Marp Variety Countryside - kačacie 17kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Kačica Čerstvé maso Bez kuřete Monoprotein
Marp Variety Countryside - kačacie. Medzi najdôležitejšie vlastnosti krmiva Marp patrí kvalita surovín. Kľúčové je pre nás využívať lokálnych dodávateľov – teda miestnych poľnohospodárov a farmárov. Mäso spravidla pochádza zo zvierat z voľných chovov. Vďaka jednému druhu mäsa a jednoduchému zloženiu sa nám darí vytvárať prírodné krmivá, po ktorých psy dobre prospievajú. Rad variety obsahuje jeden druh živočíšnych bielkovín vždy v kombinácii čerstvého a sušeného mäsa. Více o produktu
Hodnotenie
    Akční nabídka k nákupu
  • +Marp Holistic - Kolagenová rolka s kelpou 12cm ZADARMO
  • DARČEK podľa vlastného výberu
95,41 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

2,15 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 44 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

3 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 24.12.2027
Poslední 3 kusy skladem

Kúpou tohto produktu získate 763 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 763 points.
1099544
Další varianty
71,34 €

Více informací Marp Variety Countryside - kačacie 17kg

Popis produktu

Marp Variety Countryside - kačacie

Medzi najdôležitejšie vlastnosti krmiva Marp patrí kvalita surovín. Kľúčové je pre nás využívať lokálnych dodávateľov – teda miestnych poľnohospodárov a farmárov. Mäso spravidla pochádza zo zvierat z voľných chovov. Vďaka jednému druhu mäsa a jednoduchému zloženiu sa nám darí vytvárať prírodné krmivá, po ktorých psy dobre prospievajú. Rad variety obsahuje jeden druh živočíšnych bielkovín vždy v kombinácii čerstvého a sušeného mäsa. Ako príloha je použitá hnedá ryža a ryža, ktoré sú pre psov ľahko stráviteľné. Vďaka tomu, že je krmivo bez lepku, je vhodné aj pre psy s citlivým zažívam a potravinovými alergiami.

  • pre dospelých psov všetkých plemien
  • vhodné pre šteňatá stredných a veľkých plemien od 14.týždňa
  • vysoký obsah čerstvého kačacieho mäsa
  • receptúra bez lepku – glutén free diet
  • žiadne kuracie mäso alebo tuk
  • žiadne syntetické konzervanty
  • žiadne zemiaky
  • obsahuje prírodné antioxidanty
  • podpora zažívania – MOS, FOS – pre lepšie trávenie
  • podpora kĺbov a kostí - Glucosamín a chondroitín
  • podpora srsti a kože – ľanové semienko a lososový olej bohaté na Omega 3
  • Yuka Schidigera - pomáha redukovať zápach

Zloženie:
Sušená kačica (23 %), Čerstvá kačica (15 %), Ryža, Hnedá ryža, Hrach, Lúpaný hrach, Hovädzí tuk (7,5 %), Ľanové semienko (2 %), Sušená čakanka (prírodný zdroj FOS a inulínu – 0 ,4 %), Repné rezne, Minerály, Lososový olej (0,5 %), MOS (0,5 %), Yuka Schidigera (0,04 %), Glucosamín hydrochlorid (50mg/kg), Chondroitín sulfát (50mg/kg ).

Analytické zložky:
Hrubá bielkovina 27%
Hrubé tuky 17%
Hrubá vláknina 2,5%
Hrubý popol 7%
Vlhkosť 9 %
Vápnik 1,5%
Fosfor 1,1%
Omega 3 1,5 %
Omega 6 0,4 %
ME 3.890 kcal/kg

Kŕmne doplnkové látky:
Vitamín A 14,000 IU
Vitamín D3 1,000 IU
Železo (Síran železnatý) 50 mg
Zinok (Síran zinočnatý) 62,5 mg
Mangán (Oxid mangánatý) 5 mg
Meď (Síran meďnatý pentahydrát) 10 mg
Jód (Jodičnan vápenatý) 1,5 mg
Selén (Selenid sodný) 0,15 mg

Prírodne konzervované rozmarínovým extraktom.

Kŕmny návod

Hmotnosť kŕmnej dávky uvedená na obale krmiva je orientačná. Individuálne závisí na plemene, veku, aktivite, temperamente, záťaži, genetických faktoroch. Neprekrmte svojho psa v dôsledku toho, že sa necháte ovplyvniť jeho chuťou do jedla a dychtivosťou po granuliach. Prekŕmenie je najčastejšou príčinou poruchy trávenia. Dennú kŕmnu dávku rozdeľte šteňatám podľa veku na 5-3 porcie, dospelým jedincom na porcie dve. Krmivo môžete skrmovať suché alebo navlhčené, navlhčené nenechávajte v miske dlhšie ako pol hodiny. Pes musí mať dostatok pitnej vody. Na krmivo prechádzajte postupne. Prechodu na nové krmivo venujte niekoľko dní, kedy budete miešať nové so súčasným.

