- Vypredané
3,21 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 31 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
3,21 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 31 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
ORIJEN PUPPY LARGE plný živočíšnych proteínov z voľne chovaných kurčiat a moriek, rýb lovených v prírodných vodách a vajec z hniezdnych chovov. Všetky suroviny sú nám dodávané čerstvé v bohato výživnom podiele Celej koristi. So zníženým obsahom sacharidu a nízkou glykemickou záťažou zaistí krmivá ORIJEN PUPPY LARGE správny vývoj všetkých šteniat veľkých plemien, vrátane toho vášho.
ZLOŽENIE:
Čerstvé kuracie mäso (21%), surová morka (11%), čerstvé kuracie droby (pečeň, srdce) (10%), surový celý hejk (5%), celý surový sleď (5%), čerstvé vajcia (5%) , surová morčacia pečeň (5%), dehydrované kuracie mäso (5%), dehydrovaná makrela (5%), dehydrovaná sardinka (4,5%), dehydrovaný sleď (4%), celá červená šošovka, celá zelená šošovka, celý hrach , vláknina zo šošovky, celý cícer, celá fazuľa pinto, hráškový škrob, dehydrované morčacie mäso (2%), kurací tuk (2%), celá fazuľa navy, olej z tresky (0,5%), sušená riasa, celá čerstvá tekvica , čerstvá celá maslová tekvica, čerstvá celá cuketa, čerstvá celá mrkva, celé čerstvé jablká, čerstvé celé hrušky , sušený koreň čakanky, čerstvý kel, čerstvý špenát, čerstvé listy červenej repy, čerstvé listy kvaky, celé brusnice, celé čučoriedky, ,kurkuma, pestrec, koreň lopúcha, levanduľa, koreň ibišteka, šípky.
DOPLNKOVÉ LÁTKY (na kg):
Extrakt tokoferolu z rastlinných olejov: 121 mg, kyselina citrónová: 40 mg. Zmyslové doplnky: extrakt z rozmarínu: 80 mg. Výživové doplnky: 3a370 Taurín: 400mg, 3b606 (Zinku: 105mg), 3b406 (Medi: 11mg), 3a821 Vitamín B1: 9,8mg, 3a700 Vitamín E: 120IU. Výživové doplnky: Zootechnické pridané: 4b1707 Enterococcus faecium NCIMB 10415 2,2x10
6 živých zárodkov.
ANALYTICKÉ ZLOŽKY:
Hrubý proteín 38%
Obsah tuku 16%
Hrubý popol 8%
Hrubá vláknina 6%
Vlhkosť 12 %
Vápnik 1,3%
Fosfor 1,1%
Omega-6 FA 2,8%
Omega-3 FA 0,9 %
DHA/EPA 0,3% / 0,2%
OBSAH KALÓRIÍ (vypočítaný): Vstrebateľná energia je 3760 kcal/kg (451 na odmerku (120g).
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5–10 kg | 160–160 g | 160–160 g | 160–160 g | 160–160 g | 160–160 g | 160–160 g |
| 10–20 kg | 270–270 g | 270–270 g | 270–270 g | 270–270 g | 270–270 g | 270–270 g |
| 20–30 kg | 360–360 g | 360–360 g | 450–450 g | 450–450 g | 450–450 g | 450–450 g |
| 30–40 kg | 320–320 g | 480–480 g | 480–480 g | 480–480 g | 630–630 g | 630–630 g |
| 40–50 kg | – | 390–390 g | 450–450 g | 600–600 g | 630–630 g | 630–630 g |
| 50–60 kg | – | – | 440–440 g | 540–540 g | 720–720 g | 720–720 g |
| 60–70 kg | – | – | – | 520–520 g | 630–630 g | 720–720 g |
| 70–80 kg | – | – | – | – | 600–600 g | 720–720 g |
| nad 80 kg | – | – | – | – | – | 640–640 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Výrobca rozlišuje: · · · · ·
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Čerstvé kuřecí maso (21%), syrová krůta (11%), čerstvé kuřecí droby (játra, srdce) (10%), syrový celý hejna (5%), celý syrový sleď (5%), čerstvá vejce (5%), syrová krůtí játra (5%), dehydrované kuřecí maso (5%), dehydrovaná makrela (5%), dehydrovaná sardinka (4,5%), dehydrovaný sleď (4%), celá červená čočka, celá zelená čočka, celý hrách, vláknina z čočky, celá cizrna, celé fazole pinto, hráškový škrob, dehydrované krůtí maso (2%), kuřecí tuk (2%), celé fazole navy, olej z tresky (0,5%), sušená řasa, celá čerstvá dýně, čerstvá celá máslová dýně, čerstvá celá cuketa, čerstvá celá mrkev, celá čerstvá jablka, čerstvé celé hrušky, sušený kořen čekanky, čerstvá kapusta, čerstvý špenát, čerstvé listy červené řepy, čerstvé listy tuřínu, celé brusinky, celé borůvky, celé plody muchovníku, kurkuma, ostropestřec, kořen lopuchu, levandule, kořen ibišku, šípky.
Extrakt tokoferolu z rostlinných olejů: 121 mg, kyselina citronová: 40 mg. Smyslové doplňky: extrakt z rozmarýnu: 80 mg. Výživové doplňky: Taurin (3a370): 400 mg, Zinek (3b606): 105 mg, Měď (3b406): 11 mg, Vitamin B1 (3a821): 9,8 mg, Vitamin E (3a700): 120 IU. Zootechnické doplňky: Enterococcus faecium NCIMB 10415 (4b1707): 2,2 × 10^6 CFU/kg.
| Hrubá bielkovina | 38 % |
| Hrubý tuk | 16 % |
| Hrubá vláknina | 6 % |
| Hrubý popol | 8 % |
| Vlhkosť | 12 % |
| Vápnik | 1,3 % |
| Fosfor | 1,1 % |
| Omega-3 | 0,9 % |
| Omega-6 | 2,8 % |
| DHA + EPA | 0,5 % |
| Energetická hodnota | 3 760 kcal/kg |
Velmi účinný repelent vhodný na pastviny a mírnou zátěž. Obsahuje sluneční krém.
Superprémiové hypoalergénne kompletné krmivo s kačacím mäsom a lososom pre prieberčivé mačky, mačky s problematickým...