Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 84 namiesto vašich 72.
Lepšia kvalita
Index kvality
Výhodnejšia cena
Index kvality
Natural & Delicious Quinoa
Receprura pre psov
Neutered
Kačica, quinoa, brokolica, špargľa. Kompletné vyvážené krmivo pre dospelé kastrované psy.
Farmina N & D Quinoa Neutered je kompletné vyvážené krmivo pre dospelé kastrované psy malých plemien.
Spôsob použitia: Produkt je pripravený k priamej konzumácii podľa odporúčaného denného dávkovania uvedeného v tabuľke. Uvedená denná dávka je len orientačná a môže sa meniť v závislosti na dosiahnutie optimálnej telesnej váhy. Denné množstvo sa môže meniť aj v závislosti od plemena, prostredie, fyzickej námahe, dispozícii a zdravotnom stave. Dennú dávku možno rozdeliť na dve alebo viac porcií. Je doporučené zo začiatku miešať N & D s predchádzajúcou používanou stravou. Zaistite, aby váš pes mal vždy prístup k čistej, čerstvej vode.
Zloženie: Vykostené kačica (20%), dehydrovaný proteín z kačice (20%), sladké zemiaky, sušené repné odrezky, sušené vajcia, semienka quinoa (8%), kurací tuk, dehydratovaný proteín zo sleďov, vláknina z hrachu, ľanové semienko, rybie olej (zo sleďa), sušená brokolica (2.5%), sušený špargľa (2.5%), fruktooligosacharidy, extrakt z kvasníc (zdroj mannanoligosacharidy), prášok z celulózy, sušené pivovarské kvasnice, semená Psyllium husk, dicalcium fosfát, chlorid draselný, chlorid sodný , glukosamín, chondroitín sulfát.
Doplnkové látky - Výživové doplnkové látky: Vitamín A 18000IU; Vitamín D3 1200IU; Vitamín E 600mg; Vitamín C 300mg; Niacín 150mg; D-pantothenan vápenatý 50mg; Vitamín B2 20mg; Vitamín B6 8.1mg; Vitamín B1 10mg; Biotín 1.5mg; Kyselina listová 1.5mg; Vitamín B12 0.1mg; Cholínchlorid 3000mg; Beta-karotén 5 mg; Zinok (chelát zinku hydroxyanalógu metionínu): 174.6mg; Mangán (chelát mangánu hydroxyanalógu metionínu): 68mg; Železo (chelátová forma Železa (II), hydrát): 43.1mg; Meď (chelát medi hydroxyanalógu metionínu): 12.2mg; Selén (inaktivované kvasinky obohatené selénom): 0.14960mg; L-Lyzín-monohydrochlorid, technicky čistý 1500mg; DL-Metionín, technicky čistý 3500mg; Taurín 2000mg; L-karnitín 350mg. Senzorické doplnkové látky: extrakt zo zeleného čaju 100mg. Antioxidanty: extrakty tokoferolu z rastlinných olejov 10mg.
Analytické zložky: Hrubý proteín 30.00%; Hrubý tuk 11.00%; Vláknina 5.70%; Vlhkosť: 9.00%, Hrubý popol 7.80%; Vápnik 1.20%; Fosfor 0.90%; Draslík 0.60%; Sodík 0.35%; Horčík 0.10%; Omega-6 2.00%; Omega-3 0.30%; DHA 0.10%; EPA 0.05%; Glukosamín 1200mg / kg; Chondroitín sulfát 900mg / kg.
Vyrobené z najkvalitnejších surovín, ktoré úspešne prešli všetkými kontrolnými testami. Skladujte na chladnom a suchom mieste v uzavretom balení. Vyrobené 18 mesiacov pred dátumom spotreby vytlačeným na balení. Net hmotnosť, dátum spotreby, šarža a registračné číslo továrne je uvedené na zadnej časti obalu. 100% Garancia. Ak nie ste Vy alebo Váš maznáčik spokojní, kontaktujte nás:
Značka N&D stojí na jednom princípe: pes a mačka sú mäsožravce, a tak je základom každej receptúry mäso, nie obilniny. Všetky rady spája vysoký podiel bielkovín živočíšneho pôvodu, nízky glykemický index, konzervácia prírodnými antioxidantmi, receptúry bez GMO a balenie v ochrannej atmosfére. Líšia sa hlavne tým, čo je v krmive popri mäse — a podľa toho sa vyberá.
Neviete, ktorú radu vybrať?
Najpočetnejšia skupina. Sacharidy v nich nahrádza ovocie a zelenina, takže sa hodia aj pre psov a mačky, ktorým obilniny nerobia dobre.
98 % kvalitných živočíšnych surovín
Rybia rada — treska z Tichého oceánu, severné krevety, pstruh s chobotnicou, atlantický losos, nórsky sleď aj morský vlk. Rybie mäso je prirodzene bohaté na omega-3. Väčšina receptúr je bez obilnín, časť nesie označenie LG s malým podielom špaldy a ovsa.
Tu je popri mäse malý podiel špaldy a ovsa. Obe obilniny majú nízky glykemický index a predlžujú pocit sýtosti.
Dve špeciálne rady s receptúrou Color Protection. Obe sú bez obilnín a líšia sa pomerom živín, ktorý farbu srsti ovplyvňuje.
