Agil Adult All Breed Low Grain Beef,Lamb,Tuna 2kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Jahňacie Hovädzie Ryba
Kompletní superpremiové krmivo pro dospělé psy velkých plemen, s hovězím masem, jehněčím a tuňákem. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
8,64 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

1,30 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 6 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

60
index kvality
11 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 11.08.2027

Kúpou tohto produktu získate 43 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 43 points.
148314
Další varianty

Více informací Agil Adult All Breed Low Grain Beef,Lamb,Tuna 2kg

Správná skladba a kvalita proteinů je u velkých plemen velmi důležitá. Vysoký podíl čistého hodnotného hovězího masa je proto vhodně doplněn o jehněčí a lososové maso, což zajišťuje optimální kombinaci nezbytných aminokyselin a zároveň výrazně zvyšuje chutnost této stravy. Pro výživu velkých a obřích plemen má zásadní význam dostatečná a správná kloubní výživa ve formě přírodního chondroitinu a glucosaminu, zaručující bezvadnou funkci pohybového aparátu, vaziv a kloubů.

Složení:
Hovězí 54% (čerstvé hovězí 35%, dehydrované hovězí 12%, hovězí moučka 7%), hrách, domácí zelenina (čerstvá, sušená, extrakt) – mrkev, rajčata, zelený hrášek, zelený špenát, drůbeží tuk, jehněčí moučka 9%, vařená rýže, sušené řepné řízky, tuňáková moučka 7%, hydrolyzovaná drůbeží játra, bramborové vločky, domácí ovoce (čerstvé, sušené, ovocný extrakt) – jablka, hrušky, švestky, brusinky, borůvky, sušené pivovarské kvasnice, lněné semeno, slunečnicový olej, celá vejce, sušené bylinné výtažky (rozmarýn, měsíček lékařský, bazalka) zelený čaj, výtažky z meruněk, Yucca shidigera 125mg/ kg, chondroitin, glukosamin.


Analytické složky:
Protein – 27 %, hrubý tuk – 17 %, hrubá vláknina – 3,5 %, hrubý popel – 7,4 %, vápník – 1,3 %, fosfor – 1,1 %, vlhkost 10 %.

Nutriční doplňkové látky v 1kg:
Vitamíny: Vit. A – 13.500 I.U., vit. D3 – 1.200 I.U. vit. E (alfatokoferol) – 300mg, vit. B1 – 5mg, vit. B2 – 16mg, vit. B12 - 75 µg, biotin - 500 µg, kys.listová - 1 mg, niacinamid - 60 mg, pantotenan vápenatý - 20mg, cholinchlorid - 1300 mg.

Stopové prvky:
E1 železo (jako síran železnatý monohydrát) - 200mg, E5 mangan (jako oxid manganatý) - 72mg, E6 zinek (jako chelát zinku a oxid zinečnatý) – 200mg, E4 měď (jako oxid měďnatý) - 25mg, E2 jod (jako jodičnan vápenatý) - 2,5mg, E8 selen (jako seleničitan sodný) - 0,3 mg, Chondroitin -75mg, Glucosamin - 350 mg. Technologické doplňkové látky: s antioxidanty. 

Odporúčané dávkovanie krmiva Agil Adult All Breed Low Grain Beef,Lamb,Tuna 2kg

Hmotnosť psa Denná dávka
2 kg 50–60 g
6 kg 105–130 g
10 kg 155–190 g
15 kg 200–280 g
20 kg 270–330 g
25 kg 300–380 g
30 kg 345–425 g
40 kg 425–520 g
60 kg 540–630 g
70 kg 625–800 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
2 kg 70 kg

