Brit Care Dog Sustainable Activity 12kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Hydina Hmyz
Superprémiové granule pre všetky psy pre zdravé trávenie a duševnú pohodu s kuracím mäsom bez obilnín. Více o produktu
Hodnotenie
    Akční nabídka k nákupu
56,47 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

1,08 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 52 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

81
index kvality
5 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 24.10.2027

Kúpou tohto produktu získate 113 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 113 points.
140083

Více informací Brit Care Dog Sustainable Activity 12kg

Brit Care Dog Sustainable Activity. Receptura Kuře a hmyz pro aktivní psy a psy se zvýšenými nároky na pohybový aparát. Kompletní krmivo pro psy. 

  • Vhodné pro každého psa
  • Pro zdravé trávení
  • Zmírnění stresu
  • Relaxace
  • Bezlepkové
  • Lokální suroviny
  • Šetrné k přírodě (s nižší uhlíkovou stopou -35% CO2)

 

Složení: kuře (40 %) (dehydrované kuře, hydrolyzované kuře), oves (26 %), dehydrovaný hmyz (14 %), kuřecí tuk, přírodní aroma, pivovarské kvasnice, lososový olej (2 %), sušená jablečná dužina, hrachová mouka, glukosamin (300 mg/kg), frukto-oligosacharidy (230 mg/kg), chondroitin sulfát (230 mg/kg), mannan-oligosacharidy (180 mg/kg), juka schidigera (180 mg/kg), semena ostropestřce mariánského (110 mg/kg), ß-glukany (60 mg/kg), sušený srdečník (60 mg/kg), sušený rakytník řešetlákový (60 mg/kg), probiotika Lactobacillus helveticus HA – 122 inaktivováno (15x109 buněk/kg).

Analytické složky: hrubý protein 32,0 %, hrubý tuk 24,0 %, vlhkost 10,0 %, hrubý popel 7,0 %, hrubá vláknina 1,2 %, vápník 1,6 %, fosfor 1,1 %, sodík 0,2 %, omega-3 mastné kyseliny 0,6 %, omega-6 mastné kyseliny 3,0 %, EPA (20:5 n-3) 0,05 %, DHA (22:6 n-3) 0,1 %. 

Nutriční doplňkové látky v 1 kg: vitamín A (3a672a) 23000 IU, vitamín D3 (3a671) 1700 IU, vitamín E (3a700) 550 mg, vitamín C (3a312) 350 mg, taurin (3a370) 1500 mg, cholinchlorid (3a890) 1800 mg, L-karnitin (3a910) 300 mg, vitamín B1 (3a821) 3 mg, vitamín B2 (3a825i) 11 mg, biotin (3a880) 4 mg, kyselina listová (3a316) 1,4 mg, vitamín B6 (3a831) 3 mg, D-pantothenan vápenatý (3a841) 30 mg, niacinamid (3a315) 38 mg, vitamín B12 0,12 mg, jód (3b201) 0,9 mg, organický zinek (3b606) 100 mg, organický mangan (3b504) 45 mg, organická měď (3b406) 20 mg, organické železo (3b106) 88 mg, organický selen (3b810) 0,18 mg. Obsahuje antioxidanty schválené EU: tokoferolové extrakty z rostlinných olejů (1b306(i)), askorbyl palmitát (1b304) a výtažek z rozmarýnu. 

Metabolizovatelná energie: 4290 kcal/kg. 

Krmný návod: Vhodné pro psy s vysokým energetickým výdejem (lovečtí, tažní psi) – doporučený denní příjem krmiva uvedený v krmné tabulce rozdělte během dne na několik menších porcí. Podávejte suché nebo zvlhčené vlažnou vodou. Pokud podáváte Brit Care poprvé, smíchejte jej s předešlým krmivem a v průběhu 7 dní postupně zvyšujte dávku krmiva Brit Care. Denní dávka se může lišit v závislosti na prostředí, aktivitě a věku vašeho psa. Zajistěte, aby měl váš pes vždy dostatek čerstvé pitné vody. 

Skladujte na suchém a chladném místě, chraňte před přímým slunečním světlem a po otevření opět zavřete. 

Datum minimální trvanlivosti na obale. 

 

Produktové rady Brit pre psov a mačky

Brit je česká značka výrobcu VAFO Praha. Jej rady sa líšia úrovňou aj tým, komu sú určené – od prémiovej klasiky cez superprémiové krmivá s čerstvým mäsom až po veterinárne diéty. Líšia sa hlavne tým, čo je v krmive popri mäse a pre akého psa či mačku je určené.

