0,92 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 57 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — máme krmivo s indexom 84 namiesto vašich 75.
Lepšia kvalita
Index kvality
0,92 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 57 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
Hypoalergenní granule pro štěňata malých a středních plemen s vysokým podílem jehněčího masa. Obsahují 42% jěhněčího, lososový olej pro zdravou srst, prebiotika pro podporu trávení a kloubní výživu. Receptura je bez pšenice a sóji, vhodná i pro psy s citlivým zažíváním.
Granule Calibra poskytují vyvážený poměr všech potřebných živin, vitamínů, minerálů i stopových prvků. Díky tomu tyto granule Calibra plnohodnotně splňují všechny výživové nároky s citlivým zažíváním. Navíc obsahují i chondroprotektiva v podobě glukosaminu a chondroitin sulfátu, obojí vyživuje chrupavku a zpomaluje proces opotřebení kloubů.
Granule Calibra Dog Life Junior Small & Medium Fresh Lamb jsou vysoce chutné a zároveň dobře stravitelné. Monoproteinová receptura bez pšenice a sóji je vhodná i pro psy s citlivým zažíváním a pomáhá snižovat riziko potravních intolerancí. Vysoký podíl živočišných bílkovin zajistí všechny potřebné živiny, takže psovi stačí menší krmná dávka. Lososový olej dodává omega-3 mastné kyseliny pro zdravou kůži a lesklou srst, zatímco prebiotika a funkční látky podporují trávení, imunitu a vitalitu. Glukosamin a chondroitin navíc chrání klouby a pohybový aparát. Calibra Lamb – chutná a vyvážená výživa pro každodenní zdraví vašeho psa.
✅ Speciální receptura pro štěňata s citlivým trávením.
✅ Vyšší obsah masa a nutričně bohatší složení.
✅ Monoproteinové složení vhodné i pro alergiky.
✅ Bez pšenice a bez pšeničného lepku.
✅ S kloubní výživou pro větší psy.
✅ S lososovým olejem pro krásnou srst.
✅ Znovu uzavíratelné balení, aby granule vydrželi delší dobu čerstvé, voňavé a křupavé.
✅ Krmivo můžete podávat suché nebo navlhčené.
✅ Při krmení dbejte na to, aby měl váš pes přístup k čisté pitné vodě.
✅ Denní dávka závisí na věku, výkonech a kondici vašeho psa, ale také například na ročním období.
✅ Doporučená denní dávku naleznete v krmné tabulce.
✅ Denní dávku rozdělte bez jakékoliv další přípravy, ideálně na 1 nebo 2 porce.
❌ pšenici
❌ pšeničný lepek
❌ sóju
❌ přidané barviva a umělé konzervanty
❌ geneticky modifikované suroviny
Ověřený zákazník 29.6.2025 supr cena za dobrou kvalitu
Ověřený zákazník 7.3.2025 Muj pes se uz tolik nedrbe a nema tak casto
zapalene usi. Jsou opravdu hypoalergenni, vic nez jine druhy tehle znacky.
Ověřený zákazník 25.9.2024
Složení:
jehněčí bílkoviny (42 %), rýže (26 %), drůbeží tuk (12 %, konzervováno tokoferoly), pivovarská rýže (10 %), sušená jablečná dužina (3 %), kvasnice, hydrolyzovaná kuřecí játra (2 %), lososový olej (2 %), prebiotika (mannan-oligosacharidy 150 mg/kg, β-glukany 120 mg/kg, frukto-oligosacharidy 100 mg/kg), sušený rozmarýn a tymián (250 mg/kg), Yucca schidigera (100 mg/kg), Lactobacillus acidophilus HA – 122 inaktivovaný (15 × 109 buněk/kg).
