Fitmin Dog Mini Maintenance Lamb & Beef 12kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Jahňacie Hovädzie Čerstvé maso
Superpémiové krmivo Mini Maintenance z radu Nutritional Programme Lamb With Beef obsahuje vysoké percento jahňacieho a hovädzieho mäsa v kombinácii s ryžou a hrachom. Krmivo je špeciálne prispôsobené pre dospelých psov malých plemien (s hmotnosťou do 15 kg) v bežnej záťaži, vo veku od 1 do 9 rokov. Více o produktu
57,59 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

4,80 € za kg Nastaviť môjho psa

Vypočítame cenu za deň práve pre neho.

59
index kvality
5 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 22.11.2027

Kúpou tohto produktu získate 230 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 230 points.
1100740
Další varianty
15,58 €

Více informací Fitmin Dog Mini Maintenance Lamb & Beef 12kg

Superpémiové krmivo Mini Maintenance z radu Nutritional Programme Lamb With Beef obsahuje vysoké percento jahňacieho a hovädzieho mäsa v kombinácii s ryžou a hrachom. Krmivo je špeciálne prispôsobené pre dospelých psov malých plemien (s hmotnosťou do 15 kg) v bežnej záťaži, vo veku od 1 do 9 rokov.

Pri vývoji krmiva Fitmin Nutritional Programme Lamb With Beef sme sa zamerali na to, aby sme vytvorili množstvo krmív s jahňacím mäsom, ktoré bude dopĺňať superprémiový rad Fitmin Výživový program s hydinovým mäsom a zároveň bude dbať na filozofiu a rešpektovať špecifické potravinové intolerancie. Naším zámerom je aby sme znížili možnosti rizík alergických reakcií na hydinové mäso, kukuricu a pšenicu, preto je nový rad krmiva Fitmin Nutritional Programme založený na jahňacom a hovädzom mäse.
Krmivo je obohatené čučoriedkami a čiernymi ríbezľami pre svoje antioxidačné účinky, prebiotikami, glukosamínom a chondroitín-sulfátom a žihľavou.
Produkty sú balené v ekologicky šetrných recyklovateľných obaloch.

Krmivo obsahuje 76,5% živočíšnych proteínov, 27% bielkovín, 15% tukov, 3793/15,9 kcal/MJ na kg.

Zloženie

mäso (čerstvé jahňacie mäso a vnútornosti 50 %, sušené jahňacie mäso 15,5 %, sušené hovädzie mäso 9,5 %, hydrolyzované jahňacie mäso 3 %), ryža, hrach, ryža naturálna, hydinový tuk, cukrovarské rezne, cukrovarské rezne 5 %, kvasnice, lososový olej 1 %, čierne ríbezle 0,5 %, čučoriedky 0,5 %, mononatrium fosfát, glukosamín 0,06 %, chondroitín-sulfát 0,05 %, smotánka lekárska 0,03 %, juka 0, 03%, koreň čakanky 0,01%, rozmarínový extrakt 0,01%.

Dávkovanie

váha psa (kg)|denná kŕmna dávka (g)
1,5kg|40g
3kg|55g
5kg|90g
8kg|140g
10kg|170g
12kg|200g
15kg|240g

Analytické zložky

hrubý proteín 27 %, hrubé oleje a tuky 15 %, hrubá vláknina 3 %, hrubý popol 7,1 %, vápnik 1,5 %, fosfor 1,0 %.

Doplnkové látky/1kg

stopové prvky: meď 21 mg (doplnené chelátom medi a aminokyselín n-hydrátom a síranom meďnatým pentahydrátom), zinok 176 mg (doplnené chelátom zinku a aminokyselín n-hydrátom a oxidom zinočnatým), mangán 41 átom a oxidem manganatým), železo 183 mg (doplněno chelátem železa a aminokyselin n-hydrátem a uhličitanem železnatým), jód 3,5 mg (doplněno jodičnanem vápenatým bezvodým), selen 0,42 mg (doplněno organickou formou selenu produkovanou Saccharomyces cerevisiae CNCM I- 3060); vitamíny, provitamíny a chemicky presne definované látky s porovnateľným účinkom: vit. A 16600 oi, vit. D3 1300 oi, vit. E (RRR-alfa-tokoferol) 410 mg, niacínamid 80 mg, vit. B1 6 mg, vit. B2 12 mg, vit. B6 7 mg, vit. B12 167 µg, vit. C 330 mg, pantoténán vápenatý 23 mg, kyselina listová 0,7 mg, biotín 0,5 mg, cholínchlorid 1440 mg; antioxidanty, konzervanty.

