Essential Contour Small 2,5kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Hydina Kačica
První dietní bezobilné krmivo na trhu určené pro psy po kastraci. Vhodné taktéž pro jedince, kteří mají problémy s nadváhou. Oproti většímu balení jsou granulky v této variantě menší a krmivo je tak obecně vhodné pro menší psy. Vysoký podíl čerstvých surovin. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
25,07 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

2,26 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 11 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

82
index kvality
7 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 18.06.2027

150148

Více informací Essential Contour Small 2,5kg

Čerstvá Gressinghamská kachna, kuřecí maso, pstruh ze svěžích skotských řek, losos, snížený obsah tuku. Essential Contour je krmivo vyvinuto speciálně pro psy trpící nadváhou nebo ty, kteří k tomu mají opakovaně tendenci. Navíc se jedná o první bezobilné dietní krmivo na trhu určené pro psy po kastraci či sterilizaci. Tyto zákroky mají velký vliv na stravovací návyky, protože duševní rozpoložení psa a jeho hormonální hladina se zásadně změní. Balení Contour pomůže tuto nerovnováhu napravit. Navíc zajistí pocit sytosti a při správném dávkování zamezí přejídání, které obvykle vede ke zmiňované nadváze.

 

Složení

Kuřecí a kachní, losos, pstruh, vejce (vše dohromady 78 % / 45 % čerstvé), sladké brambory, brambory, hrášek, lněné semeno, vojtěška, vláknina z hrachu, probiotické kultury: MOS, FOS, glukosamin, chondroitin (vše z přírodních zdrojů), MSM (z přírodních zdrojů), brusinky, acai, borůvky, moruše, jablko, rajče, pomeranč, hruška, mrkev, špenát, květák, mořské řasy, extrakt z měsíčku lékařského, zelený čaj, zázvor.

 

Analytické složky

Hrubý protein 33 %, hrubý tuk 13 %, popelovina 8 %, vláknina 4,5 % vlhkost 8,5 %, omega-6 kyseliny 2,2 %, omega-3 kyseliny 1,4%, vápník 1,8 %, fosfor 1,4 %, glukosamin 0,09 %, chondroitin 0,07 %, energetická hodnota 3425 kcal/kg.

 

Doplňkové látky

Vitamin A 15 000 IU/kg, vitamin D3 2000IU/kg, taurin 1500 mg/kg, železo 333 mg/kg, mangan 233 mg/kg, zinek 233 mg/kg, měď 150 mg/kg, jód 1,6 mg/kg, selen 0,67 mg/kg, obsahuje přírodní konzervant (rozmarýn) a přírodní antioxidanty.

 

Tipy, triky

Krmivo zavádějte do stravy během 4-7 dní postupně, protože tato skvělá změna stravování znamená nový životní styl vašeho psa. V prvním týdnu se proto nelekejte, když bude trpět zvýšeným nadýmáním, vše je v pořádku. Stolice může být v prvním týdnu trochu měkčí. Nebuďte ani překvapeni, pokud váš pes svou normální porci nedojí. Není to kvůli chuti, ale proto, že krmiva Essentials jsou sytější. Pokud by byl i tak vybíravější, zkuste porci zalít troškou teplé vody nebo zakapat Essential Omega-3 olejem. Postupně si zvykne a vy se můžete radovat - dopřáli jste mu šanci žit vyvážený život naplno. Vítejte v rodině Essentials!

Odporúčané dávkovanie krmiva Essential Contour Small 2,5kg

Hmotnosť psa Denná dávka
2 kg 45 g
5 kg 80 g
10 kg 140 g
15 kg 180 g
20 kg 225 g
25 kg 270 g
30 kg 310 g
40 kg 390 g
50 kg 465 g
60 kg 530 g
70 kg 600 g
80 kg 660 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
2 kg 80 kg

Hodnotenie krmiva Essential Contour Small 2,5kg

82 / 100
vynikajúca Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 36 % v sušine.
  • Glukozamín 900 mg/kg — pod našou hranicou pre plné uznanie kĺbovej podpory (1 000 mg/kg).
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín; pri receptúre postavenej na čerstvom mäse počítame s neutrálnou empirickou hodnotou takýchto krmív.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s vysokou istotou — etiketa uvádza množstvo pri prevažnej väčšine živočíšnych surovín.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Väčšinu deklarovanej živočíšnej suroviny (78 %) tvorí čerstvé alebo mrazené mäso.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
60,0 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
33,0 g v 100 g krmiva, z toho 31,1 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
78 % čerstvé
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
31,1 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
1,9 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
15,0 z 15 bodov · odhad z typu surovín vysoká istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
33,0 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
12,0 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
11,2 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
36 % v sušine
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
2,8 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
3,7 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou) · glukozamín 900 mg/kg
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
4,2 z 5 bodov 5 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 33 %
  • tuk 13 %
  • sacharidy (dopočet) 33 %
  • vláknina a popol 12.5 %
  • voda 8.5 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Essential Contour Small 2,5kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Kuřecí a kachní, losos, pstruh, vejce (vše dohromady 78 % / 45 % čerstvé), sladké brambory, brambory, hrášek, lněné semeno, vojtěška, vláknina z hrachu, probiotické kultury: MOS, FOS, glukosamin, chondroitin (vše z přírodních zdrojů), MSM (z přírodních zdrojů), brusinky, acai, borůvky, moruše, jablko, rajče, pomeranč, hruška, mrkev, špenát, květák, mořské řasy, extrakt z měsíčku lékařského, zelený čaj, zázvor.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamin A 15 000 IU/kg, vitamin D3 2 000 IU/kg, taurin 1 500 mg/kg, železo 333 mg/kg, mangan 233 mg/kg, zinek 233 mg/kg, měď 150 mg/kg, jód 1,6 mg/kg, selen 0,67 mg/kg, obsahuje přírodní konzervant (rozmarýn) a přírodní antioxidanty.

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 33 %
Hrubý tuk 13 %
Hrubá vláknina 4,5 %
Hrubý popol 8 %
Vlhkosť 8,5 %
Vápnik 1,8 %
Fosfor 1,4 %
Omega-3 1,4 %
Omega-6 2,2 %
Energetická hodnota 3 425 kcal/kg

Doplnkové látky (na kg krmiva)

Glukozamín 900 mg/kg
Chondroitín 700 mg/kg
150148

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hydina
Kačica
Kvalita krmiva
Superprémiové
Špecifické potreby
Kastrované psy
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Essential Contour Small 2,5kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.