Neviete, ktorú radu vybrať?

Brit Premium by Nature granule pre psov

Brit Premium by Nature

40 až 45 % kuracieho mäsa

Prémiová rada pre bežné potreby. Výrobca ju stavia na vysokom obsahu kuracieho mäsa a receptúry robí na mieru štyrom veľkostiam plemien (S, M, L, XL) aj jednotlivým vekovým kategóriám. Extrakt z byliniek a ovocia má zlepšiť chutnosť a stráviteľnosť.

Prezrieť radu Brit Premium

Brit Care granule pre psov

Brit Care

superprémiová, bez lepku

Superprémiová rada s hypoalergénnymi receptúrami a čerstvým mäsom. U psov sa delí na tri línie: Sustainable (Digest & Relax) s hmyzou bielkovinou a o 35 % nižšou uhlíkovou stopou než receptúry s červeným mäsom, Grain-free (Skin & Coat) s lososom alebo zverinou, omega-3 a rakytníkom, a Hypoallergenic (Mono Protein) s jedným zdrojom bielkovín. Pre malé plemená je tu Brit Care Mini. Ako sa v líniách vyznať, rozoberáme v článku Ako vybrať: Krmivo Brit Care pre psov.

Prezrieť radu Brit Care

Brit Dog Fresh granule s čerstvým mäsom

Brit Fresh

holistická rada, len pre psov

Holistické krmivá vyrobené šetrnou metódou s vysokým obsahom čerstvého mäsa a zdravých príloh. Výrobca pri nich uvádza prírodné zdroje bez umelých antioxidantov, farbív a chemických príchutí.

Prezrieť radu Brit Fresh

Brit Veterinary Diets diétne granule pre psov

Brit Veterinary Diets

veterinárne diéty

Diétne krmivá bez lepku a bez obilnín, so surovinami s nízkym rizikom potravinovej alergie. Obsahujú probiotický komplex s pro- a prebiotikami, vyšší podiel omega-3 (EPA a DHA) a taurín. Nasadzujte ich po dohode s veterinárom. V ponuke sú diéty pre psov aj diéty pre mačky.

Prezrieť diéty Brit pre psov

Porovnanie radov Brit

V tabuľke nájdete všetky rady vedľa seba aj to, v akej podobe je z nich niečo v ponuke.

RadaÚroveňPre kohoČím je typickáČo je v ponuke
Brit Premium by Natureprémiovápsy aj mačkyVysoký obsah kuracieho mäsa, receptúry podľa veľkosti plemenaGranule, Konzervy, Maškrty
Brit Caresuperprémiovápsy aj mačkyBez lepku, hypoalergénne receptúry s čerstvým mäsomGranule, Konzervy, Maškrty
Brit Freshholistickálen psyVysoký podiel čerstvého mäsa a pôvodných plodínGranule, Konzervy
Brit Veterinary Dietsveterinárna diétapsy aj mačkyBez lepku a bez obilnín, podáva sa po dohode s veterináromPre psov, Pre mačky

Údaje o zložení uvádza výrobca pre danú radu ako celok. Konkrétne hodnoty nájdete vždy v záložke Zloženie pri jednotlivom produkte.

K radám patria aj maškrty a krmivo pre hlodavce

Brit má vlastné maškrty – mäsové Let’s Bite, sušené Jerky, salámky Sausage, výcvikové Training Snack aj funkčné snacky Brit Care. Pre drobné cicavce je tu samostatná rada Brit Animals.

Odporúčané dávkovanie krmiva Brit Care Dog Sustainable Activity 12kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka
5 kg 65 g 80 g
10 kg 110 g 140 g
15 kg 150 g 190 g
20 kg 190 g 230 g
25 kg 220 g 270 g
30 kg 250 g 310 g
40 kg 310 g 380 g
50 kg 370 g 450 g
60 kg 420 g 520 g
70 kg 470 g 580 g
80 kg 520 g 640 g
90 kg 570 g 690 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
5 kg 90 kg

