- Papagáje, drobní exoti
Žluté proso pro exoty, určeno jako doplňkové krmivo.
1,51 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 41 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 63 namiesto vašich 58.
Lepšia kvalita
Index kvality
Výhodnejšia cena
Index kvality
1,51 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 41 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Superpémiové krmivo Medium Maxi Puppy z řady Nutritional Programme Lamb With Beef obsahuje vysoké procento jehněčího a hovězího masa v kombinaci s rýží a hrachem. Krmivo je speciálně uzpůsobené pro štěňata středních a velkých plemen ( s hmotností v dospělosti od 15 kg) od 6 týdnů do 12 měsíců věku psa.
Při vývoji krmiva Fitmin Nutritional Programme Lamb With Beef jsme se zaměřili na to, abychom vytvořili řadu krmiv s jehněčím masem, která bude doplňovat superprémiovou řadu Fitmin Výživový program s drůbežím masem a zároveň bude dbát na filozofii a respektovat specifické potravinové intolerance. Naším záměrem je abychom snížili možnosti rizik alergických reakcí na drůbeží maso, kukuřici a pšenici, proto je nová řada krmiva Fitmin Nutritional Programme založena na jehněčím a hovězím mase.
Krmivo je obohaceno borůvkami a černým rybízem pro své antioxidační účinky, prebiotiky, glukosaminem a chondroitin-sulfátem a kopřivou.
Produkty jsou baleny v ekologicky šetrných recyklovatelných obalech.
Obsahuje 81,5 % živočišných proteinů, 30 % bílkovin, 20 % tuků, 4083 / 17,1 kcal/MJ na kg.
maso (čerstvé jehněčí maso a vnitřnosti 50 %, sušené hovězí maso 15,5 %, sušené jehněčí maso 13,5 %, hydrolyzované jehněčí maso 3 %), rýže, drůbeží tuk, hrách, rýže naturální, kvasnice, cukrovarské řízky, lososový olej 1,5 %, jablečné výlisky 1,5 %, černý rybíz 0,5 %, borůvky 0,5 %, mononatrium fosfát, heřmánek pravý 0,03 %, juka 0,03 %, kořen čekanky 0,01 %, rozmarýnový extrakt 0,01 %.
váha psa (kg)|stáří|denní krmná dávka (g)
15kg|6-12 týdnů|160g
15kg|3-4 měsíce|200g
15kg|5-7 měsíců|250g
15kg|8-12 měsíců|240g
15kg|Březí fena|310g
15kg|Kojící fena|ad libitum
20kg|6-12 týdnů|160g
20kg|3-4 měsíce|240g
20kg|5-7 měsíců|300g
20kg|8-12 měsíců|290g
20kg|Březí fena|400g
20kg|Kojící fena|ad libitum
25kg|6-12 týdnů|220g
25kg|3-4 měsíce|325g
25kg|5-7 měsíců|350g
25kg|8-12 měsíců|340g
25kg|Březí fena|490g
25kg|Kojící fena|ad libitum
30kg|6-12 týdnů|250g
30kg|3-4 měsíce|370g
30kg|5-7 měsíců|400g
30kg|8-12 měsíců|krmivo Junior
30kg|Březí fena|570g
30kg|Kojící fena|ad libitum
35kg|6-12 týdnů|280g
35kg|3-4 měsíce|410g
35kg|5-7 měsíců|450g
35kg|8-12 měsíců|krmivo Junior
35kg|Březí fena|650g
35kg|Kojící fena|ad libitum
40kg|6-12 týdnů|300g
40kg|3-4 měsíce|450g
40kg|5-7 měsíců|500g
40kg|8-12 měsíců|krmivo Junior
40kg|Březí fena|730
40kg|Kojící fena|ad libitum
45kg|6-12 týdnů|350g
45kg|3-4 měsíce|480g
45kg|5-7 měsíců|540g
45kg|8-12 měsíců|krmivo Junior
45kg|Březí fena|810g
45kg|Kojící fena|ad libitum
50kg|6-12 týdnů|350g
50kg|3-4 měsíce|510g
50kg|5-7 měsíců|krmivo Junior
50kg|8-12 měsíců|krmivo Junior
50kg|Březí fena|890g
50kg|Kojící fena|ad libitium
55kg|6-12 týdnů|380g
55kg|3-4 měsíce|535g
55kg|5-7 měsíců|krmivo Junior
55kg|8-12 měsíců|krmivo Junior
55kg|Březí fena|960g
55kg|Kojící fena|ad libitum
60kg|6-12 týdnů|400g
60kg|3-4 měsíce|560g
60kg|5-7 měsíců|krmivo Junior
60kg|8-12 měsíců|krmivo Junior
60kg|Březí fena|1040g
60kg|Kojící fena|ad libitum
65kg|6-12 týdnů|420g
65kg|3-4 měsíce|590g
65kg|5-7 měsíců|krmivo Junior
65kg|8-12 měsíců|krmivo Junior
65kg|Březí fena|1100g
65kg|Kojící fena|ad libitum
70kg|6-12 týdnů|450g
70kg|3-4 měsíce|610g
70kg|5-7 měsíců|krmivo Junior
70kg|8-12 měsíců|krmivo Junior
70kg|Březí fena|1180g
70kg|Kojící fena|ad libitum
80kg|6-12 týdnů|500g
80kg|3-4 měsíce|660g
80kg|5-7 měsíců|krmivo Junior
80kg|8-12 měsíců|krmivo Junior
80kg|Březí fena|1300g
80kg|Kojící fena|ad libitum
hrubý protein 30 %, hrubé oleje a tuky 20 %, hrubá vláknina 2,5 %, hrubý popel 6,8 %, vápník 1,4 %, fosfor 0,9 %.
