Petkult dog Low Calories lamb M/L 12kg

  • Pes
  • Stredné plemená (10-25kg)
  • Jahňacie Morčacie
Kompletní krmivo pro dospělé psy (starší 12 měsíců) s nízkou fyzickou aktivitou středních a velkých plemen. Více o produktu
Hodnotenie
    Akční nabídka k nákupu
  • DARČEK podľa vlastného výberu
83,58 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

1,75 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 47 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

57
index kvality
2 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 08.12.2027
Stav
Poslední 2 kusy skladem

Kúpou tohto produktu získate 501 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 501 points.
1101199

Více informací Petkult dog Low Calories lamb M/L 12kg

Kompletní krmivo pro dospělé psy (starší 12 měsíců) s nízkou fyzickou aktivitou středních a velkých plemen

  • se sklonem k tloustnutí nebo nadváze a pro seniory (starší 8 let) s váhou vyšší než 10kg
  • obsahuje o 20 % méně kalorií než krmivo pro dospělé psy ze stejné řady
  • obsahuje živočišné bílkoviny bez umělých barviv, příchutí a konzervantů, bez hovězího masa, vajec, mléčných výrobků, soli, kukuřice, pšenice a sóji
  • podporuje zdravé trávení, podporuje vývoj očí a mozku
  • podporuje vývoj kloubů
  • pomáhá imunitnímu systému

Pohodlíčko na gaučíčku, ve stále skvělé formě.

SLOŽENÍ: jehněčí (30%, z dehydrované jehněčí bílkoviny), dehydrované krůtí maso, rýže 15%, hrách, hnědá rýže 14%, hrachový protein, pivovarské kvasnice, lněné semínko, živočišný tuk (krocan), sušená čekanka 2% (přírodní zdroj FOS a inulin), minerální látky, lososový olej, sušený antarktický kril 0,5 % (přírodní zdroj EPA a DHA), sušená jablka, karobová mouka 1 %, celulóza, glukosamin hydrochlorid 1000 mg/kg, chondroitin sulfát 1000 mg/kg, sušená brusinka, Yucca schidigera 300 mg/kg, směs suchých bylin 300 mg/kg (Rosmarinus sp., Curcuma sp., Citrus sp., Eugenia sp.), MSM (methylsulfonylmethan) 40 mg/kg.

ANALYTICKÉ SLOŽKY: bílkoviny 31%, obsah tuku 9%, omega-6 mastné kyseliny 1,41%, omega-3 mastné kyseliny 0,85%, hrubý popel 9%, vláknina 5,5%, vlhkost 9%, vápník (Ca) 2,2%, fosfor ( P) 1,3 %. *% bílkovin pocházejících ze složek živočišného původu: > 60,5 %.

DOPLŇKOVÉ LÁTKY/KG:

Nutriční doplňkové látky: vitamín A 20000UI, vitamín D3 2000UI, vitamín E 150 mg, taurin 1000 mg, železo (síran železnatý (II) (monohydrát) ) 90 mg, měď (síran měďnatý (II) (pentahydrát)) 13 mg, zinek (13 mg, síran zinečnatý (II) (monohydrát) – chelát zinku aminokyselin (II)) 100 mg, mangan (síran manganatý (II)) 40 mg, jód (jodid draselný) 1,5 mg, selen (seleničitan sodný) 0,2 mg. Technologické doplňkové látky: antioxidanty (tokoferolové extrakty z rostlinných olejů (1b306(i)).

Metabolizovatelná energie: 3253 kcal/kg.

KRMNÉ INDIKACE A PODMÍNKY SKLADOVÁNÍ: přizpůsobte množství krmiva s ohledem na jeho potřeby: kontrola hmotnosti (dospělí psi) nebo udržování hmotnosti (senioři).

Dávkování krmiva pro psy

Dospělí psi s nízkou úrovní fyzické aktivity
Velikost Váha psa (kg) Doporučená denní dávka (g)
Střední 10 151
Střední 15 198
Střední 20 240
Střední 25 279
Velká 30 315
Velká 40 382
Velká 50 443
Velká 60 501
Starší psi
Velikost Váha psa (kg) Doporučená denní dávka (g)
Střední 10 158
Střední 15 207
Střední 20 251
Střední 25 292
Velká 30 330
Velká 40 400
Velká 50 464
Velká 60 525

