- Vypredané
1,36 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 33 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 65 namiesto vašich 58.
Lepšia kvalita
Index kvality
Výhodnejšia cena
Index kvality
1,36 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 33 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Krmivo Happy Dog fit & vital Puppy s receptúrou bez pšenice je optimálne prispôsobené potrebám mladých psov od 7. mesiaca a podporuje ich harmonický rast až do dospelosti. Od 18. mesiaca života by ste mali prejsť na vhodné krmivo Adult Happy Dog fit & vital, napr. Medium Adult.
Kompletné krmivo pre mladé psy od 7. mesiaca.
Nový obal - pôvodne Baby Original.
hydinový proteín* (17%), ryžová múka, kukuričná múka, jahňací proteín* (5%), hydinový tuk, škvarky, rybia múčka (5%; z toho 50% lososová múčka), slnečnicový olej, cukrovkové rezne* , pečeňový hydrolyzát, jablčná dreň*, celulóza, repkový olej, chlorid draselný, droždie*, chlorid sodný, vajcia celé* (0,2%), morské riasy*, ľanové semeno (0,16%), šupky semien skorocelu (psylli ), mäso morských mušlí* (0,05%), juka schidigera*, droždie* (extrahované), pestrec mariánsky, artičok, púpava, zázvor (0,013%), list brezy, žihľava, harmanček, koriander, rozmarín, sladkého drievka, tymián, (sušené byliny celkom 0,16%); *) sušené.
hrubý proteín 26,0%; hrubý tuk 13,0%; hrubá vláknina 3,0%; hrubý popol 7,5%; vápnik 1,5%; fosfor 1,05%; sodík 0,4%; draslík 0,6%; horčík 0,08%; omega-6 mastné kyseliny 3,5%; omega-3 mastné kyseliny 0,4%.
Vitamíny /kg:
vitamín A (3a672a) 17000 MJ, vitamín D3 (3a671) 1000 MJ, vitamín C (askorbyl-fosfát sodno-vápenatý 3a312) 30 mg.
Stopové prvky /kg:
železo (síran železnatý monohydrát 3b103) 105 mg, meď (síran meďnatý pentahydrát 3b405) 10 mg, zinok (oxid zinočnatý 3b603 75 mg, chelát zinku a aminokyselín, hydrát 3b606 ) 25 mg, jód (jodičnan vápenatý bezvodý 3b202) 2 mg, selén (seleničitan sodný 3b801) 0,1 mg.
Antioxidanty, tokoferolové extrakty z rastlinných olejov 1b306(i).
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|---|---|
| 11 kg | 185 g | 175 g | – | – |
| 15 kg | 250 g | 240 g | 240 g | – |
| 20 kg | 310 g | 300 g | 295 g | – |
| 25 kg | 365 g | 355 g | 350 g | – |
| 30 kg | 420 g | 410 g | 400 g | – |
| 35 kg | 470 g | 460 g | 455 g | – |
| 40 kg | 520 g | 510 g | 500 g | – |
| 45 kg | 570 g | 560 g | 545 g | 540 g |
| 50 kg | 615 g | 605 g | 590 g | 585 g |
| 60 kg | 705 g | 695 g | 680 g | 675 g |
| 70 kg | 795 g | 780 g | 760 g | 755 g |
| 80 kg | 875 g | 865 g | 845 g | 830 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Výrobca rozlišuje: · · ·
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
drůbeží protein* (17%), rýžová mouka, kukuřičná mouka, jehněčí protein* (5%), drůbeží tuk, škvarky, rybí moučka (5%; z toho 50% lososová moučka), slunečnicový olej, cukrovkové řízky* (odcukřené), jaterní hydrolyzát, jablečná dřeň*, celulóza, řepkový olej, chlorid draselný, droždí*, chlorid sodný, vejce celá* (0,2%), mořské řasy*, lněné semeno (0,16%), slupky semen jitrocele (psyllium), maso mořských mušlí* (0,05%), juka schidigera*, droždí* (extrahované), ostropestřec mariánský, artyčok, pampeliška, zázvor (0,013%), list břízy, kopřiva, heřmánek, koriandr, rozmarýn, šalvěj, kořen lékořice, tymián, (sušené byliny celkem 0,16%); *) sušené.
Vitaminy /kg: Vitamin A (3a672a) 17000 IU, vitamin D3 (3a671) 1000 IU, vitamin C (askorbyl-fosfát sodno-vápenatý 3a312) 30 mg. Stopové prvky /kg: Železo (síran železnatý monohydrát 3b103) 105 mg, měď (síran měďnatý pentahydrát 3b405) 10 mg, zinek (oxid zinečnatý 3b603 75 mg, chelát zinku a aminokyselin, hydrát 3b606 25 mg) 100 mg, mangan (oxid manganatý 3b502) 25 mg, jód (jodičnan vápenatý bezvodý 3b202) 2 mg, selen (seleničitan sodný 3b801) 0,1 mg. Antioxidanty: tokoferolové extrakty z rostlinných olejů 1b306(i).
| Hrubá bielkovina | 26 % |
| Hrubý tuk | 13 % |
| Hrubá vláknina | 3 % |
| Hrubý popol | 7,5 % |
| Vápnik | 1,5 % |
| Sodík | 0,4 % |
| Fosfor | 1,05 % |
| Omega-3 | 0,4 % |
| Omega-6 | 3,5 % |
Krízová fľaštička pre psov pre upokojujúcu úľavu od posttraumatického stresu.
Protiskluzová dvojmiska pro kočky vyrobená z melaminu.