Eminent Dog Light/Weight Control 3 kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Hydina Ostatné
Kompletní bezlepkové krmivo pro obézní psy a psy se sklonem k nadváze. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
10,56 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

1,02 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 10 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

41
index kvality
Vyprodáno

148953
Další varianty
39,21 €

Více informací Eminent Dog Light/Weight Control 3 kg

Krmivo obsahuje minimálně 68 % proteinů živočišného původu. 210 g drůbeží moučky v 1 kg krmiva odpovídá 785 g čerstvého masa.

Receptura je přizpůsobena pro psy se sklonem k nadváze nebo psy, kteří nadváhu již mají. Při správném dávkování krmivo pomáhá dosáhnout ideální tělesné hmotnosti a to díky sníženému energetickému obsahu. Přitom má krmivo dostatečné množství proteinů a tuků pro zabezpečení potřeb organizmu, redukci hmotnosti a její následné udržení.

Ve všech krmivech Eminent jsme se záměrně vyhnuli klasickým obilovinám, které jsme nahradili čirokem a rýží. Krmiva jsou tedy gluten free a proto jsou vhodná pro psy, kteří trpí intolerancí na lepek.

 

Složení: kukuřice, drůbeží moučka (21 %), hrách, čirok (7 %), rýže, sušená jablka (3 %), rostlinná vláknina, lněné semínko, drůbeží tuk, hydrolyzovaná drůbeží játra, psyllium, CLA - konjugovaná kyselina linolová (0,5 %), kokosový olej, MOS (mannanoligosacharidy), FOS (fruktooligosacharidy), beta-glukany, taurin, L-karnitin, bylinný komplex (kopřiva, plod anýzu, Yucca schidigera 0,032 %), glukosamin, chondroitin sulfát, kurkuma, zelený čaj, doplňkové látky (vitaminy, stopové prvky, aminokyseliny).

Analytické složky: hrubý protein 23 %, hrubý tuk 9 %, hrubý popel 6,2 %, hrubá vláknina 8,5 %, Ca 1,4 %, P 1,0 %, lysin 1,25 %, methionin 0,52 %, glukosamin 180 mg/kg, chondroitin sulfát 120 mg/kg.

Doplňkové látky (v 1 kg): Vitaminy: vitamin A (3a672a) 23 000 m. j., vitamin D3 (3a671) 2 000 m. j., vitamin E (alfatokoferol) 450 mg, vitamin C 130 mg, cholin-chlorid 800 mg, taurin 500 mg, L-karnitin 120 mg, biotin 2,8 mg. Stopové prvky: Cu ve formě CuSO4.5H2O (3b405) 15,9 mg, Zn ve formě ZnO (3b603) 165 mg, Mn ve formě MnO (3b502) 50 mg, Fe ve formě FeSO4.H2O (3b103) 140 mg, I ve formě Ca(IO3)2 (3b202) 2,6 mg, Se ve formě Na2SeO3 (3b801) 0,5 mg.

 

Návod na krmení: granule podávejte suché nebo vlhčené vodou či vývarem. Společně s krmivem dejte vždy psovi k dispozici dostatek čerstvé vody. Po použití uzavřete obal a skladujte v suchu a chladu, mimo přímé sluneční záření.

 

Vernostný klub Eminent

Každé ôsme balenie veterinárnej diéty máte zadarmo

  1. Nakúpte 7 balení Eminent VET Diet rovnakej gramáže – 2,5 kg alebo 11 kg.
  2. Stihnite to počas 18 mesiacov a buďte pritom prihlásení k svojmu účtu.
  3. Ôsme balenie sa vám samo objaví v košíku ako darček k objednávke.

Sčítavajú sa všetky diéty z rady VET Diet pre psov aj mačky, stačí držať rovnakú gramáž. Môžete ich kúpiť naraz aj postupne.

Podmienky programu Eminent 7+1

Pes odpočívajúci na koberci

Program sa vzťahuje len na veterinárne diéty Eminent VET Diet – spoznáte ich podľa štítku 7+1 zadarmo pri názve rady.

Produktové rady Eminent pre psov a mačky

Eminent je česká značka od výrobcu Tekro. Celý sortiment tvoria granule v troch úrovniach – od bezlepkovej klasiky cez prémiovú radu s dvoma druhmi mäsa až po veterinárne diéty. Konzervy ani kapsičky značka nerobí.

Neviete, ktorú radu vybrať?

Eminent Dog Adult granule pre psov

Eminent

kompletné bezlepkové krmivá

Základná a najširšia rada značky, v katalógu vedená ako High Premium. Receptúry sú bezlepkové, so sacharidmi z ryže a kukurice, a doplnené o bylinný komplex s žihľavou, anízom a jukou. Imunitu podporujú beta-glukány, MOS a FOS. Pri šteňacej variante výrobca uvádza najmenej 80 % bielkovín živočíšneho pôvodu. V ponuke je pre psov aj mačky, od šteniat po seniorov.

Prezrieť radu Eminent

Eminent Selection granule pre psov

Eminent Selection

75 % bielkovín živočíšneho pôvodu

Prémiová rada postavená vždy na dvoch druhoch mäsa – hovädzie s jahňacím, bravčové s kačacím alebo ryba s hmyzom. Pridaný lososový olej zlepšuje vstrebávanie živín a kvalitu srsti, chondroprotektíva podporujú kĺby a bylinný komplex imunitu. Výrobca uvádza, že 270 g dehydrovaného mäsa zodpovedá zhruba kilogramu mäsa čerstvého.

