1,92 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 34 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
1,92 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 34 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Bezobilné granule s jehněčíma masem
jsou lehce stravitelné určené pro dospělé psy všech plemen, včetně těch
s citlivým trávením nebo potravinovými alergiemi.
Zdrojem
živočišných bílkovin je jehněčí maso,
které je výživné, přirozeně hypoalergenní a podporuje správnou funkci
svalů, metabolismu a imunitního systému.
Receptura je bohatá na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny,
které přispívají ke zdravé kůži a lesklé srsti.
Sladké
brambory a hrách dodávají lehce stravitelné sacharidy s
nízkým glykemickým indexem, což zajišťuje pozvolné uvolňování energie a
nezatěžuje organismus.
Granule neobsahují obiloviny, umělá barviva ani konzervanty – pouze přírodní suroviny s vysokou nutriční hodnotou, které podporují zdravé trávení, imunitu i celkovou pohodu psa.
Aby byly granule s jehněčím chutné
a dobře stravitelné, obsahují čerstvé i sušené
jehněčí maso ve vyváženém poměru.
Kombinace
čerstvého masa a kvalitních surovin zaručuje vysokou
výživovou hodnotu, přirozenou chuť a výbornou stravitelnost,
kterou ocení i psi s citlivým trávením.
Díky vyváženému
obsahu bílkovin a tuků jsou granule syté,
výživné a podporují správnou tělesnou kondici,
aniž by docházelo k zatěžování trávení nebo ztrátě svalové hmoty.
Jehněčí maso – kvalitní a lehce stravitelný zdroj živočišných bílkovin bohatý na železo, zinek a vitamíny skupiny B, které podporují zdravou kůži, srst i imunitní systém.
✅ Na granule Marp přecházejte postupně během 7–10 dnů. Každý den míchejte větší podíl nového krmiva se starým, aby si pes bez potíží zvykl a trávení mělo čas se přizpůsobit.
✅ Denní krmnou dávku přizpůsobte hmotnosti,
věku, aktivitě a kondici psa. Doporučené dávkování
najdete na obalu.
Obecně platí, že díky vysokému obsahu bílkovin a
živin pes potřebuje menší množství
než u běžných granulí.
✅ Granule se podávají suché nebo mírně navlhčené
(např. teplou vodou či vývarem). To zvýší vůni a chutnost, zejména u
vybíravých psů.
Vždy zajistěte dostatek
čerstvé pitné vody po celý den.
✅ Granule uchovávejte v suchu, chladu a temnu, ideálně v uzavíratelném obalu nebo dóze, aby si zachovaly vůni i čerstvost.
✅ Pro psy s velmi citlivým trávením můžete krmivo rozdělit do 2–3 menších porcí denně, což pomáhá udržet rovnoměrné trávení a energii během dne.
❌ Obiloviny a lepek – receptura je zcela grain-free, vhodná i pro psy s alergií na pšenici, kukuřici nebo lepek.
❌ Umělé konzervanty, barviva a dochucovadla – granule jsou konzervovány pouze přírodními antioxidanty, bez umělých přísad.
❌ Vedlejší živočišné produkty – použit je pouze kvalitní zdroj masa (např. jehněčí, bílá ryba), bez živočišných mouček či odpadních surovin.
❌ Sója a geneticky modifikované suroviny (GMO) – krmivo je zcela bez GMO a sójových složek.
❌ Přidané cukry – chuť granulí je přirozená díky čerstvému a sušenému masu, ne díky sladidlům.
❌ Plnidla bez výživové hodnoty – každá použitá surovina má svůj nutriční význam a přínos pro zdraví psa.
Složení:
Sušené jehněčí maso (20 %), Čerstvé jehněčí maso (17 %), Hnědá rýže, Rýže, Hrách, Hovězí tuk 4 %, Lněné semínko (2 %), Řepné řízky, Sušená čekanka (přírodní zdroj FOS a inulinu – 0,4 %), Minerály, Lososový olej (0,5 %), MOS (0,5 %), Glukosamin sulfát (50mg/kg), Yucca Schidigera (0,04 %), Glukosamin hydrochlorid (50mg/kg), Chondroitin sulfát (50mg/kg).
