- Pes
Obsahuje všechny vitamíny a minerální látky přírodního původu, které potřebuje pes krmený syrovým masem k pokrytí...
1,08 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 54 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 63 namiesto vašich 50.
Lepšia kvalita
Index kvality
Výhodnejšia cena
Index kvality
1,08 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 54 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Za studena lisované kompletní krmivo obsahující všechny živiny potřebné pro dospělé psy středních a velkých plemen - Ryba
Za studena lisované krmivo je vhodné
Dodržujte postupný přechod na tento druh granulí. Zajistěte přístup k čerstvé vodě.
SLOŽENÍ: Dehydrované středomořské ryby (31 %), sušené batáty, sušené brambory, rybí tuk (14 %), ovesné vločky (8 %), kukuřičné vločky, sušená dýně (2 %), sušená mrkev (1,2 %), lněné semínko , extrakt z čekanky, sušené bylinky, beta glukany, glukosamin, chondroitin sulfát, směs vitamínů a minerálů.
ANALYTICKË SLOŽENÍ: Hrubý protein 24%, Hrubý tuk 14%, Hrubá vláknina 3,2%, Hrubý popel 6,7%, Vápník 1,1%, Fosfor 0,85%, Sodík 0,15%, Vlhkost max. 10 % .
DOPLŇKOVÉ LÁTKY: Nutriční/kg: Vitamin A 17331 IU, Vitamin D3 1733 IU, Vitamin E 173 mg, Vitamin B1 5,09 mg, Vitamin B2 9 mg, Vitamin B6 6,9 mg, Vitamin B12 0,07 mg, Vitamin C 121 mg, Niacin 43,1 mg, Kyselina pantotenová 17,8 mg, Kyselina listová 0,69 mg, Biotin 0,43 mg, Jód 4,6 mg, Selen 0,38 mg, Železo 101 mg, Měď 12,1 mg, Zinek 129 mg, Mangan 12,1 mg, Cholinchlorid 1872 mg/Chokositamin 4 mg, Glun 4 mg sulfát 353 mg/kg
Technologické: Antioxidanty (výtažky bohaté na tokoferol z rostlinných olejů).
Metabolizovatelná energie: 3840 kcal/kg.
Krmný a skladovací návod: Podávejte podle fyzické kondice zvířete, zajistěte přístup k čerstvé vodě.
K dávkování nepoužívejte odměrky na extrudované granule, granule lisované za studena jsou mnohem těžší, řiďte se hmotností (viz referenční tabulka níže).
Datum minimální trvanlivosti a číslo šarže jsou uvedeny na obalu.
Skladujte na chladném a suchém místě, mimo přímé sluneční světlo.
|
Dog adult weight Hmotnosť v dospelosti Waga w wiekudorosłym (kg) |
10 |
12 |
15 |
20 |
25 |
30 |
35 |
40 |
50 |
|
Food/day Krmná dávka/den Dawkakarmy/dzien (g) |
125 |
145 |
165 |
220 |
250 |
270 |
300 |
350 |
410 |
| Hmotnosť psa | Denná dávka |
|---|---|
| 10 kg | 125 g |
| 12 kg | 145 g |
| 15 kg | 165 g |
| 20 kg | 220 g |
| 25 kg | 250 g |
| 30 kg | 270 g |
| 35 kg | 300 g |
| 40 kg | 350 g |
| 50 kg | 410 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Dehydrované středomořské ryby (31 %), sušené batáty, sušené brambory, rybí tuk (14 %), ovesné vločky (8 %), kukuřičné vločky, sušená dýně (2 %), sušená mrkev (1,2 %), lněné semínko, extrakt z čekanky, sušené bylinky, beta-glukany, glukosamin, chondroitin sulfát, směs vitamínů a minerálů.
Vitamin A 17331 IU/kg, Vitamin D3 1733 IU/kg, Vitamin E 173 mg/kg, Vitamin B1 5,09 mg/kg, Vitamin B2 9 mg/kg, Vitamin B6 6,9 mg/kg, Vitamin B12 0,07 mg/kg, Vitamin C 121 mg/kg, Niacin 43,1 mg/kg, Kyselina pantotenová 17,8 mg/kg, Kyselina listová 0,69 mg/kg, Biotin 0,43 mg/kg, Jód 4,6 mg/kg, Selen 0,38 mg/kg, Železo 101 mg/kg, Měď 12,1 mg/kg, Zinek 129 mg/kg, Mangan 12,1 mg/kg, Cholinchlorid 1872 mg/kg. Technologické: Antioxidanty (výtažky bohaté na tokoferol z rostlinných olejů).
Beta-glukany (obsah ve složení); Glukosamin (obsah ve složení); Chondroitin sulfát (obsah ve složení)
| Hrubá bielkovina | 24 % |
| Hrubý tuk | 14 % |
| Hrubá vláknina | 3,2 % |
| Hrubý popol | 6,7 % |
| Vlhkosť | 10 % |
| Vápnik | 1,1 % |
| Sodík | 0,15 % |
| Fosfor | 0,85 % |
| Energetická hodnota | 3 840 kcal/kg |
Tabuľka dát
Obsahuje všechny vitamíny a minerální látky přírodního původu, které potřebuje pes krmený syrovým masem k pokrytí...
Vetramil Auris sú ušné kvapky na báze medu v kombinácii s propylén glykolom. Med vo Vetramilu má vysoký obsah enzýmov...