Skladujte na suchom a chladnom mieste. Uistite sa, že je obal dobre uzavretý.

Dátum minimálnej trvanlivosti, číslo šarže a registračné číslo výrobcu nájdete na zadnej strane.

Produktové rady Marp pre psov

Marp má štyri rady granúl a líšia sa hlavne jednou vecou — čím sú nahradené obilniny. Podľa toho sa tiež najľahšie vyberá.

Neviete, ktorý rad vybrať?

Marp Holistic ALS Lamb Grain Free 12 kg

Marp Holistic

100% bez obilnín

Holistický rad zameraný na kvalitu surovín. Kombinuje čerstvé a sušené mäso a v priemere 80 % bielkovín pochádza zo živočíšnych zdrojov. Receptúra obsahuje bylinky na podporu imunitného systému — lucernu, morskú riasu, šípku, mätu, petržlen alebo aníz — a žiadne umelé konzervanty, farbivá ani vedľajšie produkty. Vhodná aj pre psov s citlivým trávením.

Prezrieť rad Holistic

Marp Variety Grass Field jahňacie 17 kg

Marp Variety

S hnedou ryžou, bez kuraťa

Tradičná kombinácia čerstvého a sušeného mäsa s hnedou ryžou, bez lepku. Všetky varianty sú bez kuracieho mäsa aj tuku — ako tuk sa používa hovädzí. Receptúra obsahuje kĺbovú výživu, ľanové semienko a sušenú čakanku a je bez umelých konzervantov, farbív a vedľajších produktov. Sadne psom s citlivým trávením a sklonmi k alergiám.

Prezrieť rad Variety

Marp Natural Plus jahňacie 17 kg

Marp Natural Plus

Jeden druh mäsa, bez kukurice, pšenice a sóje

Jednoduché zloženie s jedným druhom živočíšnej bielkoviny, doplnené o glukozamín a chondroitín pre kĺby a o ľanové semienko, zinok a sušenú čakanku pre srsť a trávenie. Základom je biela ryža s ovsom a jačmeňom — variant s kačkou je bez obilnín, stavia na sladkých zemiakoch a hrachu. Okrem šteňacieho variantu sú všetky bez kuraťa.

Prezrieť rad Natural Plus

Marp Natural Farmland 12 kg

Marp Natural

Dopredaj — nahrádza ho Natural Plus

Starší monoproteínový rad s jednoduchým zložením bez pšenice, kukurice a sóje. Výrobca ho už nevyrába a nahradil ho rad Natural Plus, ktorý má vyšší obsah mäsa a navyše kĺbovú výživu. Kým zásoby vydržia, je to zaujímavá voľba pre psov, ktorým osvedčená receptúra vyhovuje.

Prezrieť dopredaj radu Natural

Porovnanie radov

RadObilninyHlavné zložkyŠpecifiká a výhodyVhodné preČo v rade nájdete
Marp Holistic100% bez obilnín.Čerstvé a sušené mäso, sladké zemiaky, hrášok.V priemere 80 % bielkovín zo živočíšnych zdrojov, bylinky na podporu imunity, bez umelých konzervantov, farbív a vedľajších produktov.Psy s citlivým trávením a intoleranciou na obilniny. Pre maškrtné psy.granule pre psov, granule pre mačky, konzervy, maškrty, doplnky stravy
Marp VarietyS hnedou ryžou, bez lepku.Čerstvé a sušené mäso, ryža, hrach.Bez kuracieho mäsa aj tuku, kĺbová výživa, ľanové semienko a sušená čakanka. Bez umelých konzervantov, farbív a vedľajších produktov.Psy s citlivým trávením, sklonmi k alergiám a intoleranciou na kura.granule pre psov, konzervy, maškrty
Marp Natural PlusBiela ryža, ovos a jačmeň; variant s kačkou bez obilnín.Jeden druh živočíšnej bielkoviny.Glukozamín a chondroitín pre kĺby, ľanové semienko a zinok pre srsť, sušená čakanka pre trávenie. Bez kukurice, pšenice a sóje, bez kuraťa (okrem variantu Puppy).Psy všetkých vekových kategórií, ktoré potrebujú jednoduché zloženie s vyšším obsahom mäsa.granule pre psov, konzervy
Marp Natural
dopredaj
Bez pšenice, kukurice a sóje.Jeden zdroj živočíšnej bielkoviny.Jednoduché zloženie bez umelých konzervantov a farbív. Výrobca rad ukončil, nahrádza ho Natural Plus.Psy s citlivým trávením, ktorým osvedčená receptúra vyhovuje.granule pre psov

Odkazy v stĺpci „Čo v rade nájdete“ vedú na všetky produkty Marp danej formy.

