1,54 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 53 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
1,54 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 53 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Kompletní ultraprémiové krmivo je vhodné u jedinců, kteří nesnášejí nebo nepříjimají ryby, neobsahuje ani rybí tuk - posiluje imunitní systém.
Australian Lamb Hypoalergenní formule pro dospívající psy, dospělé i starší jedince.
Složení:
Bramborové vločky, jehněčí moučka, rajčatové výlisky, kuřecí tuk (konzervováno vitaminem E), chlorid draselný, DL-metionin, cholin chlorid, propionan vápenatý, borůvky, brusinky, maliny, zinek, železo, mangan, měď, jód, kobalt, selen, vitamín E, Vitamín B2, niacin, pantothenan vápenatý, vitamín B1, vitamín A, vitamín B6, kyselina listová, biotin, vitamín B12, vitamín D3, glukosamin.
Analytické složky:
Bílkoviny 24 %,Tuk 130 g/kg, Vláknina 7,5 g/kg, Vlhkost 10 %, Vápník 2,4 %, Fosfor1,4 %, N-látky 240 g/kg, Vit.A 4528 m.j./kg, Vit.D 452 m.j./kg, Vit.E 41 m.j./kg, Popel 80 g/kg, Měď 11 mg/kg, Vlhkost 10 %, Stravitelnost 88,2 %, Využitelná energie 3500 kcal/kg.
Dávkování:
| Váha v kg | Míra aktivity > | Bez zátěže | Zvýšená aktivita | V zátěži |
|---|---|---|---|---|
| 1,5-5,5 | Denní dávka v g > | 50-85 | 58-100 | 65-130 |
| 5.5-95. | Denní dávka v g > | 85-170 | 100-208 | 130-260 |
| 9.5-22.5 | Denní dávka v g > | 170-260 | 208-312 | 260-390 |
| 22.5-45 | Denní dávka v g > | 260-455 | 212-520 | 390-650 |
| Hmotnosť psa | Denná dávka |
|---|---|
| 1–2,3 kg | 19–39 g |
| 2,3–4,5 kg | 39–52 g |
| 4,5–9 kg | 52–116 g |
| 9–13,6 kg | 116–194 g |
| 13,6–23 kg | 194–310 g |
| 23–32 kg | 310–426 g |
| 32–41 kg | 426–543 g |
| 41–50 kg | 543–659 g |
| 50–64 kg | 659–775 g |
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|
| 1–2,3 kg | 19–39 g | 19–39 g |
| 2,3–4,5 kg | 19–39 g | 39–52 g |
| 4,5–9 kg | 39–78 g | 52–103 g |
| 9–13,6 kg | 78–116 g | 103–155 g |
| 13,6–23 kg | 116–233 g | 155–271 g |
| 23–32 kg | 233–310 g | 271–349 g |
| 32–41 kg | 310–388 g | 349–465 g |
| 41–50 kg | 388–465 g | 465–581 g |
| 50–64 kg | 465–620 g | 581–698 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Výrobca rozlišuje:
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Jehněčí moučka (33 %), Burbank brambory, Norkotah brambory, živočišný tuk (kuřecí tuk konzervovaný směsí tokoferolů), rajčatové výlisky, borůvky, maliny, brusinky, kvasnice.
Vitamin A (3a672a) 8410 IU/kg, Vitamin D3 (3a671) 700 IU/kg, Vitamin E (3a700) 47 IU/kg, zinek (3b607) 112 mg/kg, železo (3b108) 72 mg/kg, měď (3b413) 10,4 mg/kg, selen (3b810) 0,125 mg/kg, mangan (3b506) 7 mg/kg, jód (3b203) 1,4 mg/kg. Obsahuje přírodní konzervanty a antioxidanty.
Živočišné proteiny z celkového obsahu proteinů: 78 %
| Hrubá bielkovina | 24 % |
| Hrubý tuk | 13 % |
| Hrubá vláknina | 4 % |
| Hrubý popol | 11 % |
| Vápnik | 1,8 % |
| Fosfor | 1 % |
| Energetická hodnota | 3 409 kcal/kg |
Tabuľka dát
Granule pro psy s jehněčím masem a nízkým obsahem tuku, ideální pro dospělé psy s nadváhou nebo pro psy s nižší...
Prípravok na odstránenie škvŕn a usadenín pod očami psov, mačiek a kožušinových zvierat.