- Pes Kôň Fretka Prasa Dobytok Hydina Králik Papagáje, drobní exoti Ovce
Hydrogel určený pro ošetření poraněné kůže a sliznic.
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 73 namiesto vašich 57.
Lepšia kvalita
Index kvality
Výhodnejšia cena
Index kvality
PROSPERA PLUS Maxi Junior je superpremiové krmivo určené práve pre šteňatá a mladých psov veľkých a obrých plemien, ktoré vďaka obsahu chondroprotektív poskytuje potrebnú starostlivosť o kĺby počas tejto dôležitej fázy rastu. Vyvážené minerály spoločne s vitamínmi zaručujú správny a zdravý rast všetkých šteniat veľkých a obrých plemien. Funkčné ingrediencie obsiahnuté v receptúre (rybí tuk, pupalkový olej, fruktooligosacharidy) posilňujú imunitu a podporujú zdravú srsť a kožu vašich psíkov.
ZLOŽENIE: kura 33 % (sušené kuracie 28 %, sušená kuracia bielkovina 5 %), ryža, kukurica, kurací tuk 10 %, kvasnice, repné rezne, rybí tuk 1 % (zdroj omega-3 mastných kyselín), 0 , minerály, hydrolyzované ulity kôrovcov (zdroj glukosamínu 260 mg/kg), chondroitín-sulfát (160 mg/kg), pupalkový olej 0,1 %, fruktooligosacharidy (100 mg/kg), kvasničný extrakt (zdroj mannan-oli kg), extrakt z nechtíka (50 mg/kg), extrakt z kurkumy (50 mg/kg), výťažok z rozmarínu (50 mg/kg), citrusový extrakt (50 mg/kg).
ANALYTICKÉ ZLOŽKY: hrubý proteín 27,0 %, obsah tuku 15,0 %, vlhkosť 10,0 %, hrubý popol 7,7 %, hrubá vláknina 2,5 %, vápnik 1,6 %, fosfor 1,2 %, sodík 0,15%, horčík 0,09%.
NUTRIČNÉ DOPLNKOVÉ LÁTKY NA 1 KG: vitamín A (3a672a) 15 000 IU, vitamín D3 (E671) 1 500 IU, vitamín E (α-tokoferol) (3a700) 400 mg, vitamín B1 ( B2 3,5 mg, vitamín B6 (3a831) 1 mg, vitamín B12 0,04 mg, zinok (E6) 90 mg, železo (E1) 80 mg, mangán (E5) 40 mg, jód (3b201) 0,65 mg , meď (E4) 14 mg, selén (3b8.10) 0,2 mg. Obsahuje antioxidanty schválené EÚ.
METABOLIZOVATEĽNÁ ENERGIA: 3 770 kcal/kg. Omega-3: 0,19%, Omega-6: 1,80%.
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 kg | 170 g | 250 g | 300 g | 300 g | 290 g | 280 g |
| 40 kg | 180 g | 270 g | 360 g | 370 g | 360 g | 350 g |
| 50 kg | 210 g | 290 g | 400 g | 440 g | 430 g | 420 g |
| 60 kg | 240 g | 330 g | 500 g | 500 g | 490 g | 480 g |
| 70 kg | 260 g | 340 g | 540 g | 570 g | 560 g | 550 g |
| 80 kg | 270 g | 400 g | 600 g | 630 g | 620 g | 610 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Výrobca rozlišuje: · · · · ·
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Kuře 33 % (sušené kuřecí 28 %, sušená kuřecí bílkovina 5 %), rýže, kukuřice, kuřecí tuk 10 %, kvasnice, řepné řízky, rybí tuk 1 % (zdroj omega-3 mastných kyselin), psyllium 0,1 %, minerály, hydrolyzované ulity korýšů (zdroj glukosaminu 260 mg/kg), chondroitin-sulfát (160 mg/kg), pupalkový olej 0,1 %, fruktooligosacharidy (100 mg/kg), kvasničný extrakt (zdroj mannan-oligosacharidů 90 mg/kg), extrakt z měsíčku (50 mg/kg), extrakt z kurkumy (50 mg/kg), výtažek z rozmarýnu (50 mg/kg), citrusový extrakt (50 mg/kg).
Vitamín A (3a672a) 15 000 IU/kg, vitamín D3 (E671) 1 500 IU/kg, vitamín E (α-tokoferol) (3a700) 400 mg/kg, vitamín B1 (3a821) 1 mg/kg, vitamín B2 3,5 mg/kg, vitamín B6 (3a831) 1 mg/kg, vitamín B12 0,04 mg/kg, zinek (E6) 90 mg/kg, železo (E1) 80 mg/kg, mangan (E5) 40 mg/kg, jód (3b201) 0,65 mg/kg, měď (E4) 14 mg/kg, selen (3b8.10) 0,2 mg/kg. Obsahuje antioxidanty schválené EU.
Hořčík 0,09 %; FOS (fruktooligosacharidy) 100 mg/kg; MOS (mannan-oligosacharidy) 90 mg/kg; extrakt z měsíčku 50 mg/kg; extrakt z kurkumy 50 mg/kg; výtažek z rozmarýnu 50 mg/kg; citrusový extrakt 50 mg/kg; psyllium 0,1 %
| Hrubá bielkovina | 27 % |
| Hrubý tuk | 15 % |
| Hrubá vláknina | 2,5 % |
| Hrubý popol | 7,7 % |
| Vlhkosť | 10 % |
| Vápnik | 1,6 % |
| Sodík | 0,15 % |
| Fosfor | 1,2 % |
| Omega-3 | 0,19 % |
| Omega-6 | 1,8 % |
| Energetická hodnota | 3 770 kcal/kg |
| Glukozamín | 260 mg/kg |
| Chondroitín | 160 mg/kg |
Hydrogel určený pro ošetření poraněné kůže a sliznic.
Šampon Pyoderm je čisticí prostředek pro psy a kočky s chlorhexidinem. Pomáhá udržovat integritu kůže a přirozenou...
Luční seno je dietní krmivo, které výborně působí na zažívání a podporuje střevní peristaltiku. Je nenahraditelným...