Doplnky Marp, ktoré sa hodia ku každému radu

Okrem granúl nájdete pri Marpe aj oleje — lososový, ľanový, pestrecový a z treščích pečienok — a doplnky stravy na kĺby, trávenie a imunitu, napríklad prášok z parožia, kelpu alebo pivovarské kvasnice. Na maškrtenie sú tu maškrty vrátane sušeného mäsa a celých jeleních parohov.

Odporúčané dávkovanie krmiva Marp Variety Countryside - kačacie 17kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka
5–10 kg 100–205 g 125–190 g 115–185 g 110–190 g –
10–20 kg 170–330 g 205–320 g 195–295 g 190–315 g –
20–30 kg 265–435 g 330–430 g 320–420 g 315–430 g 295–470 g
30–40 kg 335–530 g 435–525 g 430–510 g 430–530 g 410–565 g
40–50 kg 395–610 g 530–610 g 525–585 g 530–630 g 500–575 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
5 kg 50 kg

Výrobca rozlišuje: · · · ·

Hodnotenie krmiva Marp Variety Countryside - kačacie 17kg

Pri tejto značke index kvality neuvádzame.

Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 41 % v sušine.
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín; z deklarovaných surovín ho odhadujeme na 65 %.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s vysokou istotou — etiketa uvádza množstvo pri prevažnej väčšine živočíšnych surovín.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Receptúra uvádza kĺbovú surovinu (napr. slávka, chrupavka) bez množstva — bez uvedenej dávky ju nebodujeme.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
42,9 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
27,0 g v 100 g krmiva
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
15 % čerstvé · 23 % sušené
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
nemožno spoľahlivo odhadnúť Niektoré údaje z etikety spoľahlivo zistiť nejdú. Tam, kde si nie sme istí, netvrdíme číslo — priznaná neistota je poctivejšia než sebaistý odhad. Zistiť viac →
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
–
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
8,6 z 15 bodov vysoká istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
24,9 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
9,4 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
8,2 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
41 % v sušine
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
11,9 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
3,1 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
4,2 z 5 bodov 5 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 27 %
  • tuk 17 %
  • sacharidy (dopočet) 37.5 %
  • vláknina a popol 9.5 %
  • voda 9 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Marp Variety Countryside - kačacie 17kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Sušená kachna (23 %), čerstvá kachna (15 %), rýže, hnědá rýže, hrách, loupaný hrách, hovězí tuk (7,5 %), lněné semínko (2 %), sušená čekanka (přírodní zdroj FOS a inulinu – 0,4 %), řepné řízky, minerály, lososový olej (0,5 %), MOS (0,5 %), Yucca Schidigera (0,04 %), glukosamin hydrochlorid (50 mg/kg), chondroitin sulfát (50 mg/kg)

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamin A 14 000 IU/kg, vitamin D3 1 000 IU/kg, železo (síran železnatý) 50 mg/kg, zinek (síran zinečnatý) 62,5 mg/kg, mangan (síran manganatý) 5 mg/kg, měď (síran měďnatý pentahydrát) 10 mg/kg, jód (jodičnan vápenatý) 1,5 mg/kg, selen (selenid sodný) 0,15 mg/kg

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

MOS 0,5 %; Yucca Schidigera 0,04 %; sušená čekanka (přírodní zdroj FOS a inulinu) 0,4 %

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 27 %
Hrubý tuk 17 %
Hrubá vláknina 2,5 %
Hrubý popol 7 %
Vlhkosť 9 %
Vápnik 1,5 %
Fosfor 1,1 %
Omega-3 1,5 %
Omega-6 0,4 %
Energetická hodnota 3 890 kcal/kg

Doplnkové látky (na kg krmiva)

Glukozamín 50 mg/kg
Chondroitín 50 mg/kg
1099544

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Puppy (do 1 roka)
Senior (nad 7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Bez kuřete
Kačica
Monoprotein
Čerstvé maso
Kvalita krmiva
Superprémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Hypoallergénne-citlivé trávenie
Mobility-podpora kĺbov
Řada krmiva
Marp Variety
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Marp Variety Countryside - kačacie 17kg (3)
Hodnotenie
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.