Hodnotenie krmiva Brit Care Dog Sustainable Activity 12kg

81 / 100
vynikajúca Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Pri jednej forme mäsovej suroviny výrobca neuvádza percentuálny podiel.
  • Pri 40 % mäsa výrobca neuvádza formu spracovania (čerstvé, sušené, či koncentrát); za neúplnú deklaráciu znižujeme hodnotenie.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 29 % v sušine.
  • Glukozamín 300 mg/kg — pod našou hranicou pre plné uznanie kĺbovej podpory (1 000 mg/kg).
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Uvedená hodnota je konzervatívny odhad založený na kvantifikovanej časti receptúry; skutočný podiel môže byť vyšší.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s obmedzenou istotou — výrobca neuvádza množstvo časti živočíšnych surovín.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
48,9 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
32,0 g v 100 g krmiva, z toho 28,1 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
sušené (bez %) · 14 % hmyz · 40 % bez uvedenej formy
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
28,1 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
3,9 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
13,1 z 15 bodov · odhad z typu surovín obmedzená istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
25,0 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
10,8 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
13,0 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
29 % v sušine
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
10,7 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
6,1 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou) · glukozamín 300 mg/kg
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (spĺňa našu hranicu)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
5,0 z 5 bodov 6 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
−2,3 bodu

Čo je v granuli

  • bielkoviny 32 %
  • tuk 24 %
  • sacharidy (dopočet) 25.8 %
  • vláknina a popol 8.2 %
  • voda 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Brit Care Dog Sustainable Activity 12kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Kuře 40 % (dehydrované kuře, hydrolyzované kuře), oves 26 %, dehydrovaný hmyz 14 %, kuřecí tuk, přírodní aroma, pivovarské kvasnice, lososový olej 2 %, sušená jablečná dužina, hrachová mouka, glukosamin (300 mg/kg), frukto-oligosacharidy (230 mg/kg), chondroitin sulfát (230 mg/kg), mannan-oligosacharidy (180 mg/kg), juka schidigera (180 mg/kg), semena ostropestřce mariánského (110 mg/kg), β-glukany (60 mg/kg), sušený srdečník (60 mg/kg), sušený rakytník řešetlákový (60 mg/kg), probiotika Lactobacillus helveticus HA–122 inaktivováno (15×10⁹ buněk/kg).

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamín A (3a672a) 23000 IU, vitamín D3 (3a671) 1700 IU, vitamín E (3a700) 550 mg, vitamín C (3a312) 350 mg, taurin (3a370) 1500 mg, cholinchlorid (3a890) 1800 mg, L-karnitin (3a910) 300 mg, vitamín B1 (3a821) 3 mg, vitamín B2 (3a825i) 11 mg, biotin (3a880) 4 mg, kyselina listová (3a316) 1,4 mg, vitamín B6 (3a831) 3 mg, D-pantothenan vápenatý (3a841) 30 mg, niacinamid (3a315) 38 mg, vitamín B12 0,12 mg, jód (3b201) 0,9 mg, organický zinek (3b606) 100 mg, organický mangan (3b504) 45 mg, organická měď (3b406) 20 mg, organické železo (3b106) 88 mg, organický selen (3b810) 0,18 mg. Obsahuje antioxidanty schválené EU: tokoferolové extrakty z rostlinných olejů (1b306(i)), askorbyl palmitát (1b304) a výtažek z rozmarýnu.

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

FOS 230 mg/kg; MOS 180 mg/kg; juka schidigera 180 mg/kg; semena ostropestřce mariánského 110 mg/kg; β-glukany 60 mg/kg; EPA (20:5 n-3) 0,05 %; DHA (22:6 n-3) 0,1 %

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 32 %
Hrubý tuk 24 %
Hrubá vláknina 1,2 %
Hrubý popol 7 %
Vlhkosť 10 %
Vápnik 1,6 %
Sodík 0,2 %
Fosfor 1,1 %
Omega-3 0,6 %
Omega-6 3 %
DHA + EPA 0,15 %
Energetická hodnota 4 290 kcal/kg

Doplnkové látky (na kg krmiva)

Glukozamín 300 mg/kg
Chondroitín 230 mg/kg
140083

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Senior (nad 7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hmyz
Hydina
Kvalita krmiva
Superprémiové
Špecifické potreby
Energy-psy so zvýšenou aktivitou
Hypoallergénne-citlivé trávenie
Mobility-podpora kĺbov
Sensitive skin - péče o kůži a srst
Řada krmiva
Brit Care
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Brit Care Dog Sustainable Activity 12kg (1)
Hodnotenie
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.