Analytické složky Protein 23% Tuk 12% Bílkoviny živočišného původu Protein 82%
Analytické složky:
Hrubá bílkovina 23%, Hrubé tuky 12%, Vláknina 3,5%, Hrubý popel 8,5%, Vlhkost 9%, Vápník 1,4%, Fosfor 1,0%, Omega 3 0,8%, Omega 6 1,3%
Bílkoviny živočišného původu z celkového obsahu bílkovin: 82 %
Metabolizovatelná energie: 3 555 kcal/kg
| Předpokládaná váha v dospělosti | 2–6 měsíců | 6–9 měsíců | 9–12 měsíců | 12–24 měsíců | Dospělý pes |
|---|---|---|---|---|---|
| 5–10 kg | 125–230 g | 140–215 g | 120–190 g | dospělý pes | 110–180 g |
| 10–20 kg | 190–350 g | 230–360 g | 210–310 g | dospělý pes | 180–295 g |
| 20–30 kg | 295–470 g | 370–480 g | 340–420 g | dospělý pes | 295–400 g |
| 30–40 kg | 375–560 g | 485–585 g | 470–590 g | 460–580 g | 400–500 g |
| 40–50 kg | 445–650 g | 590–680 g | 560–630 g | 555–610 g | 500–590 g |
| Počet krmných dávek (denně) | 3 | 2–3 | 2–3 | 2 | 2 |
Štěňata potřebují více menších porcí denně, zatímco starší nebo citliví psi by měli dostávat krmivo 2–3× denně v menších porcích, aby nezatěžovali trávení a měli rovnoměrný přísun energie.
Dospělého psa je vhodné krmit dvakrát denně, ráno a večer ve stejnou dobu, aby měl pravidelný režim a stabilní trávení.
Senioři by měli dostávat krmivo 2–3× denně v menších porcích, aby nezatěžovali trávení a měli rovnoměrný přísun energie během dne.
Pomáhá to také udržet stabilní hladinu cukru
v krvi a podporuje lepší využití živin, což je u starších psů
velmi důležité.
Granule by pes neměl mít v misce celý den, protože ztrácí vůni,
čerstvost a mohou lákat hmyz nebo vést k přejídání.
Ideální
je krmit dvakrát denně v pravidelných časech a zbytky po 15–20 minutách
odstranit.
Ano, stálý přístup k čerstvé vodě je nezbytný po celý den.
Ano! Kombinace suchého a vlhkého krmiva je vhodná, pokud zachováš vyvážený poměr a nezvyšuješ celkovou denní dávku energie.
Pamlsky by měly být jen doplněk ke krmivu, ne jeho náhrada – vybírejte kvalitní, přírodní varianty a započítej je do celkového denního příjmu energie.
Marp má štyri rady granúl a líšia sa hlavne jednou vecou — čím sú nahradené obilniny. Podľa toho sa tiež najľahšie vyberá.
Neviete, ktorý rad vybrať?
100% bez obilnín
Holistický rad zameraný na kvalitu surovín. Kombinuje čerstvé a sušené mäso a v priemere 80 % bielkovín pochádza zo živočíšnych zdrojov. Receptúra obsahuje bylinky na podporu imunitného systému — lucernu, morskú riasu, šípku, mätu, petržlen alebo aníz — a žiadne umelé konzervanty, farbivá ani vedľajšie produkty. Vhodná aj pre psov s citlivým trávením.
S hnedou ryžou, bez kuraťa
Tradičná kombinácia čerstvého a sušeného mäsa s hnedou ryžou, bez lepku. Všetky varianty sú bez kuracieho mäsa aj tuku — ako tuk sa používa hovädzí. Receptúra obsahuje kĺbovú výživu, ľanové semienko a sušenú čakanku a je bez umelých konzervantov, farbív a vedľajších produktov. Sadne psom s citlivým trávením a sklonmi k alergiám.
Jeden druh mäsa, bez kukurice, pšenice a sóje
Jednoduché zloženie s jedným druhom živočíšnej bielkoviny, doplnené o glukozamín a chondroitín pre kĺby a o ľanové semienko, zinok a sušenú čakanku pre srsť a trávenie. Základom je biela ryža s ovsom a jačmeňom — variant s kačkou je bez obilnín, stavia na sladkých zemiakoch a hrachu. Okrem šteňacieho variantu sú všetky bez kuraťa.