V tabuľke nájdete všetky rady vedľa seba aj to, v akej podobe je z nich niečo v ponuke.
| Rada | Bielkoviny živočíšneho pôvodu | Obilniny | Čím je typická | Čo je v ponuke |
|---|---|---|---|---|
| N&D Prime | 98 % | bez obilnín | Klasika s najvyšším podielom mäsa | Granule, Maškrty |
| N&D Pumpkin | 96 % | bez obilnín | Tekvica pre imunitu a trávenie | Granule, Konzervy, Maškrty |
| N&D Quinoa | 92 % | bez obilnín | Funkčné línie: močové cesty, trávenie, koža a srsť, hmotnosť | Granule, Konzervy, Maškrty |
| N&D Ocean | 98 % | bez obilnín, časť variantov LG | Ryby a morské živočíchy, omega-3 | Granule, Konzervy, Maškrty |
| N&D Spirulina | vyše 90 % | bez obilnín | Spirulina pre aktívnych psov a mačky | Granule |
| N&D Ancestral Grain | vyše 90 % | špalda a ovos | Nízkoobilninová klasika | Granule |
| N&D Tropical Selection | 90 % | špalda a ovos | Tropické ovocie pre vyberavých jedákov | Granule, Maškrty |
| N&D White | vysoká biologická hodnota | bez obilnín | Color Protection pre bielu srsť | Granule, Maškrty |
| N&D Brown | vysoká biologická hodnota | bez obilnín | Color Protection proti vyblednutiu tmavej srsti | Granule, Maškrty |
Údaje o podiele bielkovín uvádza výrobca pre danú radu ako celok. Konkrétne hodnoty nájdete vždy v záložke Zloženie pri jednotlivom produkte.
K radám patria aj maškrty
N&D má vlastné dentálne snacky a krémové maškrty, ktoré nadväzujú na jednotlivé rady. Psie dentálne snacky sú aj vo funkčných variantoch — Digestion na trávenie, Fresh Breath na dych, Flatulence na nadúvanie a Skin & Coat na kožu a srsť. Pre mačky sú krémové maškrty v líniách Digestion, Hairball, Senior, Skin & Coat a Weight.
| Hmotnosť psa | Denná dávka |
|---|---|
| 1 kg | 16–30 g |
| 2 kg | 30–50 g |
| 3 kg | 38–70 g |
| 4 kg | 45–85 g |
| 5 kg | 55–100 g |
| 6 kg | 65–115 g |
| 7 kg | 70–130 g |
| 8 kg | 78–145 g |
| 9 kg | 85–158 g |
| 10 kg | 92–170 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotené z úplných údajov výrobcu.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Vykostěná kachna (20 %), dehydratovaný protein z kachny (20 %), batáty, sušené řepné řízky, sušená vejce, semínka quinoi (8 %), kuřecí tuk, dehydratovaný protein ze sledě, vláknina z hrachu, lněné semínko, rybí olej (ze sledě), sušená brokolice (2,5 %), sušený chřest (2,5 %), fruktooligosacharidy, extrakt z kvasnic (zdroj mannanoligosacharidů), prášek z celulózy, sušené pivovarské kvasnice, semena Psyllium husk, dicalcium fosfát, chlorid draselný, chlorid sodný, glukosamin, chondroitin sulfát.
Vitamín A 18000 IU; Vitamín D3 1200 IU; Vitamín E 600 mg; Vitamín C 300 mg; Niacin 150 mg; D-pantothenát vápenatý 50 mg; Vitamín B2 20 mg; Vitamín B6 8,1 mg; Vitamín B1 10 mg; Biotin 1,5 mg; Kyselina listová 1,5 mg; Vitamín B12 0,1 mg; Cholin chlorid 3000 mg; Beta-karoten 5 mg; Zinek (chelát zinku hydroxy analogu methioninu) 174,6 mg; Mangan (chelát manganu hydroxy analogu methioninu) 68 mg; Železo (chelátová forma železa(II), hydrát) 43,1 mg; Měď (chelát mědi hydroxy analogu methioninu) 12,2 mg; Selen (inaktivované kvasinky obohacené selenem) 0,14960 mg; L-Lysin-monohydrochlorid 1500 mg; DL-Metionin 3500 mg; Taurin 2000 mg; L-karnitin 350 mg; Extrakt ze zeleného čaje 100 mg; Extrakty tokoferolu z rostlinných olejů 10 mg.
Draslík 0.60 %; Hořčík 0.10 %
| Hrubá bielkovina | 30 % |
| Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín | 92 % |
| Hrubý tuk | 11 % |
| Hrubá vláknina | 5,7 % |
| Hrubý popol | 7,8 % |
| Vlhkosť | 9 % |
| Vápnik | 1,2 % |
| Sodík | 0,35 % |
| Fosfor | 0,9 % |
| Omega-3 | 0,3 % |
| Omega-6 | 2 % |
| DHA + EPA | 0,15 % |
| Energetická hodnota | 3 444 kcal/kg |
| Glukozamín | 1 200 mg/kg |
| Chondroitín | 900 mg/kg |
Tabuľka dát
Kompletní suché krmivo pro dospělé psy.
Prepelica, tekvica a granátové jablko. Kompletné krmivo pre dospelé mačky.