží garantuje smysluplné složení, které organismus zvířete dokáže efektivně využít. Tyto granule pro psy jsou postaveny na receptuře s rýží a kukuřicí, tedy obilovinami, které neobsahují lepek a jsou hypoalergenní. I další suroviny jsou voleny velmi racionálně, a tak jsou granule pro psy obohaceny o dentální péči, která je pro psy nezbytná a o smetánku lékařskou a rozmarýnový extrakt, suroviny které povzbuzují trávení a mají pozitivní vliv na činnost jater a ledvin. Do každé Fitmin granule jsme přidali i nepatrné množství kvalitní jablečné vlákniny, aby byla střeva zvířete vždy v perfektní kondici. Samozřejmostí pro Fitmin psí granule jsou lněné semínko a lososový olej pro kvalitní srst, kůži a imunitní systém psa.

Krmivo obsahuje 25,5 % bílkovin, 14,5 % tuků, energie 15,98 MJ/kg.

Krmivo je vhodné:

  • pro dospělé psy malých plemen
  • pro psy v běžné zátěži
  • pro psy vyžadující krmivo bez pšenice
  • pro středně aktivní psy

Benefity

• 50 % čerstvého drůbežího masa
• bez pšenice a pšeničného lepku pro snížení rizika alergických reakcí
• rozmarýnový extrakt pro podporu prodloužení plnohodnotného života buněk, podporu činnosti jater a lepší trávení
• komplex dentální péče pro zdravý chrup
• pampeliška pomáhá pozitivně ovlivňovat činnost jater a ledvin
• bohatý zdroj vlákniny na podporu trávení
• ekologicky šetrné recyklovatelné obaly

Složení

Maso (čerstvé drůbeží maso 50 %, sušené drůbeží maso 17 %, sušené rybí maso 6,6 %, hydrolyzovaná játra 3,2 %), rýže, kukuřice, drůbeží tuk, cukrovarské řízky, lněné semínko, jablečné výlisky, lososový olej 0,5 %, slepičí vejce, kvasnice, minerální látky, kořen čekanky 0,2 %, juka, smetánka lékařská 0,03 %.

Analytické složky

Hrubý protein 25,5 %, hrubé oleje a tuky 14,5 %, hrubá vláknina 3,1 %, hrubý popel 5,4 %, vápník 1,1 %, fosfor 0,8 %.

Doplňkové látky/1 kg

Stopové prvky: měď 20 mg (doplněno chelátem mědi a aminokyselin n-hydrátem a síranem měďnatým pentahydrátem), zinek 185 mg (doplněno chelátem zinku a aminokyselin n-hydrátem a oxidem zinečnatým), mangan 42 mg (doplněno chelátem manganu a aminokyselin n-hydrátem a oxidem manganatým), železo 171 mg (doplněno chelátem železa a aminokyselin n-hydrátem a síranem železnatým), jód 3,6 mg (doplněno jodičnanem vápenatým bezvodým), selen 0,5 mg (doplněno inaktivovanými kvasinkami Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060 obohacenými selenem);
vitamíny, provitamíny a chemicky přesně definované látky se srovnatelným účinkem: vit. A 16770 MJ, vit. D3 1300 MJ, vit. E (RRR-alfa-tokoferol) 380 mg, niacinamid 58 mg, vit. B1 6 mg, vit. B2 11 mg, vit. B6 8 mg, vit. B12 166 µg, vit. C 300 mg, pantothenan vápenatý 20 mg, kyselina listová 0,7 mg, biotin 0,5 mg, cholinchlorid 1530 mg; antioxidanty; konzervanty; senzorické doplňkové látky: rozmarýnový extrakt 100 mg.

Odporúčané dávkovanie krmiva Fitmin Dog Mini Maintenance 12kg

Hmotnosť psa Denná dávka
2 kg 55–65 g
4 kg 75–85 g
6 kg 95–105 g
8 kg 140–150 g
10 kg 160–170 g
12 kg 180–190 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
2 kg 12 kg

Hodnotenie krmiva Fitmin Dog Mini Maintenance 12kg

51 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza len všeobecné kategórie (napr. ‚hydinové‘, ‚rybie‘) bez konkrétneho druhu zvieraťa.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 47 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Živočíšne bielkoviny tvoria 78 % všetkých bielkovín v krmive.
  • Výrobca množstvo omega-3 mastných kyselín nedeklaruje — blok Mastné kyseliny má preto len základnú hodnotu.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.
  • Väčšinu deklarovanej živočíšnej suroviny (50 %) tvorí čerstvé alebo mrazené mäso.
  • Výrobca nad rámec povinných údajov uvádza 4 z 10 sledovaných hodnôt (napríklad vápnik, energiu alebo omega-3).

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
40,2 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
25,5 g v 100 g krmiva, z toho 19,7 g živočíšnych výrobca uvádza 78 % · ✓ sedí s naším výpočtom
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
50 % čerstvé · 23,6 % sušené · 3,2 % bez uvedenej formy
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
19,7 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
5,8 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
4,7 z 15 bodov · odhad z typu surovín
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
27,2 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
8,3 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
4,9 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
47 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
2,1 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
3,1 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
3,3 z 5 bodov 4 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
−2,3 bodu

Čo je v granuli

  • bielkoviny 25.5 %
  • tuk 14.5 %
  • sacharidy (dopočet) 41.5 %
  • vláknina a popol 8.5 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotené z úplných údajov výrobcu.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Fitmin Dog Mini Maintenance 12kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Maso (čerstvé drůbeží maso 50 %, sušené drůbeží maso 17 %, sušené rybí maso 6,6 %, hydrolyzovaná játra 3,2 %), rýže, kukuřice, drůbeží tuk, cukrovarské řízky, lněné semínko, jablečné výlisky, lososový olej 0,5 %, slepičí vejce, kvasnice, minerální látky, kořen čekanky 0,2 %, juka, smetánka lékařská 0,03 %.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Stopové prvky: měď 20 mg (doplněno chelátem mědi a aminokyselin n-hydrátem a síranem měďnatým pentahydrátem), zinek 185 mg (doplněno chelátem zinku a aminokyselin n-hydrátem a oxidem zinečnatým), mangan 42 mg (doplněno chelátem manganu a aminokyselin n-hydrátem a oxidem manganatým), železo 171 mg (doplněno chelátem železa a aminokyselin n-hydrátem a síranem železnatým), jód 3,6 mg (doplněno jodičnanem vápenatým bezvodým), selen 0,5 mg (doplněno inaktivovanými kvasinkami Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060 obohacenými selenem); Vitamíny: vit. A 16770 MJ, vit. D3 1300 MJ, vit. E (RRR-alfa-tokoferol) 380 mg, niacinamid 58 mg, vit. B1 6 mg, vit. B2 11 mg, vit. B6 8 mg, vit. B12 166 µg, vit. C 300 mg, pantothenan vápenatý 20 mg, kyselina listová 0,7 mg, biotin 0,5 mg, cholinchlorid 1530 mg; antioxidanty; konzervanty; senzorické doplňkové látky: rozmarýnový extrakt 100 mg.

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 25,5 %
Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín 78 %
Hrubý tuk 14,5 %
Hrubá vláknina 3,1 %
Hrubý popol 5,4 %
Vápnik 1,1 %
Fosfor 0,8 %
Energetická hodnota 3 819 kcal/kg
1101338

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hovädzie
Jahňacie
Čerstvé maso
Kvalita krmiva
Superprémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Hypersenzitívne-Krmivá BEZ obilia
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Fitmin Dog Mini Maintenance 12kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.