PROSPERA Plus Mini Adult 8kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Hydina Monoprotein
Superprémiové kompletné krmivo kuracie s ryžou pre dospelých psov vo veku 1-7 rokov, malých a trpasličích plemien (1-10 kg). Více o produktu
Hodnotenie
    Akční nabídka k nákupu
35,36 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

4,42 € za kg Nastaviť môjho psa

Vypočítame cenu za deň práve pre neho.

61
index kvality
Vyprodáno

1100820

Více informací PROSPERA Plus Mini Adult 8kg

Superprémiové kompletné krmivo kuracie s ryžou pre dospelé psy (1-7 rokov) malých a trpasličích plemien (1-10 kg).
PROSPERA PLUS Mini Adult je superpremiové krmivo bohaté na vysoko kvalitné kuracie mäso, ktoré zaručuje lepšie trávenie dospelých psov malých plemien. Ingrediencie obsiahnuté v receptúre, fruktooligosacharidy a extrakt z kvasníc, posilňujú imunitu vášho psa. Prírodné Omega 3 mastné kyseliny z rybieho tuku spoločne s pupalkovým olejom zase prispievajú k zdravej srsti a krásnej koži.
ZLOŽENIE: kura 35% (sušené kuracie 30%, sušená kuracia bielkovina 5%), ryža, kukurica, kurací tuk 9%, kvasnice, repné rezne, rybí tuk 1% (zdroj omega-3 mastných kyselín), minerál ,1 %, fruktooligosacharidy (100 mg/kg), kvasničný extrakt (zdroj mannán-oligosacharidov 90 mg/kg), výťažok z rozmarínu (50 mg/kg), citrusový extrakt (50 mg/kg).
ANALYTICKÉ ZLOŽKY: hrubý proteín 28,0 %, obsah tuku 18,0 %, vlhkosť 10,0 %, hrubý popol 7,8 %, hrubá vláknina 2,6 %, vápnik 1,7 %, fosfor 1,3 %, sodík 0,2%, horčík 0,09%.
NUTRIČNÉ DOPLNKOVÉ LÁTKY NA 1 KG: vitamín A (3a672a) 14 000 IU, vitamín D3 (E671) 1 200 IU, vitamín E (α-tokoferol) (3a700) 300 mg, vitamín B1 ( B2 6 mg, vitamín B6 (3a831) 1 mg, vitamín B12 0,04 mg, zinok (E6) 80 mg, železo (E1) 60 mg, mangán (E5) 35 mg, jód (3b201) 0,5 mg, meď (E4) 12 mg, selén (3b8.10) 0,2 mg. Obsahuje antioxidanty schválené EÚ.
METABOLIZOVATEĽNÁ ENERGIA: 3 880 kcal/kg. Omega-3: 0,28%, Omega-6: 2,55%.

Odporúčané dávkovanie krmiva PROSPERA Plus Mini Adult 8kg

Hmotnosť psa Denná dávka
1 kg 20 g
2 kg 35 g
4 kg 60 g
5 kg 70 g
6 kg 80 g
8 kg 100 g
9 kg 105 g
10 kg 115 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
1 kg 10 kg

Hodnotenie krmiva PROSPERA Plus Mini Adult 8kg

61 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 37 % v sušine.
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín; z deklarovaných surovín ho odhadujeme na 78 %.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s vysokou istotou — etiketa uvádza množstvo pri prevažnej väčšine živočíšnych surovín.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Živočíšna surovina je deklarovaná výhradne alebo prevažne v spracovanej podobe (sušené mäso, múčky, proteínové koncentráty).
  • Výrobca nad rámec povinných údajov uvádza 6 z 10 sledovaných hodnôt (napríklad vápnik, energiu alebo omega-3).

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
33,7 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
28,0 g v 100 g krmiva, z toho 20,1 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
30 % sušené · 5 % koncentrát
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
20,1 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
7,9 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
5,1 z 15 bodov · odhad z typu surovín vysoká istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
23,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
5,5 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
10,4 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
37 % v sušine
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
9,2 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
3,1 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
5,0 z 5 bodov 6 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 28 %
  • tuk 18 %
  • sacharidy (dopočet) 33.6 %
  • vláknina a popol 10.4 %
  • voda 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie PROSPERA Plus Mini Adult 8kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

kuře 30 % (sušené kuřecí 30 %, sušená kuřecí bílkovina 5 %), rýže, kukuřice, kuřecí tuk 9 %, kvasnice, řepné řízky, rybí tuk 1 % (zdroj omega-3 mastných kyselin), minerály, pupalkový olej 0,1 %, fruktooligosacharidy (100 mg/kg), kvasničný extrakt (zdroj mannan-oligosacharidů 90 mg/kg), výtažek z rozmarýnu (50 mg/kg).

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

vitamín A (3a672a) 14 000 IU/kg, vitamín D3 (E671) 1 200 IU/kg, vitamín E (alfa-tokoferol) (3a700) 300 mg/kg, vitamín B1 (3a821) 1 mg/kg, vitamín B2 6 mg/kg, vitamín B6 (3a831) 1 mg/kg, vitamín B12 0,04 mg/kg, zinek (E6) 80 mg/kg, železo (E1) 60 mg/kg, mangan (E5) 35 mg/kg, jód (3b201) 0,5 mg/kg, měď (E4) 12 mg/kg, selen (3b8.10) 0,2 mg/kg. Obsahuje antioxidanty schválené EU.

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

hořčík 0,09 %; FOS 100 mg/kg; MOS 90 mg/kg

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 28 %
Hrubý tuk 18 %
Hrubá vláknina 2,6 %
Hrubý popol 7,8 %
Vlhkosť 10 %
Vápnik 1,7 %
Sodík 0,2 %
Fosfor 1,3 %
Omega-3 0,28 %
Omega-6 2,55 %
Energetická hodnota 3 880 kcal/kg
1100820

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hydina
Monoprotein
Kvalita krmiva
Superprémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre PROSPERA Plus Mini Adult 8kg (3)
Hodnotenie
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.