Dopredaj — nahrádza ho Natural Plus
Starší monoproteínový rad s jednoduchým zložením bez pšenice, kukurice a sóje. Výrobca ho už nevyrába a nahradil ho rad Natural Plus, ktorý má vyšší obsah mäsa a navyše kĺbovú výživu. Kým zásoby vydržia, je to zaujímavá voľba pre psov, ktorým osvedčená receptúra vyhovuje.
| Rad | Obilniny | Hlavné zložky | Špecifiká a výhody | Vhodné pre | Čo v rade nájdete |
|---|---|---|---|---|---|
| Marp Holistic | 100% bez obilnín. | Čerstvé a sušené mäso, sladké zemiaky, hrášok. | V priemere 80 % bielkovín zo živočíšnych zdrojov, bylinky na podporu imunity, bez umelých konzervantov, farbív a vedľajších produktov. | Psy s citlivým trávením a intoleranciou na obilniny. Pre maškrtné psy. | granule pre psov, granule pre mačky, konzervy, maškrty, doplnky stravy |
| Marp Variety | S hnedou ryžou, bez lepku. | Čerstvé a sušené mäso, ryža, hrach. | Bez kuracieho mäsa aj tuku, kĺbová výživa, ľanové semienko a sušená čakanka. Bez umelých konzervantov, farbív a vedľajších produktov. | Psy s citlivým trávením, sklonmi k alergiám a intoleranciou na kura. | granule pre psov, konzervy, maškrty |
| Marp Natural Plus | Biela ryža, ovos a jačmeň; variant s kačkou bez obilnín. | Jeden druh živočíšnej bielkoviny. | Glukozamín a chondroitín pre kĺby, ľanové semienko a zinok pre srsť, sušená čakanka pre trávenie. Bez kukurice, pšenice a sóje, bez kuraťa (okrem variantu Puppy). | Psy všetkých vekových kategórií, ktoré potrebujú jednoduché zloženie s vyšším obsahom mäsa. | granule pre psov, konzervy |
| Marp Natural dopredaj | Bez pšenice, kukurice a sóje. | Jeden zdroj živočíšnej bielkoviny. | Jednoduché zloženie bez umelých konzervantov a farbív. Výrobca rad ukončil, nahrádza ho Natural Plus. | Psy s citlivým trávením, ktorým osvedčená receptúra vyhovuje. | granule pre psov |
Odkazy v stĺpci „Čo v rade nájdete“ vedú na všetky produkty Marp danej formy.
Doplnky Marp, ktoré sa hodia ku každému radu
Okrem granúl nájdete pri Marpe aj oleje — lososový, ľanový, pestrecový a z treščích pečienok — a doplnky stravy na kĺby, trávenie a imunitu, napríklad prášok z parožia, kelpu alebo pivovarské kvasnice. Na maškrtenie sú tu maškrty vrátane sušeného mäsa a celých jeleních parohov.
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|---|---|---|
| 5–10 kg | 125–230 g | 140–215 g | 120–190 g | 110–180 g | – |
| 10–20 kg | 190–350 g | 230–360 g | 210–310 g | 180–295 g | – |
| 20–30 kg | 295–470 g | 370–480 g | 340–420 g | 295–400 g | – |
| 30–40 kg | 375–560 g | 485–585 g | 470–590 g | 400–500 g | 460–580 g |
| 40–50 kg | 445–650 g | 590–680 g | 560–630 g | 500–590 g | 555–610 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Výrobca rozlišuje: · · · ·
Pri tejto značke index kvality neuvádzame.
Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Sušené jehněčí maso (20 %), Čerstvé jehněčí maso (17 %), Hnědá rýže, Rýže, Hrách, Hovězí tuk 4 %, Lněné semínko (2 %), Řepné řízky, Sušená čekanka (přirozený zdroj FOS a inulinu – 0,4 %), Minerály, Lososový olej (0,5 %), MOS (0,5 %), Glukosamin sulfát (50mg/kg), Yucca Schidigera (0,04 %), Glukosamin hydrochlorid (50mg/kg), Chondroitin sulfát (50mg/kg).
MOS 0,5 %; Yucca Schidigera 0,04 %; sušená čekanka (přirozený zdroj FOS a inulinu) 0,4 %
| Hrubá bielkovina | 23 % |
| Hrubý tuk | 12 % |
| Hrubá vláknina | 3,5 % |
| Hrubý popol | 8,5 % |
| Vlhkosť | 9 % |
| Vápnik | 1,4 % |
| Fosfor | 0,9 % |
| Omega-3 | 0,8 % |
| Omega-6 | 1,3 % |
| Energetická hodnota | 3 520 kcal/kg |
| Glukozamín | 100 mg/kg |
| Chondroitín | 50 mg/kg |
Tabuľka dát
Kompletné krmivo pre šteňatá malých a stredných plemien Novo s vylepšeným zložením - 85% mäsa; 15 % ovocia, zeleniny...
Přírodní pamlsek pro kočky, masové pyré s tuňákem a hovězím masem
Kompletní suché krmivo pro dospělé kočky od 1 roku s kuřetem. Pro optimální zdraví a prospívání kočky.