Odporúčané dávkovanie krmiva Fitmin Dog Mini Maintenance Lamb & Beef 12kg

Hmotnosť psa Denná dávka
1,5 kg 40 g
3 kg 55 g
5 kg 90 g
8 kg 140 g
10 kg 170 g
12 kg 200 g
15 kg 240 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
1.5 kg 15 kg

Hodnotenie krmiva Fitmin Dog Mini Maintenance Lamb & Beef 12kg

59 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 43 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Glukozamín 600 mg/kg — pod našou hranicou pre plné uznanie kĺbovej podpory (1 000 mg/kg).
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Živočíšne bielkoviny tvoria 76,5 % všetkých bielkovín v krmive.
  • Výrobca množstvo omega-3 mastných kyselín nedeklaruje — blok Mastné kyseliny má preto len základnú hodnotu.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.
  • Väčšinu deklarovanej živočíšnej suroviny (50 %) tvorí čerstvé alebo mrazené mäso.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
42,3 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
27,0 g v 100 g krmiva, z toho 21,5 g živočíšnych výrobca uvádza 76.5 % · ✓ sedí s naším výpočtom
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
50 % čerstvé · 25 % sušené · 3 % bez uvedenej formy
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
21,5 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
5,5 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
6,5 z 15 bodov · odhad z typu surovín
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
27,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
8,7 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
7,2 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
43 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
2,1 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
4,2 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou) · glukozamín 600 mg/kg
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
3,3 z 5 bodov 4 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 27 %
  • tuk 15 %
  • sacharidy (dopočet) 37.9 %
  • vláknina a popol 10.1 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotené z úplných údajov výrobcu.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Fitmin Dog Mini Maintenance Lamb & Beef 12kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Maso (čerstvé jehněčí maso a vnitřnosti 50 %, sušené jehněčí maso 15,5 %, sušené hovězí maso 9,5 %, hydrolyzované jehněčí maso 3 %), rýže, hrách, rýže naturální, drůbeží tuk, cukrovarské řízky, jablečné výlisky 2,5 %, kvasnice, lososový olej 1 %, černý rybíz 0,5 %, borůvky 0,5 %, mononatrium fosfát, glukosamin 0,06 %, chondroitin-sulfát 0,05 %, smetánka lékařská 0,03 %, juka 0,03 %, kořen čekanky 0,01 %, rozmarýnový extrakt 0,01 %.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Stopové prvky: měď 21 mg (doplněno chelátem mědi a aminokyselin n-hydrátem a síranem měďnatým pentahydrátem), zinek 176 mg (doplněno chelátem zinku a aminokyselin n-hydrátem a oxidem zinečnatým), mangan 41 mg (doplněno chelátem manganu a aminokyselin n-hydrátem a oxidem manganatým), železo 183 mg (doplněno chelátem železa a aminokyselin n-hydrátem a uhličitanem železnatým), jód 3,5 mg (doplněno jodičnanem vápenatým bezvodým), selen 0,42 mg (doplněno organickou formou selenu produkovanou Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060); vitamíny: vit. A 16600 m.j., vit. D3 1300 m.j., vit. E (RRR-alfa-tokoferol) 410 mg, niacinamid 80 mg, vit. B1 6 mg, vit. B2 12 mg, vit. B6 7 mg, vit. B12 167 µg, vit. C 330 mg, pantothenan vápenatý 23 mg, kyselina listová 0,7 mg, biotin 0,5 mg, cholinchlorid 1440 mg.

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

glukosamin 600 mg/kg; chondroitin-sulfát 500 mg/kg; lososový olej 1 %; černý rybíz 0,5 %; borůvky 0,5 %

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 27 %
Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín 76,5 %
Hrubý tuk 15 %
Hrubá vláknina 3 %
Hrubý popol 7,1 %
Vápnik 1,5 %
Fosfor 1 %
Energetická hodnota 3 793 kcal/kg

Doplnkové látky (na kg krmiva)

Glukozamín 600 mg/kg
Chondroitín 500 mg/kg
1100740

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hovädzie
Jahňacie
Čerstvé maso
Kvalita krmiva
Superprémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Hypersenzitívne-Krmivá BEZ obilia
Hypoallergénne-citlivé trávenie
Mobility-podpora kĺbov
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Fitmin Dog Mini Maintenance Lamb & Beef 12kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.