Hodnotenie krmiva Agil Adult All Breed Low Grain Beef,Lamb,Tuna 2kg

60 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Pri jednej forme mäsovej suroviny výrobca neuvádza percentuálny podiel.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 4 % v sušine.
  • Glukozamín 350 mg/kg — pod našou hranicou pre plné uznanie kĺbovej podpory (1 000 mg/kg).
  • Výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín a z etikety ho nemožno odhadnúť; v tejto časti hodnotenia počítame s neutrálnou empirickou hodnotou.
  • Výrobca množstvo omega-3 mastných kyselín nedeklaruje — blok Mastné kyseliny má preto len základnú hodnotu.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.
  • Živočíšna surovina je deklarovaná výhradne alebo prevažne v spracovanej podobe (sušené mäso, múčky, proteínové koncentráty).
  • Výrobca nad rámec povinných údajov uvádza 3 z 10 sledovaných hodnôt (napríklad vápnik, energiu alebo omega-3).

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
47,5 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
29,0 g v 100 g krmiva, z toho 27,4 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
čerstvé (bez %) · 16 % sušené
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
27,4 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
1,6 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
12,4 z 15 bodov · odhad z typu surovín
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
23,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
12,0 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
8,8 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
40 % v sušine
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
low grain
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
1,4 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
0,6 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou) · glukozamín 350 mg/kg
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
nie
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
2,5 z 5 bodov 3 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
−0,8 bodu

Čo je v granuli

  • bielkoviny 29 %
  • tuk 14 %
  • sacharidy (dopočet) 36.1 %
  • vláknina a popol 10.9 %
  • voda 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Agil Adult All Breed Low Grain Beef,Lamb,Tuna 2kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Hovězí 55 % (čerstvé hovězí 35 %, dehydrované hovězí 13 %, hovězí moučka 7 %), hrách, domácí zelenina (čerstvá, sušená, extrakt) – mrkev, rajčata, zelený hrášek, zelený špenát, drůbeží tuk, jehněčí moučka 9 %, vařená rýže, sušené řepné řízky, lososová moučka 7 %, hydrolyzovaná drůbeží játra, bramborové vločky, domácí ovoce (čerstvé, sušené, ovocný extrakt) – jablka, hrušky, švestky, brusinky, borůvky, červené hrozny, sušené pivovarské kvasnice, lněné semeno, slunečnicový olej, celá vejce, sušené bylinné výtažky (rozmarýn, měsíček lékařský, bazalka), zelený čaj, výtažky z meruněk, Yucca schidigera 125 mg/kg, chondroitin, glukosamin.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamíny: Vit. A – 13 500 I.U., Vit. D3 – 1 200 I.U., Vit. E (alfatokoferol) – 300 mg, Vit. B1 – 5 mg, Vit. B2 – 16 mg, Vit. B12 – 75 μg, Biotin – 500 μg, Kys. listová – 1 mg, Niacinamid – 60 mg, Pantotenan vápenatý – 20 mg, Cholinchlorid – 1 300 mg. Stopové prvky: E1 železo (jako síran železnatý monohydrát) – 200 mg, E5 mangan (jako oxid manganatý) – 72 mg, E6 zinek (jako chelát zinku a oxid zinečnatý) – 200 mg, E4 měď (jako oxid měďnatý) – 25 mg, E2 jod (jako jodičnan vápenatý) – 2,5 mg, E8 selen (jako seleničitan sodný) – 0,3 mg.

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

Yucca schidigera 125 mg/kg; hovězí 55 % (čerstvé 35 %, dehydrované 13 %, moučka 7 %)

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 29 %
Hrubý tuk 14 %
Hrubá vláknina 3,5 %
Hrubý popol 7,4 %
Vlhkosť 10 %
Vápnik 1,3 %
Fosfor 1,1 %

Doplnkové látky (na kg krmiva)

Glukozamín 350 mg/kg
Chondroitín 75 mg/kg
148314

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hovädzie
Jahňacie
Ryba
Kvalita krmiva
Grain free
Superprémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Hypersenzitívne-Krmivá BEZ obilia
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Agil Adult All Breed Low Grain Beef,Lamb,Tuna 2kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.