- Vypredané
1,41 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 42 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 63 namiesto vašich 54.
Lepšia kvalita
Index kvality
1,41 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 42 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Ibero NATURAL dog SENIOR/LIGHT 12kg
Na 12 kg pytel Ibero NATURAL se spotřebuje více než 18 kg čerstvého masa z iberského polodivokého prasete a jehněčí
Neobsahuje žádnou surovinu s alergením potenciálem jako je hovězí maso, kuřecí maso, pšenice, kukuřice, vajíčka, sója atd. Ani žádné vedlejší produkty živočišného či rostlinného původu.
Hnědá rýže není průmyslově zpracovaná jako rýže bílá, tj. udržuje si více živin a vláknin usnadňujících zažívání
bez umělých konzervantů, barviv, aromat a GMO surovin!
Ibero NATURAL používá pouze kvalitní regionální suroviny ze španělských farem – iberské vepřové, jehněčí, hnědá rýže, hrách, olivy,….viz složení
Ibero NATURAL stejně jako další superprémiová krmiva obsahuje funkční složky jako jsou pivovarské kvasnice, rybí olej, MOS, FOS, Inulin, Glukosamin, Chondroitin, Yucca. Ibero NATURAL navíc obsahuje:
Karob (rohovník obecný) - má terapeutický účinek na žaludek (průjem, nadýmání). Má nízký obsah kalorií a je bohatý na vápník, vitamíny a minerály.
Taurin - pomáhá při regulaci hladiny vody a minerálních solí v krvi, reguluje srdeční činnost a udržuje zdravý zrak.
Mořské řasy - mají vysoké antioxidační účinky, podporují imunitní systém, jsou prevencí před infekcí a chrání celý organismus.
Šalvěj hispánská - obsahuje vápník, antioxidanty a omega 3 nenasycené mastné kyseliny. Navíc obsahuje isoflaviny, které snižují cholesterol a riziko nádorů.
SLOŽENÍ: Dehydrované maso z iberského polodivokého prasete s jehněčím 36%, rýže 30%, hrách 10%, dietní hrachová vláknina, drůbeží tuk, karobová mouka, sušené řepné řízky, olivový extrakt, kvasinsky a extrakty z kvasinek -Saccharomyces cerevisiae (Mananooligosacharidy – MOS a β-glukany), vitamíny a minerální látky, rybí tuk (zdroj omega-3 mastných kyselin), Inulin (rozpustná čekanková vláknina, zdroj fruktooligosacharidů - FOS), přírodní nerozpustná vláknina, hydrolyzovaný vepřový protein, šalvěj hispánská (zdroj omega-3 mastných kyselin a dietní vláknina), mořské řasy (Ascophyllum nodosum), hydrolyzovaní korýši (zdroj glukosaminu), hydrolyzovaná chrupavka (zdroj chondroitinu), Yucca Schidigera.
ANALYTICKÉ SLOŽKY: Hrubý protein 29,00 %, hrubý tuk 10,00 %, hrubá vláknina 5,20 %, hrubý popel 7,60 %, vápník 1,70 %, fosfor 0,95 %, vlhkost 9,00 %, Glukosamin hydrochlorid 320 mg/kg, Condroitinn sulfato 200 mg/kg
DOPLŇKOVÉ LÁTKY: Nutriční/kg: Vitamín A 15 000 IU/kg, Vitamin D-3 1 800 IU/kg, Vitamin E 200 mg/kg, Vitamín C 100 mg/kg, L-karnitin 40 mg/kg, Taurin 500 mg/kg, Železo (monohydrát síranu železnatého) 75 mg/kg, Měď (pentahydrát síranu měďnatého) 10 mg/kg, Mangan (monohydrát síranu manganatého) 25 mg/kg, Zinek (monohydrát síranu zinečnatého) 110 mg/kg, Jód (jodid draselný) 2 mg/kg, Selen (seleničitan sodný) 0,1 mg/kg.
Technologické: Přírodní antioxidanty – tokoferoly. Metabolizovaná energie: 3363 kcal/kg
|
Hmotnost v dospělosti |
Light Krmná dávka/den |
Senior Krmná dávka/den |
|
20 Kg |
306 |
285 |
|
30 Kg |
415 |
385 |
|
40 kg |
515 |
475 |
|
50 kg |
610 |
560 |
|
60 kg |
700 |
645 |
|
70 kg |
785 |
720 |
|
80 kg |
865 |
800 |
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|
| 20 kg | 306 g | 285 g |
| 30 kg | 415 g | 385 g |
| 40 kg | 515 g | 475 g |
| 50 kg | 610 g | 560 g |
| 60 kg | 700 g | 645 g |
| 70 kg | 785 g | 720 g |
| 80 kg | 865 g | 800 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Dehydrované maso z iberského polodivokého prasete s jehněčím 36%, rýže 30%, hrách 10%, dietní hrachová vláknina, drůbeží tuk, karobová mouka, sušené řepné řízky, olivový extrakt, kvasnice a extrakty z kvasnic – Saccharomyces cerevisiae (mananooligosacharidy – MOS a β-glukany), vitamíny a minerální látky, rybí tuk (zdroj omega-3 mastných kyselin), inulin (rozpustná čekanková vláknina, zdroj fruktooligosacharidů – FOS), přírodní nerozpustná vláknina, hydrolyzovaný vepřový protein, šalvěj hispánská (zdroj omega-3 mastných kyselin a dietní vláknina), mořské řasy (Ascophyllum nodosum), hydrolyzovaní korýši (zdroj glukosaminu), hydrolyzovaná chrupavka (zdroj chondroitinu), Yucca Schidigera.
Vitamín A 15 000 IU/kg, Vitamín D3 1 800 IU/kg, Vitamín E 200 mg/kg, Vitamín C 100 mg/kg, L-karnitin 40 mg/kg, Taurin 500 mg/kg, Železo (monohydrát síranu železnatého) 75 mg/kg, Měď (pentahydrát síranu měďnatého) 10 mg/kg, Mangan (monohydrát síranu manganatého) 25 mg/kg, Zinek (monohydrát síranu zinečnatého) 110 mg/kg, Jód (jodid draselný) 2 mg/kg, Selen (seleničitan sodný) 0,1 mg/kg. Technologické: přírodní antioxidanty – tokoferoly.
MOS a β-glukany (zdroj Saccharomyces cerevisiae); Inulin (FOS, čekanková vláknina); Yucca Schidigera; Taurin 500 mg/kg; L-karnitin 40 mg/kg; Vitamín C 100 mg/kg
| Hrubá bielkovina | 29 % |
| Hrubý tuk | 10 % |
| Hrubá vláknina | 5,2 % |
| Hrubý popol | 7,6 % |
| Vlhkosť | 9 % |
| Vápnik | 1,7 % |
| Fosfor | 0,95 % |
| Energetická hodnota | 3 363 kcal/kg |
| Glukozamín | 320 mg/kg |
| Chondroitín | 200 mg/kg |
Tabuľka dát
Kompletné krmivo s kuracím mäsom a ryžou pre dospelých psov stredných plemien s hmotnosťou 10-25 kg.
Kompletné granulované krmivo s delikátnou chuťou kurčaťa uspokojí každého mačacieho labužníka.
Kompletné granulované krmivo s delikátnou chuťou kurčaťa uspokojí každého mačacieho labužníka.