Odporúčané dávkovanie krmiva Petkult dog Low Calories lamb M/L 12kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka
10 kg 151 g 158 g
15 kg 198 g 207 g
20 kg 240 g 251 g
25 kg 279 g 292 g
30 kg 315 g 330 g
40 kg 382 g 400 g
50 kg 443 g 464 g
60 kg 501 g 525 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
10 kg 60 kg

Hodnotenie krmiva Petkult dog Low Calories lamb M/L 12kg

57 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Pri jednej forme mäsovej suroviny výrobca neuvádza percentuálny podiel.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 4 % v sušine.
  • Glukozamín 1 000 mg/kg — nad našou hranicou pre uznanie kĺbovej podpory (1 000 mg/kg).
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Živočíšne bielkoviny tvoria 60,5 % všetkých bielkovín v krmive.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.
  • Živočíšna surovina je deklarovaná výhradne alebo prevažne v spracovanej podobe (sušené mäso, múčky, proteínové koncentráty).

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
26,9 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
31,0 g v 100 g krmiva, z toho 18,8 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
sušené (bez %) · 30 % koncentrát
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
áno
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
nemožno spoľahlivo odhadnúť Niektoré údaje z etikety spoľahlivo zistiť nejdú. Tam, kde si nie sme istí, netvrdíme číslo — priznaná neistota je poctivejšia než sebaistý odhad. Zistiť viac →
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
12,2 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
3,8 z 15 bodov
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
23,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
0,0 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
8,8 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
40 % v sušine
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
low grain
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
11,9 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
5,5 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
áno (spĺňa našu hranicu) · glukozamín 1 000 mg/kg
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
5,0 z 5 bodov 6 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
−0,8 bodu

Čo je v granuli

  • bielkoviny 31 %
  • tuk 9 %
  • sacharidy (dopočet) 36.5 %
  • vláknina a popol 14.5 %
  • voda 9 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotené z úplných údajov výrobcu.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Petkult dog Low Calories lamb M/L 12kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Jehněčí (30 %, z dehydrované jehněčí bílkoviny), dehydrované krůtí maso, rýže 15 %, hrách, hnědá rýže 14 %, hrachový protein, pivovarské kvasnice, lněné semínko, živočišný tuk (krocan), sušená čekanka 2 % (přírodní zdroj FOS a inulin), minerální látky, lososový olej, sušený antarktický kril 0,5 % (přírodní zdroj EPA a DHA), sušená jablka, karobová mouka 1 %, celulóza, glukosamin hydrochlorid 1000 mg/kg, chondroitin sulfát 1000 mg/kg, sušená brusinka, Yucca schidigera 300 mg/kg, směs suchých bylin 300 mg/kg (Rosmarinus sp., Curcuma sp., Citrus sp., Eugenia sp.), MSM (methylsulfonylmethan) 40 mg/kg.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamin A 20000 IU, vitamin D3 2000 IU, vitamin E 150 mg, taurin 1000 mg, železo (síran železnatý (II) (monohydrát)) 90 mg, měď (síran měďnatý (II) (pentahydrát)) 13 mg, zinek (síran zinečnatý (II) (monohydrát) – chelát zinku aminokyselin (II)) 100 mg, mangan (síran manganatý (II)) 40 mg, jód (jodid draselný) 1,5 mg, selen (seleničitan sodný) 0,2 mg. Technologické doplňkové látky: antioxidanty (tokoferolové extrakty z rostlinných olejů (1b306(i))).

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

Yucca schidigera 300 mg/kg; MSM (methylsulfonylmethan) 40 mg/kg; sušená čekanka 2 % (přírodní zdroj FOS a inulin); sušený antarktický kril 0,5 % (přírodní zdroj EPA a DHA)

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 31 %
Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín 60,5 %
Hrubý tuk 9 %
Hrubá vláknina 5,5 %
Hrubý popol 9 %
Vlhkosť 9 %
Vápnik 2,2 %
Fosfor 1,3 %
Omega-3 0,85 %
Omega-6 1,41 %
Energetická hodnota 3 253 kcal/kg

Doplnkové látky (na kg krmiva)

Glukozamín 1 000 mg/kg
Chondroitín 1 000 mg/kg
1101199

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Senior (nad 7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Jahňacie
Morčacie
Kvalita krmiva
Low grain
Superprémiové
Špecifické potreby
Hypoallergénne-citlivé trávenie
Light-psy s nadváhou
Mobility-podpora kĺbov
Sensitive skin - péče o kůži a srst
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Petkult dog Low Calories lamb M/L 12kg (2)
Hodnotenie
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.