Analytické složky Protein 28% Tuk 18% Bílkoviny živočišného původu Protein 80%
Analytické složky:
hrubý protein 28 %, hrubý tuk 18 %, hrubá vláknina 2,5 %, hrubý popel 7,8 %, vlhkost 9 %, vápník 1,6 %, fosfor 1,2 %, sodík 0,4 %, hořčík 0,1 %, omega-3 mastné kyseliny 0,6 %, omega-6 mastné kyseliny 2 %
Bílkoviny živočišného původu z celkového obsahu bílkovin: 80 %
Metabolizovatelná energie: 3 930 kcal/kg
Nutriční aditiva v 1 kg: vitamin A (3a672a) 20 000 IU, vitamin D3 (E671)1 750 IU, vitamin E (3a700) 400mg vitamin C (3a312) 300 mg, vitamin B1 (3a820) 6 mg, vitamin B2 8 mg, niacinamid (3a315) 30 mg, pantothenát vápenatý (3a841) 15 mg, vitamin B6 (3a831) 6 mg, kyselina listová (3a316) 0,8 mg, vitamin B12 0,06 mg, biotin (3a880) 0,8 mg, cholin chlorid (3a890) 2 000 mg, organický zinek (3b606) 120 mg, organické železo (3b106) 90 mg, organický hořčík (3b504) 40 mg, organická měď (3b406) 16 mg, jód (3b201) 0,8 mg, organický selen (3b810) 0,2 mg.
Obsahuje přírodní antioxidanty schválené EU: tokoferolové extrakty z rostlinného oleje (1b306(i)), askorbyl palmitát (1b304) a extrakt z rozmarýnu.
| Věk (měsíce) | Váha psa v dospělosti (kg) | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 4 | 5 | 6 | 8 | 10 | 15 | 20 | 25 | 30 | |
| 3 | 15 | 25 | 40 | 50 | 55 | 70 | 80 | 110 | 140 | 150 | 160 |
| 3–4 | 20 | 35 | 55 | 75 | 80 | 90 | 120 | 160 | 180 | 230 | 240 |
| 4–6 | 22 | 40 | 60 | 75 | 85 | 100 | 120 | 170 | 215 | 255 | 280 |
| 6–12 | 20 | 35 | 60 | 70 | 75 | 95 | 110 | 165 | 210 | 250 | 290 |
| 12–16 | Krmte recepturou Adult | 120 | 160 | 210 | 240 | 280 | |||||
Dospělého psa můžete krmit 1x nebo 2x denně. Většina chovatelů krmí psy 1x denně večer nebo ráno. Při krmení 2x denně krmí ráno i večer. Pokud budete svého psa krmit 2x denně, je třeba rozdělit krmnou dávku na dvě porce.
Může mít pes granule v misce celý den?Tento způsob krmení psů chovatelé nedoporučují a psovi nosí jeho porci v určitý čas, ponechají po dobu 10-15 minut a pak misku odnesou. Obzvláště pokud byste ke granulím přidávali konzervy, lososový olej nebo jiné doplňky stravy, tak by se jídlo v misce kazilo.
Je důležité, aby měl pes stále čerstvou vodu?Ano, stálý přístup k čerstvé vodě je nezbytný po celý den.
Ke granulím Calibra Premium Line můžete svému psovi dopřát i šťavnaté masové konzervy a chutné pamlsky. Vše ve stejné kvalitě, na kterou se můžete spolehnout.
Vernostný klub Calibra
Každé jedenáste vrece máte zadarmo
Počítajú sa granule aj veterinárne diéty Calibra v balení 5, 6, 7 a 12 kg.
Program sa vzťahuje len na vybrané produktové rady – spoznáte ich podľa štítku 10+1 zadarmo pri názve rady.
Calibra delí krmivo do piatich radov. Líšia sa obsahom obilnín, zložením aj tým, komu sú určené — prejdite si ich a potom už hľadajte len v tom správnom.
Neviete, ktorý rad vybrať?
Bez pšenice a lepku, monoproteín
Najširší rad značky — granule pre psov aj mačky, konzervy aj kapsičky. Receptúry stoja na jednom druhu mäsa (kura, jahňa alebo hovädzie) a neobsahujú pšenicu ani pšeničný lepok, sóju a GMO. Navyše sú obohatené o kelpu, morskú riasu, ktorá pomáha starať sa o chrup.
S ryžou namiesto pšenice, s probiotikami
Superpremiový rad s monoproteínovou receptúrou. Neobsahuje pšenicu, sóju, kukuricu ani GMO a je obohatený o probiotiká Lactobacillus acidophilus. Až 90 % bielkovín v granuliach a až 97 % v kapsičkách je živočíšneho pôvodu, vybrané receptúry sú úplne bez kuraťa. Granule nie sú chemicky ošetrené ani farbené.