Prezrieť radu Eminent Selection

Eminent VET Diet diétne granule

Eminent VET Diet 7+1 zadarmo

veterinárne diéty

Diétne krmivá cielené na konkrétne diagnózy – Gastrointestinal/Hypoallergenic, Hepatic, Renal/Urinary, Struvite a pri psoch aj Mobility. Hypoalergénna varianta stojí na kačacom mäse s hydrolyzovaným lososovým proteínom. Nasadzujte ich po dohode s veterinárom. Práve na túto radu platí program 7+1.

Prezrieť radu Eminent VET Diet

Porovnanie radov Eminent

V tabuľke nájdete všetky tri rady vedľa seba aj to, ktorá z nich sa počíta do vernostného programu.

RadaÚroveňPre kohoČím je typickáVernostný program
Eminentvysoko prémiovápre psov, pre mačkyBezlepkové receptúry s bylinným komplexomnie je v programe
Eminent Selectionprémiovápre psov, pre mačkyDva druhy mäsa, lososový olej, kĺbová výživanie je v programe
Eminent VET Dietveterinárna diétapre psov, pre mačkyDiétne receptúry podľa diagnózy7+1 · 2,5 a 11 kg

Údaje o zložení uvádza výrobca pre jednotlivé produkty. Konkrétne hodnoty nájdete vždy v záložke Zloženie pri danom krmive.

Eminent robí aj doplnky výživy a drobnosti do domácnosti

Okrem granúl nájdete pri značke kĺbovú výživu Chondro CBD a Chondro Forte+, doplnky Immunity Supra, Dermo a Dental Care, lososové oleje SalmoActive+ a SalmoVital, maškrty Collagen Strips, mlieko pre šteniatka aj mačiatka a podstielku.

Odporúčané dávkovanie krmiva Eminent Dog Light/Weight Control 3 kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka
1 kg 45 g 55 g
5 kg 85 g 105 g
10 kg 140 g 190 g
15 kg 190 g 240 g
20 kg 240 g 290 g
25 kg 265 g 340 g
35 kg 370 g 465 g
45 kg 475 g 570 g
60 kg 590 g 740 g
80 kg 675 g 845 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
1 kg 80 kg

Hodnotenie krmiva Eminent Dog Light/Weight Control 3 kg

41 / 100
nízka Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza len všeobecné kategórie (napr. ‚hydinové‘, ‚rybie‘) bez konkrétneho druhu zvieraťa.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 49 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Živočíšne bielkoviny tvoria 68 % všetkých bielkovín v krmive.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Receptúra uvádza kĺbovú surovinu (napr. slávka, chrupavka) bez množstva — bez uvedenej dávky ju nebodujeme.
  • Obsahuje beta-glukány. Zatiaľ ich nebodujeme — ich samostatné hodnotenie pripravujeme.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
31,5 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
23,0 g v 100 g krmiva, z toho 16,3 g živočíšnych výrobca uvádza 68 % · ✓ sedí s naším výpočtom
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
21 % sušené
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
16,3 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
6,7 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
1,3 z 15 bodov · odhad z typu surovín
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
23,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
7,1 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
3,7 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
49 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
2,8 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
2,0 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
3,3 z 5 bodov 4 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
−2,3 bodu

Čo je v granuli

  • bielkoviny 23 %
  • tuk 9 %
  • sacharidy (dopočet) 43.3 %
  • vláknina a popol 14.7 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotené z úplných údajov výrobcu.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Eminent Dog Light/Weight Control 3 kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Kukuřice, dehydrované drůbeží maso (21 %), hrách, čirok (7 %), rýže, sušená jablka, rostlinná vláknina, lněné semínko, drůbeží tuk, hydrolyzovaná drůbeží játra, psyllium, CLA - konjugovaná kyselina linolová, kokosový olej, MOS (mannanoligosacharidy), FOS (fruktooligosacharidy), beta-glukany, taurin, L-karnitin, bylinný komplex (kopřiva, plod anýzu, Yucca schidigera), glukosamin, chondroitin sulfát, kurkuma, zelený čaj, doplňkové látky (vitaminy, stopové prvky, aminokyseliny).

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitaminy: vitamin A (3a672a) 23 000 m. j., vitamin D3 (3a671) 2 000 m. j., vitamin E (alfatokoferol) 450 mg, vitamin C 130 mg, cholin-chlorid 800 mg, taurin 500 mg, L-karnitin 120 mg, biotin 2,8 mg. Stopové prvky: Cu ve formě CuSO4.5H2O (3b405) 15,9 mg, Zn ve formě ZnO (3b603) 165 mg, Mn ve formě MnO (3b502) 50 mg, Fe ve formě FeSO4.H2O (3b103) 140 mg, I ve formě Ca(IO3)2 (3b202) 2,6 mg, Se ve formě Na2SeO3 (3b801) 0,5 mg.

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

CLA (konjugovaná kyselina linolová) 0,5 %; MOS (mannanoligosacharidy); FOS (fruktooligosacharidy); beta-glukany; Yucca schidigera 0,032 %; L-karnitin; taurin; 210 g dehydrovaného drůbežího masa v 1 kg krmiva odpovídá 785 g čerstvého masa

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 23 %
Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín 68 %
Hrubý tuk 9 %
Hrubá vláknina 8,5 %
Hrubý popol 6,2 %
Vápnik 1,4 %
Fosfor 1 %
Omega-3 0,2 %
Omega-6 2,2 %
148953

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Puppy (do 1 roka)
Senior (nad 7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hydina
Ostatné
Kvalita krmiva
Prémiové
Špecifické potreby
Light-psy s nadváhou
Řada krmiva
Eminent High Premium
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Eminent Dog Light/Weight Control 3 kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.