Farm Fresh Salmon Line All Life Stages 20kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Ryba
Kompletné krmivo pre dospelé psy všetkých plemien. Určenie - zdravá srsť. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
  • DARČEK podľa vlastného výberu
84,99 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

1,60 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 52 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

64
index kvality
2 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 20.11.2027
Poslední 2 kusy skladem

Kúpou tohto produktu získate 255 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 255 points.
1100163

Více informací Farm Fresh Salmon Line All Life Stages 20kg

Zloženie:

losos (z toho čerstvý losos 15%), kukurica, ryža, hrášok, hydinový tuk, pivovarské kvasnice, sušené repné rezne, sušené struky svätojánskeho chleba, ľanové semienko, sušené vajcia, lososový olej, inulín ( glukosamín.

Analytické zložky:

Hrubý proteín - 24% Hrubý tuk - 13% Hrubá vláknina - 3% Hrubý popol - 5% Vápnik - 0,9% Fosfor - 0,8% EPA - 0,1% DHA - 0,1% Doplnkové látky (na kg) : Nutričné doplnkové látky: E672 Vitamín A 18000 IU/IE, E671 Vitamín D3 1800 IU/IE, Vitamín E 500 IU/IE, E1 Fe (síran železnatý monohydrát 70mg, chelát železa 35), E4 Cu (sítan mědi a aminokyselin n-hydrát 5mg), E2 I (jodičnan vápenatý bezvodý 2mg), E6 Zn (sulfát zinku monohydrát 100mg, chelát zinku a aminokyselin n-hydrát 50mg), E5 Mn (chelát manganu n-hydrát 25mg, oxid manganatý 50mg) , E8 Sa selén (seleničitan sodný 0,1 mg). Nutričné doplnkové látky: taurín 1000mg, L-karnitín 50mg, extrakt z Yucca schidigera 200mg

Hmotnosť zvieraťa (kg) Denná dávka krmiva (g)
1–5 35–100
5–10 100–170
10–20 170 – 280
20–40 280 – 475
40–65 475 – 685
nad 65 10g na 1 kg telesnej váhy

Odporúčané dávkovanie krmiva Farm Fresh Salmon Line All Life Stages 20kg

Hmotnosť psa Denná dávka
1–5 kg 35–100 g
5–10 kg 100–170 g
10–20 kg 170–280 g
20–40 kg 280–475 g
40–65 kg 475–685 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
1 kg 65 kg

Hodnotenie krmiva Farm Fresh Salmon Line All Life Stages 20kg

64 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 51 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Výrobca deklaruje celkovo 15 % mäsových surovín. Ani pri najpriaznivejšom možnom výklade deklarácie by obsah živočíšnej bielkoviny v granuli nedosiahol hodnotenú úroveň.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s vysokou istotou — etiketa uvádza množstvo pri prevažnej väčšine živočíšnych surovín.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Receptúra uvádza kĺbovú surovinu (napr. slávka, chrupavka) bez množstva — bez uvedenej dávky ju nebodujeme.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
45,9 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
24,0 g v 100 g krmiva · orientačné — mimo pásma spoľahlivosti výpočtu
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
15 % čerstvé
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
29,2 %
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
–
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
5,6 z 15 bodov vysoká istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
33,0 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
7,3 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
2,6 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
51 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
12,3 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
2,0 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
1,7 z 5 bodov 2 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 24 %
  • tuk 13 %
  • sacharidy (dopočet) 45 %
  • vláknina a popol 8 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Farm Fresh Salmon Line All Life Stages 20kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Losos (z toho čerstvý losos 15 %), kukuřice, rýže, hrášek, drůbeží tuk, pivovarské kvasnice, sušené řepné řízky, sušené lusky svatojánského chleba, lněné semínko, sušená vejce, lososový olej, inulin (zdroj FOS), brusinky, chondroitin, glukosamin.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

E672 Vitamin A 18000 IU/kg, E671 Vitamin D3 1800 IU/kg, Vitamin E 500 IU/kg, E1 Fe (síran železnatý monohydrát 70 mg, chelát železa 35 mg), E4 Cu (síran měďnatý pentahydrát 10 mg, chelát mědi a aminokyselin n-hydrát 5 mg), E2 I (jodičnan vápenatý bezvodý 2 mg), E6 Zn (sulfát zinku monohydrát 100 mg, chelát zinku a aminokyselin n-hydrát 50 mg), E5 Mn (chelát manganu n-hydrát 25 mg, oxid manganatý 50 mg), E8 Se selen (seleničitan sodný 0,1 mg), taurin 1000 mg, L-karnitin 50 mg, extrakt z Yucca schidigera 200 mg.

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 24 %
Hrubý tuk 13 %
Hrubá vláknina 3 %
Hrubý popol 5 %
Vápnik 0,9 %
Fosfor 0,8 %
DHA + EPA 0,2 %
1100163

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Puppy (do 1 roka)
Senior (nad 7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Ryba
Kvalita krmiva
Superprémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Hypoallergénne-citlivé trávenie
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Farm Fresh Salmon Line All Life Stages 20kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.