Bez obilnín, cielené receptúry
Najnovší rad, ktorý nahrádza doterajší EN (Expert Nutrition). Bezobilné receptúry stoja na čerstvom mäse a každá cieli na konkrétnu potrebu. V zložení sú prebiotiká a postbiotiká, psyllium, lososový olej a ľanové semienko, šípka, brusnice a pestrec; vybrané receptúry dopĺňa L-tryptofán a medovka. Varianty sú aj podľa veľkosti plemena. Pod rovnakým odkazom nájdete aj dopredaj radu EN.
Bez obilnín a lepku — dopredaj
Bezobilný rad s čerstvým mäsom až do 32 %, bez kukurice a GMO. Až 90 % proteínov v granuliach je živočíšneho pôvodu a vybrané receptúry sú aj bez kuracieho mäsa a tuku. Pre psov a mačky, ktoré neznášajú obilniny alebo kura. Rad sa dopredáva — postupne ho nahrádza EXPERT+.
Na odporúčanie veterinára
Diétne krmivá na diétny manažment konkrétnych zdravotných ťažkostí. V ponuke sú okrem iného diéty Gastrointestinal, Renal, Hepatic, Struvite alebo Hypoallergenic, a to v granuliach, konzervách aj ako maškrty pre psov a mačky. Podávajte ich po dobu, ktorú určí veterinárny lekár.
| Rad | Obilniny | Hlavné zložky | Špecifiká a výhody | Vhodné pre | Čo v rade nájdete | Vernostný program |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Calibra Premium | Bez pšenice a pšeničného lepku. | Monoproteínové receptúry — kura, jahňa, hovädzie. | Bez sóje a GMO, obohatené o kelpu na podporu dentálnej hygieny. | Psy aj mačky, ktorým vyhovuje jednoduché monoproteínové zloženie. | granule pre psov, granule pre mačky, konzervy, kapsičky | nie je v programe |
| Calibra Life (Superpremium) | S ryžou, bez pšenice. | Monoproteínové receptúry — kura, jahňa, hovädzie (hovädzie s čerstvým mäsom). | Probiotiká Lactobacillus acidophilus. Bez pšenice, sóje, kukurice a GMO. Až 90 % živočíšnych bielkovín v granuliach a až 97 % v kapsičkách. | Citlivé jedince, alergikov a milovníkov vysoko chutného krmiva. | granule pre psov, granule pre mačky, konzervy, kapsičky | 10+1 · 5, 6, 7 a 12 kg |
| Calibra EXPERT+ predtým EN — Expert Nutrition | Bez obilnín. | Receptúry s čerstvým mäsom, vybrané varianty monoproteínové. | Cielené receptúry podľa potreby. Prebiotiká a postbiotiká, psyllium, lososový olej, ľanové semienko, šípka, brusnice a pestrec; vybrané s L-tryptofánom a medovkou. | Psy aj mačky. Zvlášť receptúry pre malé a mini plemená, pre stredné a veľké plemená a pri mačkách aj pre veľké plemená. | granule pre psov, granule pre mačky | 10+1 · 5, 6, 7 a 12 kg |
| Calibra Verve (grain free) dopredaj | Bez obilnín a bez lepku. | Receptúry s čerstvým mäsom (až 32 %). | Bez kukurice a GMO. Až 90 % proteínov živočíšneho pôvodu v granuliach. Vybrané receptúry bez kuracieho mäsa a tuku. | Zvieratá s intoleranciou na obilniny alebo kura. | granule pre psov, granule pre mačky, konzervy, maškrty | 10+1 · 5, 6, 7 a 12 kg |
| Calibra VD (veterinárne diéty) | Podľa konkrétnej diéty. | Špeciálne diétne receptúry. | Diéty na diétny manažment konkrétnych ťažkostí — Gastrointestinal, Renal, Hepatic, Struvite, Hypoallergenic a ďalšie. | Psy a mačky s diagnostikovanými zdravotnými problémami. | granule, konzervy, maškrty | 10+1 · 5, 6, 7 a 12 kg |
Odkazy v stĺpci „Čo v rade nájdete“ vedú na všetky produkty Calibra danej formy.
