Belcando Junior Maxi 22,5kg

  • Pes
  • Veľké plemená (nad 25kg)
  • Hydina
Superprémiové granule s hydinovým mäsom pre šteňatá veľkých a obrích plemien. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
  • DARČEK podľa vlastného výberu
90,61 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

1,33 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 68 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

53
index kvality
1 ks
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 31.05.2027
Poslední kus skladem

Kúpou tohto produktu získate 272 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 272 points.
1099997

Více informací Belcando Junior Maxi 22,5kg

PRE MLADÉ PSY VEĽKÝCH PLEMIEN OD 4 MESIACOV VEKU

Vybrané suroviny a správna kombinácia proteínov, tukov a vápnika sú prispôsobené pomalšiemu tempu rastu väčších plemien. Diétna hydina a ľahko stráviteľná ryža robia z BELCANDO® Junior Maxi obzvlášť kompatibilné a ľahko stráviteľné krmivo. Karób s tanínmi a ďalšie vitálne látky zaisťujú dobrú stráviteľnosť.
Podiel živočíšnych bielkovín k celkovému podielu bielkovín: 75 % (z hydiny 60 %, z rýb 5 %, zo želatíny 10 %)

ZLOŽENIE

čerstvé hydinové mäso (30 %); ryža (18 %); kukurica; ovsená múka kŕmna; nízkopopolovinové hydinové bielkoviny, sušené (13 %); vajcia, sušené; rybia múčka z morských rýb (2,5 %); želatína, hydrolyzovaná (2,5 %); pivovarské kvasnice, sušené (2,5 %); sušené struky svätojánskeho chleba (2,5 %); cukrovarské rezne, sušené, odcukrené; hydrogén fosforečnan vápenatý; hydinová pečeň, hydrolyzovaná; hydinový tuk; chia semienka; lososový olej; ľanové semienko; rastlinný olej (palmový, kokosový); chlorid sodný; chlorid draselný

ANALYTICKÉ ZLOŽKY

hrubý proteín 24,5 %; hrubý tuk 13,0 %; hrubý popol 7,0 %; hrubá vláknina 2,8 %; vlhkosť 10,0 %; vá 1,1 %; fosfor 0,95 %; sodík 0,3 %

DOPLNKOVÉ LÁTKY NA KG

Nutričné doplnkové látky:
vitamín A 15.000 nm.j.; vitamín D3 1.500 nm.j.; vitamín E 150 mg; taurín 500 mg; meď (ako síran meďnatý pentahydrát) 12,5 mg; železo (ako síran železnatý monohydrát) 200 mg; mangán (ako oxid mangánatý) 40 mg; zinok (ako oxid zinočnatý) 150 mg; jód (ako jodičnan vápenatý bezvodý) 2,0 mg; selén (ako seleničitan sodný) 0,05 mg
Technologické doplnkové látky:
lecitín 800 mg; tokoferolové extrakty z rastlinných olejov (= prírodný vitamín E) 48 mg
Odporúčané dávkovanie pre mladé psy nájdete v nižšie uvedenej tabuľke. Správnu kŕmnu dávku najlepšie určíte pravidelným kontrolovaním hmotnosti psa. Odporúčame porovnávať individuálny vývoj hmotnosti psa s vývojom hmotnosti typickým pre dané plemeno. Jednoducho podávajte suché. Čerstvá pitná voda by mala byť vždy k dispozícii.

Odporúčané dávkovanie krmiva Belcando Junior Maxi 22,5kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka
15–25 kg 220–370 g 260–370 g 290–410 g 250–330 g 270–390 g – –
25–35 kg 370–450 g 370–440 g 410–500 g 330–440 g 390–470 g 390–500 g –
35–50 kg 450–520 g 440–520 g 500–600 g 440–670 g 470–710 g 500–590 g 500–630 g
50–65 kg 520–650 g 520–640 g 600–730 g 670–810 g 710–860 g 590–720 g 630–740 g
65–80 kg 650–760 g 640–890 g 730–850 g 810–940 g 860–1 020 g 720–1 050 g 740–860 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
15 kg 80 kg

Výrobca rozlišuje: · · · · · ·

Hodnotenie krmiva Belcando Junior Maxi 22,5kg

53 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza len všeobecné kategórie (napr. ‚hydinové‘, ‚rybie‘) bez konkrétneho druhu zvieraťa.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 47 % v sušine.
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Živočíšne bielkoviny tvoria 75 % všetkých bielkovín v krmive.
  • Výrobca množstvo omega-3 mastných kyselín nedeklaruje — blok Mastné kyseliny má preto len základnú hodnotu.
  • Väčšinu deklarovanej živočíšnej suroviny (30 %) tvorí čerstvé alebo mrazené mäso.
  • Výrobca nad rámec povinných údajov uvádza 5 z 10 sledovaných hodnôt (napríklad vápnik, energiu alebo omega-3).

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
43,0 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
24,5 g v 100 g krmiva, z toho 20,4 g živočíšnych výrobca uvádza 75 % · ⚠ mimo náš rozsah
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
30 % čerstvé · 2,5 % sušené · 13 % koncentrát
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
20,4 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
4,1 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
5,4 z 15 bodov · odhad z typu surovín
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
27,0 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
10,6 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
4,5 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
47 % v sušine
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
bez obilnín
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
2,1 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
2,0 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
4,2 z 5 bodov 5 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
−2,3 bodu

Čo je v granuli

  • bielkoviny 24.5 %
  • tuk 13 %
  • sacharidy (dopočet) 42.7 %
  • vláknina a popol 9.8 %
  • voda 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotené z úplných údajov výrobcu.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Belcando Junior Maxi 22,5kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Čerstvé drůbeží maso (30 %); rýže (18 %); kukuřice; ovesná mouka krmná; nízkopopelovinové drůbeží bílkoviny, sušené (13 %); vejce, sušená; rybí moučka z mořských ryb (2,5 %); želatina, hydrolyzovaná (2,5 %); pivovarské kvasnice, sušené (2,5 %); sušené lusky svatojánského chleba (2,5 %); cukrovarské řízky, sušené, odcukřené; hydrogen fosforečnan vápenatý; drůbeží játra, hydrolyzovaná; drůbeží tuk; chia semínka; lososový olej; lněné semínko; rostlinný olej (palmový, kokosový); chlorid sodný; chlorid draselný

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Nutriční doplňkové látky na kg: Vitamín A 15 000 m.j.; vitamín D3 1 500 m.j.; vitamín E 150 mg; taurin 500 mg; měď (jako síran měďnatý pentahydrát) 12,5 mg; železo (jako síran železnatý monohydrát) 200 mg; mangan (jako oxid manganatý) 40 mg; zinek (jako oxid zinečnatý) 150 mg; jód (jako jodičnan vápenatý bezvodý) 2,0 mg; selen (jako seleničitan sodný) 0,05 mg Technologické doplňkové látky: Lecitin 800 mg; tokoferolové extrakty z rostlinných olejů (= přírodní vitamín E) 48 mg

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 24,5 %
Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín 75 %
Hrubý tuk 13 %
Hrubá vláknina 2,8 %
Hrubý popol 7 %
Vlhkosť 10 %
Vápnik 1,1 %
Sodík 0,3 %
Fosfor 0,95 %
1099997

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Puppy (do 1 roka)
Podľa veľkosti psa
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hydina
Kvalita krmiva
Grain free
Superprémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Hypersenzitívne-Krmivá BEZ obilia
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Belcando Junior Maxi 22,5kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.