stopové prvky: měď 21 mg (doplněno chelátem mědi a aminokyselin n-hydrátem a síranem měďnatým pentahydrátem), zinek 178 mg (doplněno chelátem zinku a aminokyselin n-hydrátem a oxidem zinečnatým), mangan 39 mg (doplněno chelátem manganu a aminokyselin n-hydrátem a oxidem manganatým), železo 202 mg (doplněno chelátem železa a aminokyselin n-hydrátem a uhličitanem železnatým), jód 3,5 mg (doplněno jodičnanem vápenatým bezvodým), selen 0,45 mg (doplněno organickou formou selenu produkovanou Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060); vitamíny, provitamíny a chemicky přesně definované látky se srovnatelným účinkem: vit. A 16610 m.j., vit. D3 1300 m.j., vit. E (RRR-alfa-tokoferol) 410 mg, niacinamid 77 mg, vit. B1 6 mg, vit. B2 12 mg, vit. B6 7 mg, vit. B12 167 µg, vit. C 330 mg, pantothenan vápenatý 23 mg, kyselina listová 0,7 mg, biotin 0,5 mg, cholinchlorid 1314 mg; antioxidanty, konzervanty.
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|---|---|
| 15 kg | 160 g | 200 g | 250 g | 240 g |
| 20 kg | 190 g | 240 g | 300 g | 290 g |
| 25 kg | 220 g | 325 g | 350 g | 340 g |
| 30 kg | 250 g | 370 g | 400 g | – |
| 35 kg | 280 g | 410 g | 450 g | – |
| 40 kg | 300 g | 450 g | 500 g | – |
| 45 kg | 350 g | 480 g | 540 g | – |
| 50 kg | 350 g | 510 g | – | – |
| 55 kg | 380 g | 535 g | – | – |
| 60 kg | 400 g | 560 g | – | – |
| 65 kg | 420 g | 590 g | – | – |
| 70 kg | 450 g | 610 g | – | – |
| 80 kg | 500 g | 660 g | – | – |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Výrobca rozlišuje: · · ·
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotené z úplných údajov výrobcu.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Maso (čerstvé jehněčí maso a vnitřnosti 50 %, sušené hovězí maso 15,5 %, sušené jehněčí maso 13,5 %, hydrolyzované jehněčí maso 3 %), rýže, drůbeží tuk, hrách, rýže naturální, kvasnice, cukrovarské řízky, lososový olej 1,5 %, jablečné výlisky 1,5 %, černý rybíz 0,5 %, borůvky 0,5 %, mononatrium fosfát, heřmánek pravý 0,03 %, juka 0,03 %, kořen čekanky 0,01 %, rozmarýnový extrakt 0,01 %.
Stopové prvky: měď 21 mg, zinek 178 mg, mangan 39 mg, železo 202 mg, jód 3,5 mg, selen 0,45 mg; vitamíny: vit. A 16610 m.j., vit. D3 1300 m.j., vit. E (RRR-alfa-tokoferol) 410 mg, niacinamid 77 mg, vit. B1 6 mg, vit. B2 12 mg, vit. B6 7 mg, vit. B12 167 µg, vit. C 330 mg, pantothenan vápenatý 23 mg, kyselina listová 0,7 mg, biotin 0,5 mg, cholinchlorid 1314 mg; antioxidanty, konzervanty.
lososový olej 1,5 %
| Hrubá bielkovina | 30 % |
| Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín | 81,5 % |
| Hrubý tuk | 20 % |
| Hrubá vláknina | 2,5 % |
| Hrubý popol | 6,8 % |
| Vápnik | 1,4 % |
| Fosfor | 0,9 % |
| Energetická hodnota | 4 083 kcal/kg |
Tabuľka dát
Žluté proso pro exoty, určeno jako doplňkové krmivo.
Vysoko kvalitné, superprémiové krmivo s mäsom z lososa pre mačiatka od 1 do 12 mesiacov a gravidné mačky s nízkym...