1,86 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 9 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 65 namiesto vašich 59.
Lepšia kvalita
Index kvality
Výhodnejšia cena
Index kvality
1,86 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 9 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Na 12 kg vrece Ibero NATURAL sa spotrebuje viac ako 18 kg čerstvého mäsa z iberského polodivokého prasaťa a jahňacie
Neobsahuje žiadnu surovinu s alergénom potenciálom ako je hovädzie mäso, kuracie mäso, pšenica, kukurica, vajíčka, sója atď. Ani žiadne vedľajšie produkty živočíšneho či rastlinného pôvodu.
Hnedá ryža nie je priemyselne spracovaná ako ryža biela, tj. udržuje si viac živín a vláknin uľahčujúcich zažívanie
bez umelých konzervantov, farbív, aróm a GMO surovín!
Ibero NATURAL používa iba kvalitné regionálne suroviny zo španielskych fariem – iberské bravčové, jahňacie, hnedá ryža, hrach, olivy,….viď zloženie
Ibero NATURAL rovnako ako ďalšie superprémiové krmivá obsahuje funkčné zložky ako sú pivovarské kvasnice, rybí olej, MOS, FOS, Inulín, Glukosamín, Chondroitín, Yucca. Ibero NATURAL navyše obsahuje:
Karob (rohovník obyčajný) - má terapeutický účinok na žalúdok (hnačka, nadúvanie). Má nízky obsah kalórií a je bohatý na vápnik, vitamíny a minerály.
Taurín - pomáha pri regulácii hladiny vody a minerálnych solí v krvi, reguluje srdcovú činnosť a udržuje zdravý zrak.
Morské riasy – majú vysoké antioxidačné účinky, podporujú imunitný systém, sú prevenciou pred infekciou a chránia celý organizmus.
Šalvia hispánska - obsahuje vápnik, antioxidanty a omega 3 nenasýtené mastné kyseliny. Navyše obsahuje izoflavíny, ktoré znižujú cholesterol a riziko nádorov.
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 12 kg | 105 g | 140 g | 180 g | 185 g | 205 g | 190 g |
| 14 kg | 120 g | 150 g | 200 g | 205 g | 235 g | 220 g |
| 16 kg | 135 g | 160 g | 220 g | 225 g | 265 g | 250 g |
| 18 kg | 150 g | 170 g | 240 g | 245 g | 295 g | 280 g |
| 22 kg | 180 g | 190 g | 280 g | 290 g | 350 g | 340 g |
| 25 kg | 195 g | 210 g | 310 g | 330 g | 380 g | 370 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Výrobca rozlišuje: · · · · ·
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotené z úplných údajov výrobcu.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Dehydrované maso z iberského polodivokého prasete s jehněčím 39 %, hnědá rýže 26 %, drůbeží tuk 12 %, hrách 10 %, karobová mouka 2 %, sušené řepné řízky 2 %, kvasinky a extrakty z kvasinek - Saccharomyces cerevisiae, hydrolyzovaný vepřový protein, rybí olej, inulin, šalvěj hispánská, hrachová vláknina, mořské řasy, hydrolyzát korýšů, hydrolyzát chrupavky, Yucca Schidigera.
Vitamín A 24 000 IU/kg, vitamín D-3 2 000 IU/kg, vitamín E 240 mg/kg, vitamín C 120 mg/kg, L-karnitin 48 mg/kg, taurin 600 mg/kg, železo 90 mg/kg, měď 12 mg/kg, mangan 30 mg/kg, zinek 130 mg/kg, jód 2,4 mg/kg, selen 0,12 mg/kg; Technologie: přírodní antioxidanty (esenciální oleje bohaté na tokoferol).
MOS, FOS, inulin (prebiotika); 39 % dehydrovaného masa z iberského polodivokého prasete a jehněčího
| Hrubá bielkovina | 29 % |
| Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín | 75 % |
| Hrubý tuk | 18 % |
| Hrubá vláknina | 2,1 % |
| Hrubý popol | 7,6 % |
| Vlhkosť | 9 % |
| Vápnik | 1,6 % |
| Fosfor | 1 % |
| Energetická hodnota | 3 950 kcal/kg |
| Glukozamín | 380 mg/kg |
| Chondroitín | 240 mg/kg |
Tabuľka dát
Výživový doplnok bohatý na mastné kyseliny a aktívne podporuje imunitný systém a kvalitu srsti.
Doplňkové krmivo vhodné pro psy, jejichž klouby jsou vystaveny zvýšené zátěži. Pomáhá chránit kloubní chrupavku a...