K čomukoľvek z Calibry sa hodí
mäsové konzervy a kapsičky, ktorými sa dá suchá porcia ozvláštniť, a maškrty Calibra na tréning aj bežné maškrtenie.
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 kg | 15 g | 20 g | 22 g | 20 g | – |
| 2 kg | 25 g | 35 g | 40 g | 35 g | – |
| 4 kg | 40 g | 55 g | 60 g | 60 g | – |
| 5 kg | 50 g | 75 g | 75 g | 70 g | – |
| 6 kg | 55 g | 80 g | 85 g | 75 g | – |
| 8 kg | 70 g | 90 g | 100 g | 95 g | – |
| 10 kg | 80 g | 120 g | 120 g | 110 g | 120 g |
| 15 kg | 110 g | 160 g | 170 g | 165 g | 160 g |
| 20 kg | 140 g | 180 g | 215 g | 210 g | 210 g |
| 25 kg | 150 g | 230 g | 255 g | 250 g | 240 g |
| 30 kg | 160 g | 240 g | 280 g | 290 g | 280 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Výrobca rozlišuje: · · · ·
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotené z úplných údajov výrobcu.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Jehněčí bílkoviny (42 %), rýže (26 %), drůbeží tuk (12 %, konzervováno tokoferoly), pivovarská rýže (10 %), sušená jablečná dužina (3 %), kvasnice, hydrolyzovaná kuřecí játra (2 %), lososový olej (2 %), prebiotika (mannan-oligosacharidy 150 mg/kg, β-glukany 120 mg/kg, frukto-oligosacharidy 100 mg/kg), sušený rozmarýn a tymián (250 mg/kg), Yucca schidigera (100 mg/kg), Lactobacillus acidophilus HA-122 inaktivovaný (15 × 10⁹ buněk/kg).
Vitamin A (3a672a) 20 000 IU/kg, vitamin D3 (E671) 1 750 IU/kg, vitamin E (3a700) 400 mg/kg, vitamin C (3a312) 300 mg/kg, vitamin B1 (3a820) 6 mg/kg, vitamin B2 8 mg/kg, niacinamid (3a315) 30 mg/kg, pantothenát vápenatý (3a841) 15 mg/kg, vitamin B6 (3a831) 6 mg/kg, kyselina listová (3a316) 0,8 mg/kg, vitamin B12 0,06 mg/kg, biotin (3a880) 0,8 mg/kg, cholin chlorid (3a890) 2 000 mg/kg, organický zinek (3b606) 120 mg/kg, organické železo (3b106) 90 mg/kg, organický hořčík (3b504) 40 mg/kg, organická měď (3b406) 16 mg/kg, jód (3b201) 0,8 mg/kg, organický selen (3b810) 0,2 mg/kg.
hořčík 0,1 %; MOS 150 mg/kg; β-glukany 120 mg/kg; FOS 100 mg/kg; Yucca schidigera 100 mg/kg; sušený rozmarýn a tymián 250 mg/kg; Lactobacillus acidophilus HA-122 inaktivovaný 15×10⁹ buněk/kg (inaktivovaný – bez životaschopných zárodků)
| Hrubá bielkovina | 28 % |
| Živočíšne bielkoviny z celkových bielkovín | 80 % |
| Hrubý tuk | 18 % |
| Hrubá vláknina | 2,5 % |
| Hrubý popol | 7,8 % |
| Vlhkosť | 9 % |
| Vápnik | 1,6 % |
| Sodík | 0,4 % |
| Fosfor | 1,2 % |
| Omega-3 | 0,6 % |
| Omega-6 | 2 % |
| Energetická hodnota | 3 930 kcal/kg |
Tabuľka dát
Kompletné krmivo s nízkym obsahom tuku (13%) a vysokým podielom proteínov (28%) pre kastrované psy veľkých plemien.
Prací gel na barevné prádlo s vůní levandule, 80 pracích dávek
Kompletní výživa a ochrana speciálně vyvinutá pro citlivější dospělé psy jehněčím.